Kredilog.com

ICBC Turkey Kredi Yapılandırma 2018

ICBC Turkey Kredi Yapılandırma

Kâr zarar hesabınızı yapmanızın ardından ödemekte zorlandığınız kredi ürününü, ICBC Turkey kredi yapılandırma seçenekleriyle taksitlendirebilirsiniz. Mevcut kredi borçlarınızı yapılandırmak için doğru bir zaman olduğunu düşünüyorsanız ve bu işlem sonrası her koşulda avantajlı olacağınızı hesapladıysanız ICBC Turkey kredi yapılandırma ürününden faydalanabilirsiniz.

Bu şekilde ödeyeceğiniz toplam tutara göre yeni faiz oranlarından yararlanarak taksitlerinizi daha kolay ödeyebilir ve mevcut borçlarınızı düzene koyabilirsiniz.

Faizler düştüğünde ya da kredinizi artık ödemekte güçlük çektiğinizde yapılandırma yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda başvuru yapmadan önce bankaların faiz oranlarını ve kesilen komisyon oranlarını araştırmanız, taksitlendirme sonrası avantajlı bir konumda olmanızı sağlayacaktır.

Güncel ICBC Turkey kredi yapılandırma faiz oranlarına aşağıdaki konu başlıklarında yer verdik. Ancak sadece faiz oranı ile değerlendirme yapılarak yapılandırmanın sağlanması sizi yanılgıya düşürebilir.

Çünkü kredi yapılandırılmalarında faiz oranları haricinde diğer masraflar ve toplam maliyet hesaba katıldığında farklı sonuçlar çıkabiliyor. Bu nedenle ICBC Turkey kredi yapılandırma konusunda şubelere giderek tüm masraflar hakkında detaylı bilgi almanızı öneririz…

ICBC Turkey Kredi Yapılandırma

ICBC Turkey Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Piyasadaki kredi faizleri düştüğünde, kullanmış olduğunuz kredi ürününün faiz oranını düşürmek veya borçlarınızı düzene koymak amacıyla ICBC Turkey kredi yapılandırma isteğinde bulabilirsiniz. Böyle bir durumda bankaya, gelir durumunuzu gösteren belgeyi ve diğer evrakları ileterek yeniden taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz.

Üstelik bunu sadece ICBC Turkey Bank’tan çekmiş olduğunuz kredileriniz için değil, diğer bankalardaki mevcut borçlarınız için de ICBC Turkey’e başvuru yaparak yeniden taksitlendirilmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Çünkü bankalar kredi borç transferi ya da borç kapatma kredisi şeklinde verdikleri isimlerle belirli dönemlerde kampanyalar düzenleyerek, tüketicilerin diğer bankalardaki borçlarını üstlenebilmektedir.

Gerekli belgeleri bankaya teslim ettikten sonra kurumun tahsis birimi, kredi notunuza ve verilen belgelere göre başvuru değerlendirmesi yapar. Hemen ardından olumlu ya da olumsuz talebinizi sonuçlandırarak sizi bilgilendirir.

ICBC Turkey kredi yapılandırma başvurunuzun olumlu olması halinde borcunuzun bulunduğu bankaya, çekilmiş olan kredi miktarı üzerinden mevcut borç bakiyesikadar transfer işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede yeni bankadan kredi kullanmış ve tüm borçlarınızı tek bir yere toplayarak taksitlendirmiş olursunuz.

ICBC Turkey İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Kredi şartlarına göre yapılandırma detayları da değişkenlik göstermektedir. Örneğin ICBC Turkey ihtiyaç kredisi yapılandırma başvurusunda bulunduğunuzda, yasaların izin verdiği maksimum vade ve güncel ihtiyaç kredisi faiz oranı üzerinden yeni borç tablonuz çıkarılır.

Bankanın ihtiyaç kredisi ürünü için Haziran ayı itibariyle sunduğu faiz oranı % 1,15’tir. Ayrıca bu krediyi kullandığınızda yıllık hayat sigortası primini ve kredi tahsis ücreti ile diğer masrafları da karşılama zorunluluğunuz olacaktır. ICBC Turkey Bank A.Ş. kampanya koşulları çerçevesinde faiz oranlarında düşme ya da yükseltme yapabilir.

ICBC Turkey Taşıt Kredisi Yapılandırma

ICBC Turkey Bank’tan ya da farklı bir bankadan çektiğiniz taşıt kredisini, aylık periyotlar halinde düzenli olarak ödeyememeye başladıysanız yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. ICBC Turkey Bank, 0 km ve ikinci el araçlar için 48 aya kadar güncel faiz oranları üzerinden kredi kullandırmaktadır.

0 km araçlarda 50 bin TL’ye kadar teslim fiyatı için yüzde 70, 50 bin TL üstünde kalan meblağ içinse yüzde 50 oranında kredi kullandırılabilmektedir. 2.el araçlarda ise beş yaşına kadar olan ithal ve 3 yaşına kadar yerli araçların kasko bedelinin yüzde 50’si oranında finansman sağlanmaktadır.

ICBC Turkey Konut Kredisi Yapılandırma

Bankaların sunduğu diğer tüketici kredilerine nazaran daha uzun vade ve daha düşük taksit tutarı olan konut kredisi, ödemelerinde tüketicileri en çok zora sokan kredi türüdür. Çünkü vadelerin 10 yıl, hatta yeni düzenlemelerle birlikte 20 yıla kadar uzaması nedeniyle tüketiciler bu süreç içerisinde dönem dönem taksitlerini yatırmakta zorlanmaktadır.

Bu nedenle faizlerin hatırı sayılır ölçüde düşmesiyle birlikte, ICBC Turkey konut kredisi yapılandırma fırsatından yararlanarak mevcut taksit tutarınızın düşmesini sağlayabilirsiniz. Bankanın güncel konut kredisi faiz oranı yüzde 0,95’tir.

ICBC Turkey 72 Ay Kredi Yapılandırma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) tüketici kredilerine dair değişikliklerini içeren yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle 72 ay kredi yapılandırma işlemi ortaya çıktı. Özellikle kredi taksitlerinde ödeme zorluğu çekenler ya da hiç ödeyememeye başlayanlar için çıkarılan bu yönetmelikten maksimum 6 yıl vade seçenekleriyle yararlanabiliyorsunuz.

Ayrıca Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nedir?

Karşılıklı olarak tüketici ve banka isterse 12 veya 24 ay taksit sayısıyla da yapılandırma yapılması mümkün.

Ayrıca Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

ICBC Turkey Kredi Yapılandırma Yapmıyor

ICBC Turkey 72 ay kredi yapılandırma başvurusunda bulunan bazı tüketiciler, başvurunun red edilmesinden ve ICBC Turkey Bank’ın kredi yapılandırma yapmamasında şikâyetçi. Ancak faizlerde düşüş yaşanması ya da mevcut borçlarınızın yeni kredi ürünü ile düzene sokulması sizi avantajlı bir konuma geçirirken, başvuruda bulunduğunuz kurumun zarar etmesine neden olabilir.

Bu nedenle ICBC Turkey Bank A.Ş. kendi kâr oranını hesaplayarak başvurunuzu inceler ve eğer yasal takibe düşmemişseniz, kredinin geri dönüşü kesinse ancak o halde müracaatınıza onay verir. Bu konuda başvuruların reddedilmesine ilişkin yasal bir yaptırım söz konusu olmadığı için banka kendi politikaları kapsamında müracaatları değerlendirme hakkına sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.