Kredilog.com

HSBC Kredi Başvurusu 2018

Türkiye’de uzun yıllardır faaliyetlerini kesintisiz sürdüren, global bir banka olarak pek çok Avrupa ülkesinde de etkin konumda bulunan HSBC, günümüzde ülkede eskisi kadar aktif olmasa da kredi tekliflerini sürdürüyor. Özellikle ihtiyaç ve mortgage kredisi bağlamında Türkiye’de HSBC’nin oldukça çekici ve cazip faiz oranları sunduğunu, aynı zamanda bunları yüksek vade ile “başarılı” hale getirdiğini görebiliyoruz. Bu yazımızda, sizler için HSBC kredi başvurusu ve kredi ürünlerini tanıtacak, olabildiğince ayrıntılı bir rehber oluşturmaya gayret edeceğiz. Siz de, HSBC’nin sunduğu kredi tiplerini merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam ederek bilgi alabilirsiniz.

HSBC Kredi Başvurusu

HSBC Kredi Ürünleri

HSBC’nin kendine has olarak kategorize ettiği, farklı olarak isimlendirdiği kredi ürünleri mevcut değil. Standart bir sınıflandırma ertesinde kredilerini sunan bankanın tüm ürünleri aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • Mortgage Kredisi
  • Taşıt Kredisi
  • İhtiyaç Kredisi

Başvuru Kanalları

HSBC üzerinden kredi alabilmek için aşağıdaki başvuru yöntemlerini kullanmanız mümkünken her başvuru kanalına ayrı detayları sizler için paylaştık. Bunları da okumayı ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz zira her başvuru kanalında ayrı şartlar ve gerekli etmenler mevcut.

İnternet Sitesi

HSBC’nin resmi internet sitesi hsbc.com.tr üzerinden, “krediler” menüsüne girerek dilediğiniz kredi bilgilerini alabilirken aynı zamanda “hemen başvurun” butonuyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Açılan sayfada T.C. Kimlik numaranızı ve telefonunuzu verdikten sonra, sizi kısa süre içerisinde aramalarını beklemelisiniz.

İnternet Bankacılığı

Eğer bir HSBC müşterisiyseniz, işiniz biraz daha kolay. Site üzerinde bulunan internet şubesi sayesinde, kişiye özel kredi teklifleri de sunabilen HSBC’nin aynı zamanda “başvurular” kısmında “kredi başvurusu” butonu bulunmaktadır. Buradan, dilediğiniz krediye başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Belli başlı detaylar için sizi yakın zamanda müşteri hizmetlerinden bir personel arayacak ve istediğiniz krediye göre bilgilendirmeleri sunacaktır. Bu aşamada şubeye gitmeniz de, eğer istediğiniz ürün ihtiyaç kredisinden farklıysa, istenebilir.

Çağrı Merkezi

HSBC Telefon bankacılığı 0850 211 0 111 numaralı hatta 7/24 sizlere hizmet verebiliyor ve siz de bu hattan HSBC kredi başvurusu gerçekleştirebiliyorsunuz. HSBC müşterisi olun yahut olmayın, fark etmiyor. Bir müşteri temsilcisiyle görüşerek hem krediler hakkında detaylı bilgi alabiliyor hem de belge talep edilmeyen kredilere anlık başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz.

Şubeler

HSBC kredi başvurusu için en doğru yöntem olan şubeler; hemen her zaman kredi konusunda sizlere hızlı destek verebiliyorlar. Yukarıdaki üç başvuru yöntemi, kredi başvurularında belli başlı belgeler istenebildiğinden sizleri şubelere yönlendirebilse de; direkt şubeden kredi başvurusu gerçekleştirirseniz bunlarla uğraşmak durumunda kalmayabiliyorsunuz. Bu sebepten, dilediğiniz kredi tipiyle ilgili hem detaylı bilgi hem de rahat başvuru için şubeler en doğru yollardan bir tanesi.

En Popüler HSBC Kredi Ürünleri ve Faiz Oranları

Aşağıda tarafınıza birkaç HSBC kredi ürünü tavsiye edecek ve aynı zamanda HSBC kredi faiz oranları hakkında da bilgi vermeye gayret edeceğiz. Siz de, bu kredilerin herhangi birini almayı düşünebilirsiniz.

HSBC İhtiyaç Kredisi

Pek çok başvuru kanalından, belge gerekmeksizin başvurusunu yapabileceğiniz HSBC ihtiyaç kredileri, tarafınıza düşük kredi notu ve yüksek kredi notu minvalinde iki ayrı faiz oranı teklif ediyor.

Yüksek oranlı kredi notlarına, HSBC ihtiyaç kredisi faiz oranı 1,23 olarak belirlenmiş. Bunun hayli başarılı bir faiz oranı olduğunu ve kredinin 48 aya kadar da bölünebileceğini belirtmemiz mümkün. Vade sayısını göz önüne aldığımızda, faiz oranı diğer bankalara göre çok iyi. Siz de bu krediye başvuru kanallarındaki herhangi bir yöntemle hemen başvurabilir, sonucu 24 saat içerisinde alabilirsiniz.

HSBC Mortgage Kredisi

Ev sahibi olmak isteyenler için HSBC’nin sunduğu Mortgage kredisi de, tarafınıza satın alınabilecek olan konutun %80’ini verebiliyor. 120 Aya kadar taksit oranı da bulunan HSBC Mortgage kredisinin faiz oranları %1,20’den başlıyor. Faiz oranının biraz yüksek olduğu belirtilebilir ancak vade sayısının yükselmesiyle, faiz oranının değişmemesi; olumlu bir diğer etmen. Dolayısıyla, HSBC Mortgage kredisinin de kısmen avantajlı ve alınabilir bir kredi olduğu belirtilebilir.

Bu krediye de yukarıdaki başvuru kanallarından, rahatlıkla başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.