Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Halkbank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Halkbank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Halkbank İnternet Şifresi

Halkbank internet şifresi, rahatlıkla internet üzerinden alınabilir ya da bunun yerine Halkbank çağrı merkezini arayarak size yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Fakat hiç vakit kaybetmemek adına yapılacak olan işlemi internet üzerinden tamamlamak oldukça kolay olur. Biz sizin kolay bir şekilde nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

İnternet bankacılığı, kişinin vakit kaybına uğramasının önüne geçerken aynı zamanda onun bütçesini de korur; çünkü internet üzerinden yapılacak olan bankacılık işlemleri, şubeden yapılanlara nazaran çok daha uygun fiyatta gerçekleşir ve böylece hem maddi hem de manevi tasarruf sağlanmış olur.

İnternet bankacılığı, yalnızca bilgisayar ile değil; internetin uygun cihazla buluştuğu her alan için kullanılabilir durumdadır. Kısaca gereken altyapı sağlandığı takdirde dilediğiniz her yerden internet bankacılığı yapabilir, para çekme haricinde tüm banka işlemlerinizi düzenleyip takip edebilirsiniz.

Halkbank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Halkbank İnternet Şifresi Alma

İnternet şifresi almak için internete girerek birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olur. Şifre alma işlemi, kişinin kart bilgileri ile direkt şekilde yapılır ve bu sırada bazı kimlik bilgilerine de ihtiyaç duyulabilir: T.C kimlik numarası gibi.

Şifre alma sırasında cep telefonuna ihtiyaç duyarsınız; çünkü hangi hesaba şifre alacaksanız o hesaba kayıtlı olan cep telefonuna doğrulama kodu gider ve o kodu kullanarak şifre temin edebilirsiniz. Bu yüzden cep telefonunuzu yanınızdan ayırmayın! Halkbank internet şifresi alma işlemi 5 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar;

  1. Kartla Giriş
  2. Şifre
  3. Kart Doğrulama
  4. Parola Oluşturma
  5. Başarılı Parola

şeklindedir. Aşağıda internet şifresi almanız için yönlendireceğimiz sayfanın ekran görüntüsü verilmiştir.

halkbank internet sifresi alma ekrani

İlk aşamada şifresini almak istediğiniz kart tipini seçerek ekran gördüğünüz bilgileri doğru şekilde girip “Devam” butonuna tıklayın. İkinci aşamada sisteme kayıtlı cep telefonu numaranıza gelecek şifreyi girmeniz istenecektir. Şifreyi girip üçüncü aşamaya geçtiğinizde ise kartınızı doğrulamanız gerekecektir. Kartınızı da doğrulayıp dördüncü aşama olan parola oluşturma kısmında şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Şifre almak için ziyaret etmeniz gereken adres > TIKLAYIN

Halkbank İnternet Şifremi Unuttum

İnternet şifresi unutulduğunda dahi çok rahat bir şekilde geri temin edilebilir. Unutulan şifrenin yerine çoğu zaman yeni şifre alınılması istenir; fakat bazı durumlarda unuttuğunuz şifre size hatırlatılır ve onu tekrar kullanabilmenizin önü açılmış olur.

İnternet bankacılığına giriş yaptığınız yere gitmeli ve “Parolamı Bilmiyorum/Blokeli” imgesine tıklamalısınız. Bu imge, size yeni bir şifre almanın kapılarını açar.

Unutun şifre sorunundan kurtulmak için ziyaret edeceğiniz adres yukarıdaki bağlantı ile aynıdır.

Halkbank İnternet Şubesi şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnternet şifresi değiştirebilmenin yolu, mevcut şifreniz ile sisteme giriş yapmanızdan geçer. Sisteme giriş yaptıktan sonra şifre değişikliği yapabilir veya bunun yerine müşteri hizmetlerini arayarak telefon kanalıyla şifre değiştirebilirsiniz; fakat telefondaki şifre değişiklik işleminin uzun süreceğini bilmeniz gerekir!

Şifre değiştirmek için gireceğiniz adres > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.