Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? GÜNCEL

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? GÜNCEL

Hayvancılık kredisi, üreticilerin büyükbaş, küçükbaş, süt üretimi, kanatlı hayvanlar, su ürünleri ve arıcılık üretimi yaparken oluşan giderlerini karşılamak ve üretimlerini arttırmak amacıyla üreticilere sunduğu kredi türüdür.

Hayvancılık Kredisi Nedir? ve Nasıl Alınır?

Hayvancılık faaliyetlerinin olmazsa olmazları olan makine, yem, yakıt, sigorta, barınak yapımı gibi çeşitli ihtiyaçların karşılanması için kullanılan hayvancılık kredisi için çeşitli şartları sağlamak gerekiyor. Bankadan bankaya değişen şartlar için ilgili yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hayvancılık Kredisine Nasıl Başvurulur?

Hayvancılık kredisine kredi kullanılacak olan bankaya gerekli belgeler ile beraber başvurmanız gerekmektedir. Hayvancılık kredisi faiz oranlarını, ödeme planlarını ve devlet tarafından verilen destek programlarını şubelerden detaylı öğrenebilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Bankaların hayvancılık kredisi hakkında var olan tüm bilgileri sizler için derledik. Şimdi gelin onları inceleyelim.

Denizbank Hayvancılık Kredisi

Denizbank hayvancılık kredisi 3 ana başlık altında duyurmuştur.

Hayvancılık ekipmanına yönelik krediler, süt hayvancılığı yapan işletmelerin giderlerini düşürme yolu ile gelirlerini arttırmaya yönelik olarak yapacakları ekipmanların(süt sağım sistemleri, soğutma tankı…) alımı için yapacakları ödemeleri 60 ay vade imkanı işletmelere sunduğu kredi çeşididir. Kredi kullanım oranı azami %75’dir.

Süt hayvanı alım kredisi, Süt hayvancılığı ile uğraşan işletmelerin damızlık süt sığırı alımı için ihtiyaç duyduğu maddi kaynağı sağlamayı hedeflemektedir. Süt hayvancılığı alım kredisini 60 ay vade ve kredi kullanım oranı azami %75 olacak şekilde belirlemiştir.

Besi hayvanı alım kredisi, besi hayvancılığı yapan işletmelerin besi sığırı alımı için gereksinim duyulan finansmanı sağlamak amacıyla işletmelere sunduğu kredi türüdür. Besi hayvancılığı alım kredisini, 6 ayda bir ödemeli olacak şekilde 12 ay vade olarak kullanabilirsiniz. Kredi kullanım oranı azami %75’dir.

Detaylı bilgi için tarım ve hayvancılık bankacılığı veren Denizbank şubelerine veya banka müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Denizbank Müşteri Hizmetlerine ulaşmak için > TIKLAYIN

Fibabanka Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık faaliyetlerini ve işletme giderlerini finanse etmeyi amaçlayan Fibabanka hayvancılık kredisi nakit akışına uygun özel vade seçenekleriyle işletmelerin kullanımına sunulmuştur. Besicilik, büyükbaş süt hayvancılığı yada küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için 12 ay ödemesiz dönem ile birlikte ayda bir, üç ayda bir, altı ayda bir ve senede bir eşit taksitli olacak şekilde ödeyebilirsiniz.

Fibabanka hayvancılık kredisi için bilmeniz gerekenler;

  • Belirlenen vade süresi en fazla 5 yıldır.
  • Ayda bir, üç ayda bir, altı ayda bir, yılda bir defa kendi şeçiminize göre taksitlerle ödeyebilirsiniz.
  • Kredi kullanım oranı en fazla %75 olarak belirlenmiştir.
  • Fibabanka hayvancılık kredisi faiz oranını öğrenmek için şubeye gitmeniz gerekmektedir.
  • Detaylı bilgi için Fibabanka şubelerine yada banka müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Bankaların Müşteri Hizmetlerine kolay ulaşım için > TIKLAYIN

Türkiye İş Bankası Hayvancılık Kredisi

Hayatın neredeyse tüm alanında hizmetlerine devam eden Türkiye İş Bankası işletmelerin hizmetine sunduğu hayvancılık kredisi ile faaliyetlerine devam ediyor.

Büyükbaş süt hayvancılığı işletme kredisi, büyükbaş süt hayvancılığı yapan işletmelerin düşük faiz, esnek ödeme ve 24 aya varan vade imkanları ile üreticilerin hizmetine sunmuştur.

Büyükbaş besi hayvancılığı işletme kredisi, büyükbaş besi hayvancılığı yapan üreticilerin tüm ekipman, yem, teçhizat ve veterinerlik hizmeti gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile 18 aya varan vade olanakları ile hizmetine sunulmuştur.

Küçükbaş(Damızlık koyun) işletme kredisi, küçükbaş hizmeti vere işletmelerin giderlerini karşılamak amacı ile 24 aya varan vade seçenekleri ile hizmete sunulmuştur.

Büyükbaş süt hayvancılığı hayvan alım kredisi, damızlık belgesine sahip 1,5-2 yaş arası kültür ırkı düve alımları için 36 aya varan vade seçenekleriyle hizmete sunulmuştur.

Arıcılık kredisi, arıcıların ihtiyaç duyduğu her türlü giderleri finanse etmek amacıyla 24 aya varan vade seçenekleri ve esnek geri ödeme koşulları ile hizmete sunulmuştur.

Tavukçuluk kredisi, broiler (etlik piliç) üretimi yapan üreticilere üretim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 24 aya varan vade seçenekleriyle hizmete sunulmuştur.

Detaylı bilgi için Türkiye İş Bankası şubelerine yada banka müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri kolay bağlanma için > TIKLAYIN

Türkiye İş Bankasına ait örnek ödeme planı;

Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB) Hayvancılık Kredisi

Banka sektöründe yükselen bir değer olmaya devam eden TEB’in verdiği krediler;

Besicilik kredisi, büyükbaş hayvanların kesime kadar oluşan giderleri için 12 ay vade ve kesimden sonra nakit akışınıza uygun olarak ödeyebileceğiniz kredi türüdür.

Süt hayvancılığı kredisi, süt hayvanlarınızın yem, ilaç ve bakım giderlerini karşılamayı amaçlayan süt hayvancılığı kredisi, 18 ay vade ve aylık yada 3 aylık eşit taksitlerle ödeme imkanı sunar.

Tavukçuluk kredisi, beyaz et veya yumurta üretimi yapan işletmelerin, yem ve civciv giderlerini karşılamak amacıyla 12 ay vade ve 1/3/6 aylık eşit yada esnek taksitli ödeme imkanı sunan kredi türüdür.

Detaylı bilgi için Türkiye Ekonomi Bankası şubelerin yada banka müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetlerine kolay bağlantı için > TIKLAYIN

QNB Finansbank Hayvancılık Kredisi

QNB Finansbank’ın sunduğu hayvancılık kredileri;

Besicilik kredisi, büyükbaş ve küçük baş hayvanların kesime kadar olan süreçteki tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 24 ay vadeli kullanıma sunulmuştur. Ödemeler 1/3/6/12 ayda bir olarak planlanabilir. Kredi kullanım oranı azami %85’tir.

Kanatlı kümes hayvancılığı kredisi, beyaz et ve yumurta üretimi gerçekleştiren işletmelerin yem, ilaç, hayvan alımı ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıma sunulmuştur. 24 ay vadeli olup üretim maliyetinin %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Özel müşteriler için bu oran %85’tir. Ödemelere 1/3/6/12 ayda bir olarak planlanabilir.

Süt hayvancılığı kredisi, çiftlik yada doğal ortamda büyükbaş hayvancılıkla uğraşan işletmelerin yem, ilaç ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıma sunulmuştur. 24 ay vadeli olup, kredi kullanım oranı normal müşteriler için %75, özel müşteriler için %85 oranındadır. Ödemeler 1/3/6 ayda bir eşit taksitlerle ödenebilir.

Arıcılık kredisi, arıcılık faaliyetleri ile uğraşan işletmelerin, ahşap kovan ve balmumu alımı, koruma ekipmanı alımı vb. ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanıma sunulmuştur. 24 ay vade ile kullanılabilir. Üretim maliyetlerinin %75’ini karşılar. Bu oran özel müşteriler için %85 olmaktadır. Ödemeler 1/3/6/12 ayda bir olacak şekilde planlanabilir.

Su ürünleri kültür balıkçılığı kredisi, kültür balıkçılığı faaliyetlerinde bulunan işletmelerin yem , ilaç, su, ısıtma vb. ihtiyaçlarını karşılamak için hizmete sunulmuştur. 24 ay vade ve %75 kredi kullanım oranına sahiptir. Bu oran özel müşteriler için %85 olmaktadır. 3/6/9/12 ayda bir ödenebilir.

Detaylı bilgi için QNB Finansbank şubelerine yada banka müşteri hizmetlerinden bilgi edinebilirsiniz.

Finansbank Müşteri Hizmetleri kolay bağlantı için > TIKLAYIN

Kuveyt Türk Bankası Hayvancılık Kredisi

Kuveyt Türk Bankası’nın sunduğu hayvancılık kredisi çeşitleri;

Süt hayvancılığı finansmanı, aşı, ilaç, yem, hayvan alımı gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilmektedir. 48 ay vade ile sunulan kredi 1/2/3 ayda bir olacak şekilde eşit taksitlerle ödenebilir.

Besi hayvancılığı finansmanı, Kesim amaçlı büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yetiştirilmesinde oluşacak olan giderleri karşılamak amacıyla kullanıma sunulmuştur. Nakit akışınıza bağlı olarak esnek ödeme planı uygulanabilir.

Arıcılık finansmanı, gerçek/tüzel kişilerin kovan ve malzeme gibi giderlerini karşılamak amacıyla hizmete sunulmuştur. Nakit akışına uygun esnek vade seçenekleri ile ödenebilir.

Tavukçuluk finansmanı, üreticilerin giderlerini finanse etmek amacıyla kullanıma sunulmuştur. Esnek geri ödeme planı oluşturulabilir.

Detaylı bilgi için Kuveyt Türk Bankası şubelerine yada banka müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri kolay bağlantı için > TIKLAYIN

YapıKredi Bankası Hayvancılık Kredisi

Yapıkredi Bankası’nın sunduğu hayvancılık kredisi çeşitleri;

Besicilik kredisi, et üretimi yapan büyükbaş ve küçükbaş işletmelerin giderlerini karşılamayı amaçlar. 24 ay vade ve 6/12 ayda bir ödeme yapılabilir.

Süt hayvancılığı kredisi, süt hayvancılığı üretiminde faaliyet gösteren işletmelerin giderlerini karşılamayı amaçlar. 24 ay vade ile kullanılabilir.

Tavukçuluk kredisi, et amaçlı tavuk yetiştiriciliği faaliyetlerini sürdüren işletmelerin giderlerini karşılamak amacıyla 24 ay vade ve 1/3/6 ayda bir geri ödeme planı ile kullanıma sunulmuştur.

Arıcılık kredisi, arıcılık işi ile uğraşan ve Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği(TAB) üyesi olan, en az 50 kovanı olan üreticiler 12 ay vade ile kullanıma sunulmuş kredidir.

Detaylı bilgi için Yapı Kredi Bankası şubelerine yada banka müşteri hizmetlerinden kolaylıkla bilgi edinebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine bağlanmak için > TIKLAYIN

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Bir çok hayvansal üretim alanında verilen gerçek/tüzel kişilerin kullanabileceği kredi türüdür. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık(besi, süt ve damızlık hayvancılığı vb.), kanatlı hayvancılık( tavuk, hindi, kaz, ördek vb.), arıcılık gibi alanlarda kredi vermektedir.

  • Büyükbaş/küçükbaş/kanatlı hayvan alımlarında oluşan giderleri karşılamak amacıyla verilen işletme kredileri,
  • Ahır/depolama/süt sağımı/ekipman/teçhizat vb. alımlarında oluşan giderler i karşılamak amacıyla verilen yatırım kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Ziraat Bankası şubelerine yada banka müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine bağlanmak için > TIKLAYIN

Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık yatırımı kredisi, gebe düve alımından süt soğuma tanklarına kadar hayvancılığın her aşamasında oluşabilecek giderleri finanse etmek için kullanıma sunulmuştur.

  • Kredinin geri ödeme planını üreticinin üretim döngüsü belirliyor.
  • Yılda en az bir kez ödeme yapma koşulu ile 60 aya kadar vade seçenekleri sunuluyor.

Detaylı bilgi için Şekerbank şubelerine yada banka müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Banka Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanmak için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.