Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

2002 Yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren HSBC, yoluna emin adımlarla devam eden en büyük katılım bankalarından bir tanesi. Son yıllarda faaliyetlerini özellikle Türkiye içerisinde biraz kıssa da, HSBC’nin Türkiye’den pek çok müşterisi olduğunu ve gerek ihtiyaç kredisi, gerekse kredi kartı ürünlerinde pek çok kez tercih edildiğini bilmekteyiz. Advantage marka kredi kartlarıyla ünlenen HSBC, genelde anlaşmalı mağazalarda bol bol kredi kartı puanı kazandırırken aynı zamanda tarafınıza taksit seçeneklerini de arttırıp; dönem dönem kişiye özel kredi tekliflerinde bulunabiliyor.

Bugünkü yazımızda sizin için HSBC kredi kartı başvurusu sürecinin nasıl işleyebileceğini anlatmakla birlikte aynı zamanda HSBC kredi kartlarını da en avantajlılarından başlayarak tanıtacağız. Siz de, HSBC’den kredi kartı almak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. HSBC kredi kartı başvurusunu anlattığımız bu yazımızdan keyif almanız dileğimizle.

HSBC Kredi Kartı Başvurusu

HSBC Kredi Kartları

HSBC’nin son dönemde farklı herhangi bir kredi kartı üretmemesiyle birlikte, kart portföyüne bakıldığında eklemenin gereksiz olduğu da aşikar zira her meslek grubuna uygun pek çok kartı mevcut. Tüm kredi kartları, aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Advantage Classic
 • Advance
 • Concept
 • Concept Üniversiteli
 • Hızz
 • Hızz Üniversiteli
 • Campus

Özellikle üniversite öğrencilerine dair pek çok farklı konseptte kartı bulunan HSBC’nin ürünleri, ayrıksı avantaj ve kampanyalar sunuyor. Bu sebepten, kartları iyi araştırmanızda ve başvuruyu yaparken seçim hakkınızı iyice düşünerek kullanmanızda fayda var.

Başvuru Kanalları

HSBC’nin kredi kartı ürünlerine başvuruları çeşitli yollardan yapabilmeniz mümkün.

Şubeler

Türkiye’nin her ilinde olmasa da, büyük şehirlerde HSBC şubelerinin bulunduğu biliniyor. Sizin de, konumunuza yakın bir HSBC şubesi varsa hem müşteri danışmanı ile görüşerek doğru karta başvuru yaptığınızı onaylayabilir hem de orada form doldurarak başvurunuzu hemen işleme aldırabilirsiniz. Kimliğinizi yanınızda bulundurmayı ihmal etmemeniz tavsiye edilir.

İnternet Bankacılığı

Bireysel yahut kurumsal fark etmeksizin, internet bankacılığı kullanıyorsanız ve bir internet bankacılığı şifreniz varsa; hemen “başvurular” sekmesinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz ancak bu başvuru sürecinde kartlara dair yeterli bilginiz bulunmuyorsa, iyice araştırarak başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz; zira, HSBC içerisinde her kart ayrı bir özellik ve avantajlar dizisi sunabiliyor.

Mobil Bankacılık

HSBC’nin mobil bankacılık uygulaması ile de; eğer bir HSBC müşterisi iseniz kredi kartı başvurusu yapmanız mümkün. Android ve iPhone telefonlar için çalışan uygulamada yapmanız gereken tek şey müşteri panelinizden “başvurular” menüsünü bulmak. Burada, HSBC kart başvurusu yapabilir ve kartlar hakkında kısa bilgiler edinebilirsiniz. Ek olarak, herhangi bir form doldurmanıza da gerek kalmaz.

Çağrı Merkezi

0850 211 0 111 Numaralı HSBC çağrı merkezinden de kredi kartları hakkında detaylı bilgi alabilmeniz mümkün ve bir HSBC müşterisiyseniz, başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz de keza öyle; ancak, bir HSBC müşterisi değilseniz başvuru yapabilmenize imkan tanınmıyor ve şubeye yönelmeniz gerekiyor.

En Popüler HSBC Kredi Kartları ve Özellikleri

Aşağıda, tarafınıza birkaç HSBC kredi kartını ve özelliklerini sunmaya gayret edeceğiz. Siz de, HSBC kredi kartı başvurusu yapacaksanız ancak hangi karta başvuru yapacağınızdan henüz emin değilseniz; bu kartları değerlendirebilmeniz mümkün.

Hızz

“Avantajlı alışverişin en hızlısı” sloganıyla Türkiye’de oldukça fazla kullanılan Hızz kredi kartının özellikleri, aşağıdaki şekilde belirtilebilir.

 • Temassız özellikle 50 TL ve altındaki alışverişlerde rahat kullanım.
 • Anahtarlık yahut sticker şeklinde kredi kartı oluşturabilme özgürlüğü.
 • Advantage anlaşmalı tüm mağazalardan taksitli alışveriş şansı.
 • Nakit ve taksitli nakit avans çekebilme durumuyla anında nakit ihtiyacınızı giderebilme.

HSBC Concept

Concept kredi kartı da, aidatsız olması yönünden oldukça avantajlı ve pek çok HSBC müşterisine kolaylıkla verilebilen bir ürün.

 • Aidat ödemeseniz de, Advantage NakitPuan kazanabilme şansı.
 • NakitPuanları anlaşmalı mağazalarda ücret mukabilinde kullanabilme.
 • Ek kart çıkarabilme.
 • Advantage TatilPuan kazanabilme ve bu tatil puanlarınızı seyahat ederken kullanabilme durumu.

Advantage Classic

HSBC’nin Advantage markasının en beğenilen üyesi olan Klasik kredi kartı; size klasik olmayan özellikler vadediyor.

 • Anlaşmalı mağazalarda taksitli alışveriş imkanı.
 • HSBC Club Lounge hizmetlerinden sadece 70 TL’ye yararlanabilme ve seyahatlerinizi beklerken keyifli hale getirebilme şansı.
 • Ek kart çıkarabilme avantajı.
 • TatilPuan ve NakitPuan programlarından yararlanabilme imkanı.

HSBC Kredi Kartı Kampanyaları

HSBC’nin son yıllarda Türkiye’deki faaliyet ve etkinliklerini düşürdüğünü gözlemleyebiliyoruz ancak her ay yaptığı üniversitelilere özel pek çok restoranda indirim kampanyası devam ediyor. Bunun yanında, genelde Advantage puanlarınızla tatile gitme ve seyahat etme avantajlarınızı da anlaşmalar eşliğinde koruyan HSBC’nin kredi kartı almak isteyenler için güncel kampanyaları eskisi kadar sık olmasa da yine de sunabildiğini belirtelim.

Siz de, başvuru kanalları sekmesinden, HSBC kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Bankaların Müşteri Hizmetlerine ulaşmak için > TIKLAYIN

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.