Kredilog.com

Halkbank Kredi Yapılandırma 2018

Halkbank Kredi Yapılandırma

halkbank kredi yapılandırma

Dönem dönem, kredinizi ödeyemediğiniz zamanlarda ne yapacağınızı bilemez hale gelir ve bir aylık bir gecikmede dahi endişeye düşebilirsiniz. Bilindiği gibi, kredi ödeyememe durumu 3 ay, yani 90 gün kadar sürerse yasal işlem tüm bankalar tarafından başlatılabilir ve bu durum bankaların tarafınızdan imza ile aldığı bir hak çerçevesinde oluşturulmaktadır.

Halkbank da, kredi borcu olanların ve ödeyemeyenlerin karşısına hemen avukatla çıkmak istemeyen ve kredi yapılandırma teklifini de sunabilen bankalardan bir tanesi. Türkiye’de devlet destekli, sıfır faizli esnaf kredisi veren; özellikle yeni girişimcilere destek olduğu bilinen Halkbank’ın kredi yapılandırma işlemi hakkındaki detayları, bu yazımızda bulabilecek; dilediğiniz tipteki kredinizi nasıl yapılandırabileceğinizi yine yazımızı okuyarak öğrenebileceksiniz.

Halkbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Halkbank’tan kredi yapılandırabilmek için öncelikle, kredi borcunuzun hangi tipte bir krediye ait olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Örneğin, Halkbank’tan bir konut kredisi aldıysanız bunun yapılandırma işlemi farklı, ihtiyaç kredisi aldıysanız, bunun yapılandırma işlemi farklı bir biçimde sürdürülmektedir.

Hangi tipte bir kredi ürününe sahip olduğunuzu öğrendikten hemen sonra yapmanız gereken şey, bankaya başvurmak olacaktır. Kredinizi ödeyemediğinizi uygun bir dille müşteri temsilcisine açıkladıktan sonra, gerekli belgeler ve imzanız karşılığında kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirebilmektesiniz.

Ancak, kredi yapılandırmanın avantajı olduğu kadar, dezavantajlarının olduğunu da bildirmekte yarar var. Daha uzun vadeler demek aynı zamanda daha büyük bir faiz oranı anlamına da gelir. Dolayısıyla, kredinizi yapılandırırken aynı zamanda borcunuzu da arttırmış olacağınızı bilmeniz gerekir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Halkbank’tan bir ihtiyaç kredisi aldıysanız ve bunu son dönemde ödeyemiyorsanız, aylık taksitleri miktar bağlamında azaltmaya yahut ötelemeye ihtiyacınız varsa; Halkbank size bu konuda yardımcı olabilir.

Taksit öteleme seçeneğini genelde ihtiyaç kredisi ödemelerinde sunmayan Halkbank’ta, en azından taksitlerinizin miktarını azaltmak ve vade sayınızı arttırmak için; müşteri hizmetleri ile bir ön görüşme yapabilir, sonrasında herhangi bir Halkbank şubesinden müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz.

Bu görüşme esnasında size yeni bir faiz oranı, yeni bir taksit dengesi ve elbette aylık ödeyeceğiniz yeni miktar bildirilir. Kabul etmeniz halinde, krediniz yapılandırılmış olur.

Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma

Halkbank’tan bir konut kredisi aldıysanız ve ipotek gösterdiğiniz bir emtianız yahut borcunuzu ödeyemediğiniz için mahçup olacağınız bir kefiliniz mevcutsa; en doğru seçenek kredi yapılandırmadır.

Kredi yapılandırma ile birlikte borcunuzun epey artacağı aşikardır ancak en azından emtianız elinizden alınmayacaktır. Bunun yanında, daha da rahat bir ödeme planı bankanız tarafından size sunulacaktır ve bu sayede, ev ekonomize ve yeni evinize zarar vermeden rahat bir şekilde kredi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank konut kredisi yapılandırma işlemi başvurusu için konut kredisi aldığınız Halkbank şubesine giderek bir müşteri temsilcisi ile görüşmeniz yeterlidir. Temsilci, size yeni bir yapılandırma teklifi yapacaktır ve muhtemelen bu yapılandırma teklifinin faiz oranı, önceki faiz oranından biraz daha fazla olacaktır; bunu da bilmenizde fayda var.

Halkbank Taşıt Kredisi Yapılandırma

Halkbank’tan sıfır yahut ikinci el fark etmeksizin bir taşıt sahibi olmak için kredi çektiyseniz ve şu sıralar bu kredinizin borçları ile boğuşuyor, ödeyemiyorsanız; taşıt kredisi yapılandırma yoluna gitmek en güvenilir işlemlerden bir tanesi olacaktır.

Böylece hem avukatlarla uğraşmak durumunda kalmaz hem de ödeme açısından zor zamanlar yaşamazsınız. Herhangi bir Halkbank şubesine giderek yapacağınız taşıt kredisi yapılandırma işleminde en önemli detay, size verilecek yeni kredi teklifinin muhtemelen öncekinden daha fazla taksite sahip olacağı gibi; daha fazla faiz oranına da sahip olabileceğidir.

72 Aya kadar taksit seçeneğinizin bulunduğu kredi yapılandırma işleminde, taksitler arttıkça faiz oranı da bi’ hayli artış gösterecektir.

Halkbank Kredi Yapılandırma 72 Ay

Halkbank kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirirken, ihtiyaç kredisinde muhtemelen talep etmeniz imkansızdır ancak taşıt ve konut kredilerinde 72 aya kadar taksit seçeneğinizin mümkün olduğu bilinmektedir.

Elbette, örneğin 36 aylık bir kredinin; kredi yapılandırma işlemi sonucunda 72 ay taksitlendirilmesi; faiz oranında da iki katı kadar bir artışı beklenilir kılmaktadır. Bu sebepten, taksit ve ödeme dengesini toplamaya çalışırken, haddinden fazla bir kredi borcu ödememeye de dikkat etmeniz gerekmekte.

Bu dengeyi günümüzde bankalar sadece ihtiyaç kredisinde iyi tutturmaktadır ancak diğer kredi tiplerinde, ince eleyip sık dokumanız, tavsiyemiz olacaktır.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Halkbank Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Halkbank’ın kredi yapılandırma yapmadığı durumlarda, diğer bankalarla iletişime geçerek borç transferi gerçekleştirebilirsiniz. Bu da, sizin bir hakkınızdır ve daha iyi bir faiz oranı sunularak çok daha iyi bir bankadan teklif alınırsa; borcunuzu o bankaya transfer edebilmeniz mümkündür.

Bunun dışında, kredi yapılandırma işleminin bir yasal hak olduğu bilinmektedir ve hakkınızı arayarak kredi yapılandırma işlemi konusunda Halkbank’a ısrarcı olabilirsiniz. Bir kez yapılandırılmış kredinin de bir daha herhangi bir şekilde yapılandırılamayacağını ek olarak belirtelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.