Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Halkbank Pos Destek İletişim

Halkbank, anlaşmalı olduğu üye iş yerlerine 7 gün 24 saat boyunca POS destek hizmeti vermekte ve müşterilerin problemlerine çözüm bulmaktadır. Üye iş yerleri, POS cihazlarında yaşadıkları sorunu gidermek için Halkbank POS Destek Hattı üzerinden bankayla iletişime geçebilir, POS cihazı sorunlarına dair “sorun bildirme” talebinde bulunabilirler. Aynı zamanda Halkbank Sanal POS web sitesi aracılığıyla teknik destek alabilen banka müşterileri üye iş yerleri, bu iki kanal üzerinden sadece teknik sorunları için değil; rulo, slip vb. envanter talepleri için de bankaya başvurabilirler.

Halkbank Pos Destek İletişim

Halkbank Pos Destek Hattı İletişim Numarası Nedir?

POS, telefon bağlantısı sayesinde üye iş yeri ile anlaşmalı banka arasında bağlantı kurulmasını sağlayan cihazdır. Başka bir ifadeyle nakit alışverişin dışındaki banka ve kredi kartı işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan POS, hem müşteri hem de iş yeri sahibi için yüksek güvenlik önlemleri içerisinde alışveriş olanağı tanımaktadır.

Halkbank, anlaşmalı olduğu üye iş yerlerine 7 gün 24 saat boyunca POS destek hizmeti vermekte ve müşterilerin problemlerine çözüm bulmaktadır. Üye iş yerleri, POS cihazlarında yaşadıkları sorunu gidermek için Halkbank POS Destek Hattı üzerinden bankayla iletişime geçebilir, POS cihazı sorunlarına dair “sorun bildirme” talebinde bulunabilirler. Aynı zamanda Halkbank Sanal POS web sitesi aracılığıyla teknik destek alabilen banka müşterileri üye iş yerleri, bu iki kanal üzerinden sadece teknik sorunları için değil; rulo, slip vb. envanter talepleri için de bankaya başvurabilirler.

POS Cihazı Sorunları Bankaya Nasıl İletilir?

POS cihazınızla ilgili yaşadığınız arıza veya benzeri sorunların çözümü için Halkbank şubelerinden birine bizzat başvuruda bulunabilir ya da Halkbank Destek Hattı’nı arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Banka POS cihazınıza ilişkin talebinizi sisteme kayıt ederek çözüm önerilerini sizinle paylaşır.

1. Halkbank şubesinde POS cihazı sorunu bildirimi

Herhangi bir Halkbank şubesine giderek POS cihazına dair sorunlarınızı bankaya iletebilirsiniz.

 • Sorun talebi başvurusunda bulunmak için ilk adımda gişe sıra numarası almanız gerekir.
 • Sıra numaranızın yandığı veznedeki banka memuruna POS cihazınızda yaşadığınız problemi açık bir şekilde anlatın.
 • Sorunun çözümü için POS cihazınız ve işletmenize ait gerekli belgeleri banka memuruna iletmeniz yeterli olur.
 • Bankada kayıtlı olan bilgilerin verdiğiniz belgelerdeki bilgilerle eşleşmesi durumunda banka görevlisi sorun talebinizi sisteme bildirir.

2. Destek Hattı’ndan POS cihazı sorunu bildirme

Halkbank POS destek telefon numarası olan 0212 365 75 85‘i arayarak POS cihazınıza ilişkin bütün sorunlarınız için günün her saatinde bankayla iletişime geçebilirsiniz.

 • Öncelikle bankanın POS destek hattını arayarak telefondaki yönlendirmeleri takip etmelisiniz.
 • Müşteri temsilcisinde bağlanmak için yapmanız gereken tuşlama bu yönlendirme adımları sırasında sizinle paylaşılacaktır.
 • Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra POS cihazı probleminizi anlaşılır bir şekilde belirtmeniz gerekir.
 • Verdiğiniz bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesinin ardından müşteri temsilcisi, talebiniz doğrultusunda yapılması gereken işlemler için işletmeniz adına kayıt oluşturacaktır.

3. Halkbank Sanal POS sayfasından POS cihazı sorunu bildirme

Halkbank Sanal POS web platformu, Halkbank’a üye iş yeri sahiplerine hizmet vermek amacıyla hazırlanmıştır. Halkbank Sanal POS sayesinde işletme sahipleri POS cihazlarına ait arıza veya herhangi bir sorun talebini anında bankaya iletebilirler.

 • Halkbank Sanal POS sayfası üzerinden POS cihazınıza ilişkin arıza talebinizi bankanıza iletmek için aşağıda verilen bağlantıya tıklayarak web sitesini açın

Halkbank Pos Destek giriş

 • POS cihazınıza dair sorununuzu iletmek için açılan ana sayfadaki güvenlik adımlarını geçmeniz gerekir.
 • Mağaza kodu, kullanıcı adı ve şifresi bölümlerini eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra “giriş” butonuna tıkladıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Sisteme girdikten sonra ilgili adımları takip ederek POS arıza formunu kolayca doldurabilirsiniz.

Halkbank Sanal POS teknik destek sayfasını açmak için TIKLAYIN

Halkbank POS Destek Rulo Talebinde Nasıl Bulunulur?

Satış işlemlerinde kullandığınız rulo kağıdının bitmesi ya da azalması halinde Halkbank POS Destek Hattı’nı arayarak rulo talebinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir Halkbank şubesine giderek de bizzat rulo talebinde bulunabilirsiniz.

1. POS Destek Hattı üzerinden rulo talebi

POS cihazı aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz satış işlemlerinde ihtiyacınız olan rulo kağıdı başta olmak üzere tüm envanter taleplerinizi POS destek hattını arayarak bankaya ulaştırabilirsiniz. Rulo kağıdının bitmesi, sticker ihtiyacında ilgili telefon numarası olan 0212 365 75 85’i arayarak talepte bulunmanız mümkündür.

2. Halkbank şubesi üzerinden rulo talebi

Tıpkı arıza taleplerinde olduğu gibi rulo ihtiyacınız olduğunda da Halkbank şubelerine giderek rulo temin edebilirsiniz.

Halkbank POS Destek Hattı Hangi Durumlarda Aranılır?

 • İşlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz hesabınızı çek hesabına çevirmek için destek hattını arayabilirsiniz.
 • İşletmenize ait elektrik, su ve doğal gaz gibi faturalarınızı çevirdiğiniz hesap üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek ödeyebilirsiniz.
 • Aylık olarak yaptığınız işlemleri gösteren ekstrenin adresinize gönderilmesini isteyebilirsiniz.
 • POS cihazına işletmeniz ile ilgili girmiş olduğunuz çalışma bilgilerini değiştirebilirsiniz.
 • POS makinesinin menüsünde iade seçeneği yoksa; geçmiş tarihli işlem iadesi talebinizi POS destek hattından bankaya iletebilirsiniz.
 • İşletmenizin türlü nedenlerle kapanması durumunda, üye iş yeri numarasını ve POS kapatma talebinizi bankaya iletebilirsiniz.
 • POS üzerinden yaptığınız ancak hesabınıza geçmemiş işlemler ile alakalı destek alabilirsiniz.
 • Kartlı işlemlerle ilgili tüm bilgilerin kontrolü (kayıp, çalıntı, iptal edilmiş, geçersiz kart vb.) gibi durumlarda destek hattından bankayla iletişime geçebilirsiniz. Böylece kontrollerin otomatik olarak yapılmasın dair talimat vererek POS işlemlerinizi güvence altına alabilirsiniz.
 • Paraf uygulamaları sayesinde özel olarak düzenlenen kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Halkbank Müşteri Hizmetlerine bağlanmak için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.