Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

Hoş Geldin Faizi

Türkiye’de mevduat hesabı açabilen ve hoş geldin faizi sunabilen pek çok banka olduğunu biliyoruz ancak bunların faiz oranlarından haberdar mıyız? Örneğin bir birikiminiz olduğunda ve bunu tabiri caizse faize yatırmak istediğinizde, hangi bankayı tercih etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre!

Türkiye’de bankaların mevduat hesaplarına farklı faiz oranları sunduğunu bilmekteyiz ve bugün özellikle hoş geldin faizi sunan bazı bankalara değinmeye gayret edeceğiz.

Sizin de belli bir birikiminiz varsa ve bunu faize yatırıp, faizden kazanmak istiyorsanız, bazı bankaların özellikle ilk 12 ay için harika faiz oranları bulunuyor. Bu 12 ayda paranızı oldukça değerli kılabilirsiniz. Siz de hazırsanız, öncelikle hoş geldin faizini tanımlayıp sonrasında bazı bankaların hoş geldin faizi oranlarına göz atalım…

Hoş Geldin Faizi Nedir?

Vadeli mevduat hesabı belli bir birikiminizi yahut yastık altında tuttuğunuz toplu paranızı saklayabileceğiniz ve bu paradan, ek gelir elde edebileceğiniz hesap türlerine verilen addır ve hoş geldin faizi de genelde vadeli mevduat hesabı aracılığı ile tarafınıza sunulur.

Ayrıca Bkz: Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Bakıldığında, ING Bank’tan HSBC’ye kadar pek çok yurtdışı merkezli ve Garanti, İş Bankası gibi pek çok yerli bankanın hoş geldin faizi sunabildiğini biliyoruz. Bu faiz oranları, genelde ilk 12 ay mevduat hesabında kalanlar için geçerlidir ve sonraki 12 ayda tarafınıza yeni faiz oranları sunulur.

Hoş geldin faizinin özellikle toplu paranızdan net gelir elde etmek adına, iyi bir yol olduğu söylenebilir. Tek dezavantajı, paranızı belli periyotlarda çekme hakkınızın bulunmasıdır ve kendinizi iyi ayarladığınız vakit rahatlıkla faizi bozmadan gelir elde etmeye devam ederek paranızı izin verilen çekim tarihlerinde, ihtiyacınız kadar çekebilirsiniz. Kalan tutarınız, hoş geldin faizini almaya devam eder ve her ay kalan tutar faizlenir.

Peki, hangi bankalar hoş geldin faizi sunmaktadır? En avantajlı hoş geldin faizi sunan bankalar, hangileri?

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

Aşağıda tarafınıza, özellikle ilk 12 ay için paranızı hesapta tutmanız sözüyle hoş geldin faizi sunabilen birkaç bankayı listeleyeceğiz. Listelediğimiz bu bankalar genellikle alanında en deneyimli ve en çok faiz veren bankalar olmaktadır. Siz de, bu bankalardan bir tanesini seçerek, paranızı burada, hoş geldin faiziyle değerlendirmeye başlayabilir, her ay faiz tutarı ile geçiminizi bile sağlayabilirsiniz.

ING Bank E-Turuncu Hesap Hoş Geldin Faizi

Yurtdışı menşeili bankalardan ING Bank, yıllardır hem yüksek faiz oranları hem de cezbedici pek çok teklifi ile dikkatleri üzerine çeken bankalardan bir tanesi. Vadeli mevduat hesabınıza özel E-Turuncu mevduat hesabı ürünü olan bankada, genelde ilk 12 ay tarafınıza tam %18,50 hoş geldin faizi veriliyor.

E-Turuncu hesap içerisinde bu faiz oranıyla, yatırımlarınızı sadece bankada tutmanız kaydıyla harika gelirler elde edebilirsiniz. Bir örnek vermemiz gerekirse; 15.000 TL’niz varsa ve ING Bank E-Turuncu hesap içerisinde faize bıraktıysanız, sadece 1 ay içerisinde 216,68 TL net gelir elde edebiliyorsunuz! Bunu seneye endekslediğinizde ise hayli iyi bir miktar sizi bekliyor.

Garanti Bankası e-Vadeli Hoş Geldin Faizi

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Garanti de, tarafınıza mevduat hesabı hizmeti sunan bankalardan bir tanesi ve mevduat hesabı ile birlikte hoş geldin faizini de istediğiniz mevduat tarihine göre %8 ile %18 arasında değişmektedir.

12 Aylık periyotta değişmeyen bu faiz oranı ile uygun vakitlerde paranızı çekmeniz ve faizi bozmamanız halinde, güzel bir net getiri elde edebiliyorsunuz. Örneğin, 15.000 TL’lik bir birikiminize 1 ay içerisinde 54,49 TL’yi uğraş vermeksizin, sadece bankada tutarak net getiri elde etmeniz mümkün.

Fibabanka Kiraz Hesap Hoş Geldin Faizi

Fibabanka, yeni bir banka gibi görünmesine rağmen, aslında pek tanınmıyor ve oldukça köklü bir kuruluş. Türkiye’de uzun süredir hizmet veren Fibabanka’nın mevduat hesabı ürünü “Kiraz Hesap” olarak tanıtılıyor ve Kiraz Hesap içerisinde %18,50 gibi oldukça yüksek bir oranla paranızı tutabiliyor, faize bırakabiliyorsunuz.

Ayrıca ilk defa Kiraz Hesap açacaklara özel %19,50 faiz seçeneği sunmakta !

Hoş geldin faizinin oldukça yüksek bulunduğu Fibabanka’da, örneğin 15.000 TL’lik yatırımınız sadece 1 ay içerisinde tarafınıza 181,83 TL net getiri bırakabiliyor ve bu oldukça başarılı bir tutar. Faiz periyodunu bozmamanız halinde, 12 ay içerisinde büyük bir getiri elde edebilmeniz ise işten bile değil.

HSBC Modern Hesap Hoş Geldin Faizi

HSBC’nin en yeni mevduat hesabı türlerinden modern hesap da, tarafınıza %19,6 ile ne yüksek hoş geldin faizi sunabiliyor. Standart faiz oranı %19 olan Modern Hesap’ta, 2000 TL ve üzeri birikiminizi yatırdığınız vakit bu oran %11’e çıkıyor. TL cinsinden açılan hesapla şüphesiz iyi bir net getiriyi yıl sonunda elde etmeniz mümkün olacaktır.

Burgan Bank Hoş Geldin Faizi

2006 Yılından beri hizmet veren, Türkiye’nin “yeni” sayılabilecek bankalarından bir tanesi olan Burgan Bank’ta da, bugünlerde hoş geldin faizi alabiliyorsunuz. Hoş geldin mevduatı adı ile sunulan bu hesap türünde, tarafınıza TL cinsinden yatırımlarınız için %19; USD cinsinden yatırımlarınız için %1,50; EUR cinsinden yatırımlarınız içinse tam %0,30 faiz oranı sunuluyor.

Özellikle TL cinsinden yatırımlarınız için hoş geldin faizinin bir hayli yüksek olduğu Burgan Bank’ta, siz de bu tekliften yararlanarak birikimlerinizi uğraş vermeden çok daha değerli kılabilirsiniz.

Türkiye çapında, Burgan Bank’ın en yüksek hoş geldin faizine sahip olduğu da ek olarak belirtilebilir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.