Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Halkbank Hesap Kapatma – İptal Etme

Eğer Halkbank hesap kapatma işleminin nasıl yapılacağını araştırıyorsanız, tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Halkbank Hesap Kapatma – İptal Etme

Halkbank Hesap

Türkiye’de hizmet veren devlet bankaları arasında önde gelen bankalardan birisi de Halkbank’tır. Bireysel ve kurumsal bankacılık alanında her zaman çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Halkbank’ta aradığınız tüm bankacılık işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer çeşitli sebeplerden dolayı siz de Halkbank hesap kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığını araştırıyorsanız, bu sayfamızda sizin için hazırladığımız güncel bilgiler ile birlikte Halkbank hesap iptal etme işleminizi kolay bir şekilde yapabilir ve bankada daha önce açmış olduğunuz hesap ve kişisel bilgilerinizi silebilirsiniz. Gelin, izlemeniz gereken adımlara şimdi beraber bakalım.

Halkbank Hesap Kapatma

Bankalarda açılmış olan kişisel hesapların iptal edilebilmesi çok zor bir işlem değildir ve bankalar, müşterinin talep etmesi durumlarında banka hesabını kolay bir şekilde kapatabilirler. Daha önceki dönemlerde, hesap işletim ücreti adı altında, banka hesaplarından yıllık olarak belirli bir tutarda vergi kesiliyordu. Ancak geçtiğimiz yıl alınan karar sayesinde bankaların vadesiz hesaplar üzerinden herhangi bir ücret alması mümkün olmuyor. Siz de Halkbank hesabınızı bazı nedenlerden dolayı kapatmak istiyorsanız aşağıda sizin için detaylı bir şekilde anlattığımız Halkbank Hesap İptal Etme yöntemlerinden birisini gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank, müşterisini kaybetmek istemeyeceği için ilk önce hesabınızı ne için kapattırmak istediğinizi soruyor. Hesabı kapatmakta ısrarcı olduğunuzu ilettiğiniz durumda, Halkbank Hesap Kapatmak işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ayrıca 10 yıl boyunca hiç kullanılmayan banka hesapları otomatik olarak kapatılacağını da unutmayın.

Halkbank hesap kapatma yollarına bakarsak:

 1. Halkbank internet bankacılığı,
 2. Halkbank mobil bankacılık uygulaması,
 3. Halkbank müşteri hizmetleri,
 4. Halkbank şubeleri ve
 5. Halkbank hesabınızın bağlı olduğu Halkbank şubesi faks numarası aracılığı ile hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank İnternet Bankacılığı ile Hesap Kapatma

Halkbank hesaplarınızı, internet üzerinden ve tek bir noktadan yönetebileceğiniz gibi istediğiniz zaman da Halkbank Hesap Kapatma işlemini internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmek oldukça kolay. Sadece ana hesabınızın, internet üzerinden silinmesine izin verilmez; birden fazla vadeli veya vadesiz hesabınız var ise ana hesabınız dışında kalan bu diğer hesapları internet bankacılığı ile silebilirsiniz. Hesap kapatma talimatı vermeden önce kapatacağınız hesap içinde bir bakiye olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

İnternet bankacılığı ile hesap kapatma işlemi yapmak için;

 1. İlk önce İnternet bankacılığı için şifreye ihtiyacınız var. Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi öğrenmelisiniz.
 2. Sonrasında ise Halkbank resmi web sitesine giriş yapın. Bu sayfa üzerinden, kapatmak istediğiniz ek hesaplarınızı seçin.
 3. Ardından ayarlar kısmında yer alan “Hesap Kapatma Talimatı” ile hesap kapatma talimatı verebilirsiniz.
 4. Halkbank Hesap Kapatma işleminiz onaylandığında size bilgilendirme yapılır.

Halkbank Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Halkbank hesabını kapatmak isteyen kişiler, Halkbank müşteri hizmetleri aracılığı ile de hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirler. Halkbank müşteri hizmetleri, 7/24 kesintisiz hizmet vermekle birlikte isteyen müşteriler, müşteri temsilcilerinden hesapları hakkında her bilgiyi alabilir ve her türlü işlemlerini kolay bir şekilde yaptırabiliyor. Bu sebepten ötürü birden fazla olan Halkbank banka hesabı kapatmak için internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden işlemlerini yapamazsanız, müşteri hizmetleri aracılığı ile hesap kapatmak için:

 1. 0850 222 0 400 numaralı Halkbank müşteri hizmetleri hattını arayın.
 2. İlgili numaraları tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanın.
 3. Hesabınızı tamamen kapatmak için müşteri temsilcisine Halkbank Hesap Kapatma talimatı vermeniz ve bunu sözlü olarak beyan etmeniz gerekiyor.
 4. Bu talimatı gerçekleştirmek için de telefon bankacılığı şifrenizi biliyor olmanız gerekiyor.
 5. Eğer şifrenizi bilmiyor veya hatırlamıyorsanız ayrıca şifre oluşturmanız gerekecek.

Ayrıca yine hatırlatmamızda fayda var; hesap kapatma talimatı verilen hesap içerisinde herhangi bir bakiye olmamalıdır. Bu para çekilene, harcanana ya da tekrar talimat verilene kadar hesap kapanamaz.

Halkbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma için > TIKLAYIN

Şubelerden Halkbank Hesap Kapatma

Eğer Halkbank hesabını kapatmak istiyorsanız, size en yakın Halkbank şubesine giderek hesap kapatma talebinizi iletebilirsiniz. Bu talebin gerçekleşmesi için yanınızda TC kimlik kartınızın hazır olarak bulunması isteniyor. Bu şekilde Halkbank Hesap Kapatma işleminiz çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Halkbank Hesap Kapatma talebinizin sonrasında, kapatma talebiniz hemen değerlendirmeye alınır ve Halkbank hesabınız kullanıma kapatılır. Bunun yanı sıra; eğer yanınızda hesap kapatma dilekçesini hazır olarak bulundurursanız, Halkbank Hesap İptal Etme işleminiz çok daha kolay ve pratik bir şekilde gerçekleşebilir.

Şubelerden Halkbank Hesap Kapatma işlemini gerçekleştirebilmek için banka hesabınızın bağlı olduğu Halkbank şubesinin faks numarasına veya ilgili banka müdürlüğüne hitaben size aşağıda vereceğimiz Halkbank hesap kapatma dilekçe örneği ile bankada bulunan hesabınızın tamamen kapatılmasını talep edebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Halkbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir? BES İptal Formu > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.