Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Nedir?

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Nedir?

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma

Halk Bankası kredi kartı borçlarınızı geri ödemek konusunda zorlanıyorsanız, “Halkbank kredi kartı yapılandırma” imkânından faydalanarak, daha esnek geri ödeme şartları sayesinde borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ancak bu her müşteri için geçerli olmayabiliyor. Bu imkandan yararlanabilmek için nelerin gerekli olduğunu beraber inceleyelim.

Yapılandırma imkânından yararlanmak isteyen müşterilerin, kredi kartı borçları için “yasal takip” başlatılmamış olması gerekiyor.

Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma imkânı sayesinde, biriken borcunuzu geri ödemeniz kolaydır çünkü faiz oranları oldukça makul bir seviyede tutulmaktadır. Aynı zamanda yapılandırma vadesi de daha uzun tutulur. Bu sayede aylık olarak borçlarınızı düzenli olarak geri ödersiniz.

Yasal takipte olmayan kredili kart ürününüz için Halkbank kredi kartı yapılandırma kampanyasından faydalanabilirsiniz. 72 ay vadeye kadar süre verilmekte ve faiz oranı ise %1,35 civarında olmaktadır. Uzun vade, düşük faiz oranları; dağ kadar olan kredi kart yükünüzden kurtulmanız için çok iyi bir fırsattır.

Yapılandırma avantajından faydalanan müşteriler, ilerleyen dönemlerdeki kredi kartı kullanımlarını ise daha dikkatli yapmaları gerekmektedir. Ödemelerini aksatmadan gerçekleştiren müşteriler, gelir düzeylerinde ciddi zararlar olmadan kolayca kredi kartı borçlarını ödemiş olacaklardır. Bu süre içerisinde dikkatli kredi kartı kullanımı sağlandığında da, gereksiz borcun önüne geçilmiş olacaktır.

Ülkemizde kredi kartı kullanım oranının artması ile birlikte zaman içerisinde pek çok vatandaş kredi kartı borcunu geri ödeyemez hale gelmiştir. Hal böyle olunca devlet, kredi kartı borcunu geri ödeyemeyen banka müşterileri için çeşitli girişimlerde bulunmuş ve vatandaşlara yapılandırma fırsatını sunmuştur.

Devletin ilgili birimleri bankalarla ortak bir anlaşma yaparak, kredi kartı sahiplerinin borçlarının 72 ay vadede ve oldukça düşük faiz oranlarıyla geri ödenmesi yolunda imkânlar sağlanmıştır. Vatandaşlar Halkbank kredi kartı yapılandırması gibi finansal avantaj sağlayacak olan bu imkânlar sayesinde biriken kredi kartı borçlarını rahatlıkla ödeyebilmektedir.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Halkbank müşterisi olarak bizzat bankanın şubesine kadar gitmeli ve kredi kartı borcunuz için 72 ay süreli yapılandırma imkânından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Bu işlem için sizlerden belge talep edilecektir. Söz konusu belgeler banka hesap bilgilerinize dair evraklar olup, Halkbank kredi kartı yapılandırma işlemi için aynı zamanda kimlik kartınız da gereklidir.

İkamet ettiğiniz bölgede, size en yakın Halk Bankası şubesine kadar gittiğinizde, bu şubede vezne için değil, müşteri hizmetleri masası için sıra almanız gerekmektedir. Bu sayede zaman kaybetmeden Halkbank kredi kartı yapılandırma başvurusu yapabilir ve durumunuzun şartlara uyması dâhilinde ilgili kart borçlarınız taksitlendirilebilir.

Halk Bankası bünyesindeki kredi kartı borcunu ödemek isteyen müşteriler için bir diğer imkân da ihtiyaç kredisi çekme alternatifidir. Kurumun şubesine gittiğinizde burada kredi kartı borcu yapılandırma işlemine dair bilgi edinirken, aynı zamanda alabileceğiniz ihtiyaç kredisi ürünü ile kredi kartı borcunuzu ödemeye yönelik kullanım talep etme hakkınızda bulunmaktadır. Böyle bir durumda normal koşullarda %1,75 faiz oranı, %1,28’e düşmektedir.

Halkbank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Halk Bankası şubesine giderek, 72 ay yapılandırma ile ilgili belgelerinizi teslim ederek başvuru yapabilirsiniz. Personeller, borç durumunuzu analiz ettikten sonra, yapılandırma mevzuatına uygun durumda olup olmadığınızı belirler.

Böylelikle uygun görülmeniz durumunda Halkbank kredi yapılandırma avantajlarından yararlanabilirsiniz. Tüketiciler isterlerse, mevcut gelir durumlarına göre 72 ay yerine 48 yada 24 ay gibi daha kısa süreli yapılandırmada yapabilirler.

Yapılandırma imkânından faydalanmayı düşünen vatandaşların ayrıca bir bütçe planlaması yapması da, ilerleyen zamanlarda geri ödemelerde bir sorun çıkmaması açısından önem teşkil eder. Bu anlamda uygulanacak aylık faiz oranı ve bu oran doğrultusunda uzun vadede geri ödenecek toplam tutar farkı dikkate alınmalıdır.

Halkbank web sitesi > TIKLAYIN

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile Kredi Yapılandırma

Halkbank’a ait kredi kartınızın borçlarınızı Ziraat Bankası’nın kredi yapılandırma uygulaması ile taksitlendirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak konuyla alakalı detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredisi ile kredi kartı borç yapılandırması hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.