Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank Kredileri

Bankaların bireysel kredi kullandırımı kapsamında tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırladığı kredi seçenekleri mevcuttur. Halkbank’ta müşterilerinin ihtiyaçlarına göre söz konusu sağladığı kredi seçenekleri için uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranları sunan bir bankadır. Bu kredi seçenekleri pek çok tüketiciyi memnun etmektedir.

Özellikle müşteri memnuniyetini sağlayabilmek adına önemli gelir kalemlerinden olan ihtiyaç kredileri ile ilgili oluşturduğu dönemsel kampanyalar ve konut sahibi olmak isteyen bireylere sunduğu çözümler bankanın müşteri portföyünün artmasını sağlamaktadır.

Halkbank’ın sunduğu kredi türleri; ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri ve konut finansmanı bir diğer deyişle Mortgage kredisidir. İhtiyaç kredileri eşya alımı, tatil, evlilik, eğitim, sağlık ya da küçük gereksinimler için imdadınıza yetişen kredi türleri olup maksimum 48 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır.

Bu kredi türünde bankanın sunduğu faiz oranları %1,20’den başlamaktadır. Eşya almak, mevcut eşyaları yenilemek, sağlık giderlerini karşılamak, aracınıza bakım yaptırmak, evlenmek, seyahate çıkmak ya da eğitim masraflarını karşılamak gibi her türlü bireysel nakit ihtiyaçlarınız için Halkbank ihtiyaç kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Taşıt kredisi ise sadece taşıt alımlarınızda kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Son olarak ev sahibi olmak isteyenler için de mortgage kredi finansmanı sağlanmaktadır. Bu konuda banka tecrübeli ekip çalışanları ve uzmanlaşmış kadrosu ile hizmet vermekte olup, uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla müşterilerine özel çözümler sunmaktadır.

Halkbank Kredi Başvurusu için Gerekli Belge ve Şartlar

Bireysel kredi başvurusunda bulunan kişiden ve varsa kefillerinden istenen evraklar şunlardır:

  • Nüfus Cüzdanı/ TC Kimlik No yazılı olmak şartı ile Pasaport /Ehliyet
  • Özel Sektör Çalışanları için Bordro. Bordrosunu beyan edemeyenler için üzerinde haciz olmadığına dair ibare içeren güncel onaylı gelir belgesi, SGK hizmet dökümü, şirket imza sirküleri
  • Serbest Meslek Sahipleri için Güncel Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi, Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi ve güncel işletme hesap özeti
  • Emekliler için SGK Emekli Belgesi ve emekli maaş hesap cüzdanı
  • Emekli olup da halen aktif olarak ücret karşılığı çalıştığını beyan edenlerden ise işyeri destek prim bildirgesi
  • Çiftçiler için Çiftçilik Belgesi, Arazi tapu fotokopileri, Müstahsil makbuzları
  • Ek gelir belgeleri olarak da kira geliri için kira sözleşmesinin fotokopisi ve tapu, faiz gelirleri için hesap cüzdanı istenmektedir.

Diğer kredi türlerinde istenen belgeler incelendiğinde taşıt kredileri için satın alınacak olan araca dair proforma fatura ile 2.el taşıtlar için araç ruhsatı ve trafik belgesi ile motorlu araç tescil belgesi, mortgage kredileri için alınacak olan konuta dair kat mülkiyetli tapunun talep edildiğini söyleyebiliriz.

Ancak kat mülkiyetli tapu olmaması durumunda ise kat irtifaklı tapu ile birlikte yapı kullanım izin belgesi talep edilmektedir. Şayet yapı kullanım izin belgesi de alınmamış ise bu konuda bankanın isteği son 5 yıla dair yapı ruhsatı ve imar durum belgesi olacaktır.

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtilen evrakları beyan edebilen ve genel koşulları sağlayan herkes Halkbank kredi başvurusunda bulunabilir. Özel bir gruba dair oluşturulan kredilerde ise sadece o gruba mensup kişiler, ilgili kredinin müracaatını yapabilir.

Halkbank kredileri için başvuru yapmak isteyenler birçok bankacılık kanalını kullanabilirler. Bu kanallar sayesinde başvurunuz bankaya anında iletilecek olup, başvuru sonucunuz yapılan incelemelerin ardından tarafınıza bildirilecektir. Halkbank ihtiyaç kredileri, taşıt kredisi ya da mortgage için kullanabileceğiniz yöntemleri aşağıda sıraladık…

Halkbank kredi ürünleri için tüketicilerin başvuru yapmalarını sağlayan kanallar oluşturmuştur. Tüketiciler 3 değişik bankacılık kanalını kullanarak müracaatta bulunabilirler. Bunlardan ilki direkt şubeler aracılığı ile başvuru yapmaktır. Diğeri şubeye gitmeden iş yerinin ya da evinin rahatlığında internet bankacılığıyla başvuru imkânıdır. Son alternatif seçenek ise hızlı başvuru için kullanılan SMS bankacılığıdır.

SMS Bankacılığı İle Halkbank Kredi Başvurusu

Mesaj yoluyla kredi başvuru imkânından yararlanmak isteyenler cihazının SMS bölümüne girerek, T.C. kimlik numarası ile kullanmak istenilen kredinin türünü, miktarını ve maaş bilgisini yazdıktan sonra 3401’e mesaj atabilirler.

Bilgiler arasında birer boşluk bırakılması önemlidir. Bu başvurusunun ardından kredi notunuz ve kredi ödeme potansiyeliniz sistem tarafından sorgulanır. Olası ödeme seçenekleri belirle kapsamlı bir inceleme yapılır ve en geç bir iş günü içerisinde Halkbank kredi yetkilisi tarafından aranarak ya da SMS bilgilendirmesi yapılarak başvurunuzun sonucu tarafınıza bildirilir.

İnternet Bankacılığı İle Halkbank Kredi Başvurusu

İnternet erişiminizin olduğu her yerden ister evinizden, isterseniz de iş yerinizden Halkbank kredi seçeneklerinden birine başvuru yapabilmek için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bunun için www.halkbank.com.tr adresindeki başvuru sayfasını kullanmanız gereklidir.

İlgili sayfada tarafınızdan istenilen bilgiler; T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve sayfada yer alan güvenlik kodudur. Bu bilgileri gerekli alanlara girdikten sonra Devam tuşuna basarak kredi talebinizi tamamlayabilirsiniz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.