Kredilog.com

Halkbank İnternet Bankacılığı Açma, Giriş ve Şifre Alma İşlemleri

“Türkiye Halk Bankası” adıyla da bilinen Halkbank, bir devlet bankası olarak ülkemizin her bölgesinde müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Yıllara dayanan sektör deneyimi ve müşteri memnuniyeti politikasıyla başarılı bir çizgide ilerleyen Halkbank, çağın gerekliliklerini göz önünde bulundurarak dijital entegrasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştiren bankalardan biridir. Bu kapsamda Halkbank’ın mobil uygulaması ve internet bankacılığı sayesinde pek çok bankacılık işlemi hızlı, ücretsiz ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilirken müşterilerin banka şubesinde sıra beklemesine gerek kalmaz. Ayrıca internet bankacılığı ve mobil şube haricinde çağrı merkezi, ATM cihazları, banka şubeleri gibi kanallar vasıtasıyla da müşteriler, bankacılık hizmeti almaya devam edebilirler.

Bireysel Müşteriler İçin Halkbank İnternet Bankacılığı Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank’ın internet bankacılığına akıllı telefonlarınızın ve bilgisayarlarınızın tarayıcısı vasıtasıyla giriş yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için cihazınızın internet bağlantısının aktif olması gerekir.

 • İşleme başlamak için ilk olarak bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayarak giriş sayfasına geçiş yapın.

 • Karşınıza gelen internet şube giriş ekranındaki ilgili boşluklara sırasıyla müşteri numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girin.
 • Daha sonra seçenek bölümünden internet şubeye mi yoksa Halk Yatırım’a mı giriş yapmak istediğinizi belirleyin ve “giriş” butonuna tıklayın.
 • Bu butona tıkladıktan sonra Halkbank sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza banka tarafından bir kısa mesaj gönderilir. Bu kısa mesajda yer alan güvenlik kodunu ilgili alana girerek Halkbank’ın internet bankacılığı sistemine giriş yapabilirsiniz.

Halkbank’ın internet bankacılığına giriş yapmak için TIKLAYINIZ

Halkbank İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

 • Halkbank’ın kurumsal internet bankacılığı sayfasına giriş yapmak için öncelikle bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklamanız gerekir.

 • Karşınıza çıkan sayfadaki giriş formunun sağ üst bölümünde yer alan turuncu renkli buton içerisindeki “kurumsal” yazısına tıklayın.

 • Bu alandaki ilgili alanlara sırasıyla firma müşteri numarası, kullanıcı müşteri numarası ve parola bilgilerini girin.
 • Daha sonra seçenek alanından internet şube, özerk kullanım, DTO ya da Halk Yatırım seçeneklerinden size uygun olanı işaretleyin.
 • Sağ altta mavi renkli buton içerisinde yer alan “giriş” yazısına tıklayın ve cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu ilgili boşluğa girdiğinizde Halkbank internet bankacılığı onay işlemi gerçekleşmiş olur. Bu adımdan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

Halkbank’ın kurumsal internet bankacılığına giriş yapmak için TIKLAYINIZ

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Bloke İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank internet bankacılığı şifremi unuttum ve yeni parola temin işlemlerini bankanın resmi web sitesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfa aracılığıyla Halkbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemini yapmak da mümkündür. Yani şifre yenileme işlemine ek olarak SIM kart değişikliği ya da güvenlik sebebiyle uygulanan blokeleri de bu sayfa aracılığıyla kaldırabilirsiniz. Bloke kalktıktan ya da yeni şifre oluşturduktan sonra Halkbank’ın internet bankacılığı kanalından kesintisiz olarak hizmet almaya devam edebilirsiniz.

 • Şifre yenileme ve bloke kaldırma işlemi için öncelikle bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayın.

 • Şifrenizi unuttuysanız yeni parola oluşturmak için Halkbank’ın kredi kartı, Bank24 kartı ya da Bank24 Jet Kart bilgileri sayesinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kart tipini seçin ve sonrasında bu kartın son 6 hanesini, son kullanma tarihini, T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girip “devam” butonuna tıklayın.
 • Bu butona tıkladıktan sonra banka, cep telefonunuza bir kısa mesaj gönderir. Bu kısa mesajda yer alan güvenlik kodunu girip bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
 • Bu aşamada ise güvenlik amaçlı sizden bazı bilgiler istenir ve bu sayede doğrulama işlemlerinin yapılması amaçlanır.
 • Bu aşamada doğru bilgileri vermeniz halinde yeni parola oluşturabilir, hesabınızdaki blokeyi kaldırabilirsiniz.

Halkbank şifre yenileme işlemi için TIKLAYINIZ

Halkbank İnternet Bankacılığı EFT Ücreti Nedir?

İnternet bankacılığı aracılığıyla yapacağınız EFT işlemlerinde uygulanan ücret 4,29 TL’dir. Düzenli EFT işlemlerinde ise işlem başına uygulanan ücret 2,86 TL’dir. Bankanın müşteri iletişim merkezi aracılığıyla EFT göndermek isterseniz sizden 6.,19 TL tahsil edilir. Banka şubesinden göndereceğiniz EFT’lerde ise asgari tutar 46 TL, azami tutar ise 390 TL’dir.

İnternet şubeden yapılan havalelerde ise 1.,90 TL ücret talep edilir. Mobil şubede ise bu ücret 1,67 TL’dir.

Halkbank İnternet Alışverişi Onay İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 2016’da hayata geçirilen yeni düzenleme ile birlikte kredi kartı ve banka kartı kullanıcılarının onayı olmadan banka ve kredi kartlarının internetten alışveriş işlemlerine açılması mümkün değildir. Dolayısıyla kullanıcılar, online alışveriş yapmak isterlerse kartlarına onay verip internetten alışverişe açık hale getirmelidir.

 • Halkbank kullanıcıları onay işlemlerini gerçekleştirmek için cep telefonlarının kısa mesaj bölümünü açarak INTERNET yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartın son altı hanesini 3404’e SMS fomatında göndermelidir.
 • Ayrıca 0850-222-0-400 numaralı Halkbank çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp kartı online alışverişe açmak da mümkündür.

Halkbank Müşteri Temsilcisine Bağlanırken Zaman Kaybetmeyin: Halkbank Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Halkbank İnternet Bankacılığı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank müşterisi olmak için öncelikle banka sözleşmesini imzalamanız gerekir. Eğer henüz Halkbank bünyesinde bir banka sözleşmesi imzalamadıysanız öncelikle banka şubelerinden birine giderek sözleşme imzalayıp vadesiz mevduat hesabınızın açılışını gerçekleştirmeniz gerekir.

Halkbank internet bankacılığı açma işlemleri ise sözleşme imzalamış banka müşterileri için son derece kolaydır. 0850-222-0-400 numaralı Halkbank Dialog adlı çağrı merkezini arayıp 6 numaralı başvurular menüsüne giriş yapıp 5 numaralı internet başvurusu aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede internet bankacılığı başvurunuzu oluşturmuş olursunuz.

Halkbank İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri Nasıl Sorgulanır?

Halkbank bünyesindeki hesaplarınızda gerçekleşen hareketleri internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

 • Bunun için öncelikle internet bankacılığına ya da mobil şubeye T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın ve telefonunuza gelen doğrulama kodunu girip sisteme giriş yapın.
 • Daha sonra “hesaplarım” bölümüne geçin ve buradan hakkında hareket dökümü sorgulaması yapmak istediğiniz hesabı seçin.
 • Bu hesabı seçtikten sonra “hesap hareketleri” bölümüne tıklayarak hareketleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Ayrıca Halkbank banka şubeleri ve çağrı merkezi aracılığıyla da hesaplarınızdaki hareketleri inceleyebilirsiniz.

Halkbank Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

Halkbank internet bankacılığı indirme işlemi için akıllı cihazınızda Android ya da iOS işletim sisteminin kurulu olması gerekir. iOS işletim sistemli cihazlarda App Store, Android işletim sistemli cihazlarda ise Google Play Store vasıtasıyla indirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılardan size uygun olana tıklayıp uygulama mağazasına giderek indirme işlemine başlayabilirsiniz.

Android uyumlu Halkbank mobil uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ

iOS uyumlu Halkbank mobil uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.