Kredilog.com

HSBC Kredi Yapılandırma 2018

HSBC Kredi Yapılandırma

Kredi kullanan bir tüketici yapılandırma işlemi yaptığında avantajlı bir konuma geçmek istiyorsa, aradaki faiz farkının ne kadar olduğunu iyi analiz etmelidir.

Bu nedenle bankalar tarafından sunulan taksitlendirme avantajını değerlendirmek isteyenlere özel HSBC kredi yapılandırma analizi yaptık. Bu analizin içerisinde yapılandırma işleminin nasıl gerçekleştiğini, bankanın mevcut ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faiz oranlarını bulabilmeniz mümkün…

Kredi çeken kişinin mevcut kredi ürününe dair borçlarını, HSBC Bank’ta yeni faiz oranları ile güncelleme yapmasına yapılandırma işlemi denilmektedir.

HSBC Bank, bu konuda müşterilerine yardımcı olabilmek için hem kendi bünyesinde kullanılan kredilere, hem de diğer bankalardan borç transferi ile üstlenilecek olan kredilere yapılandırma yapmaktadır.

Tüm kredi borçlarınızın yeni faiz oranları üzerinden taksitlendirilmesini sağlayabilir ve daha düşük miktarlı taksit ödemeleri ile finansal durumunuzu rahatlatabilirsiniz.

HSBC Kredi Yapılandırma

HSBC Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

İhtiyaçlarınız için küçük ya da büyük miktarda kredi kullandınız. Bu bir ev almak için de olabilir, eğitim masraflarınızı karşılamak için de olabilir. Kredi türünün ne olduğu fark etmeksizin, taksitlerinizi ödeyememeye başladıysanız ileride bankalardan kredi ürünü satın alırken sorun yaşamamak adına kredinizi yapılandırabilirsiniz.

Bu işlemin gerçekleştirilmesini istediğinizde en yakın HSBC Bank şubesine gidebilirsiniz. Şubede görev yapan yetkililer, HSBC kredi yapılandırma talebiniz karşılığında bilgilerinizi alarak başvuruda bulunmanızı sağlar.

Kurumun ilgili birimi ise yapılan bu başvuruyu inceleyerek, yapılandırma için onay verilip verilmeyeceğine dair bir karar alır. Eğer istediğiniz onaylanırsa, kullanacağınız yeni kredi ürünü için tarafınıza sözleşme sunulur ve karşılıklı imzalardan sonra taksitlendirme gerçekleştirilir.

HSBC İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Eğitim alanıyla ilgili ya da sağlık, evlilik, tatil gibi masraflarınızla ilgili HSBC Bank’tan o dönem faiz oranları ile finansman kullanmış olabilirsiniz.

Ancak şuan mevcut faiz oranları size daha cazip geliyorsa HSBC ihtiyaç kredisi yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Bankanın ihtiyaç kredilerindeki güncel faiz oranı, yapılacak olan vadeye göre değişmekte olup % 1,26 ile % 1,45 oranları arasındadır.

Başvuru kanalları ise web sitesinde yer alan Hemen Başvur butonu, internet bankacılığı, telefon şubesi ve tüm şubeleridir.

HSBC Taşıt Kredisi Yapılandırma

HSBC Bank’ın müşterilerine sunduğu taksitlendirme hizmeti ile kredi borçlarınızı belirli bir faiz oranında ve talep ettiğiniz vadede yapılandırabilirsiniz.

Maksimum vade sayısı 48 olup, HSBC taşıt kredisi yapılandırma için uygulanacak olan güncel faiz oranı ise % 1,44’tür. Söz konusu faiz oranı kaç ay vadeli kredi çekildiğine bakılmaksızın sabit orandır.

BSMV, KKDF, tahsis ücreti, kasko poliçe bedeli ve diğer masraflar için en yakın HSBC Bank şubesine gidebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

HSBC Konut Kredisi Yapılandırma

Borç Transfer Kredisi olarak bilinen kredi ürünüyle, HSBC Bank harici bir bankadan yüksek faiz oranı ile kullandığınız konut kredisini HSBC Bank’a aktararak yeni faiz oranları ile yapılandırılmasını talep edebilirsiniz.

Veyahut HSBC ’den kullanmış olduğunuz konut kredisinin borçlarını ödemekte zorluk çekiyorsanız yeni bir ödeme planı hazırlanması için başvuruda bulunabilirsiniz.

HSBC konut kredisi yapılandırma adı verilen bu hizmet için bankanın uygulayacağı güncel faiz oranı % 1,25’tir. Tüm vadelere standart faiz oranı uygulandığını ancak konut için finansman çekilirken diğer masrafları karşılamakla yükümlü olduğunuzu unutmayınız.

HSBC 72 Ay Kredi Yapılandırma

72 ay kredi yapılandırma fırsatından yararlanmak isteyenler, HSBC Bank şubelerine giderek şahsen müracaatta bulunmalıdırlar. 21 Eylül 2016 tarihi itibariyle konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerine dair alınan kararlar çerçevesinde HSBC 72 ay kredi yapılandırma hizmetinden yararlanabilmeniz mümkün.

Ayrıca Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nedir?

Bunun için bankanın kullanımına izin verdiği bankacılık yöntemleri aracılığıyla başvuru yapmanız ve başvurunuzun incelemeler sonucunda onay alması gereklidir. HSBC Bank aracılığı ile kredi borcunuzu yapılandırmak amacındaysanız, mutlaka bankanın mevcut faiz oranlarını incelemenizi tavsiye ederiz…

Ayrıca Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

HSBC Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Yürürlükte olan 72 ay kredi yapılandırma yasasından yararlanabilmeniz için bir takım ön koşullar mevcuttur. Öncelikle HSBC 72 ay yapılandırma için bizzat kredi borçlusunun başvuruda bulunması gereklidir.

Borçlar sadece bir defaya mahsus yapılandırılabileceği için daha önce taksitlendirme yapılmamış olması da aranan diğer koşullardan biridir. Öncesinde yapılandırma hizmetinden yararlanmış fakat borcun ödenmeme durumu olmuşsa, HSBC 72 ay kredi yapılandırma başvurunuz kabul edilmeyebilir.

Bankalara olan borçların ödenmediği, kredi notu olarak tüm kurumların sisteminde gözüktüğü için başvurunuz kredi notu düşüklüğü ya da sicilinizin kötü olması nedenleriyle reddedilebilir.

Bu nedenle tüketicilerin HSBC 72 ay kredi yapılandırma yapmıyor gibi şikâyetlerinin ortaya çıkması olağan bir durumdur…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.