Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu

Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu

Halkbank Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi, düğün hazırlarının mutluluğu ve heyecanının yanı sıra ortaya çıkan masrafların giderilebilmesi için çiftler tarafından sıklıkla kullanılan bir kredi türüdür. Evlilik sürecine dahil olan çiftler, heyecan ve mutluluk içerisindeyken tüm hazırlıkların maddi koşullarla gerçekleştiğinin de farkındadır.

Bu koşullar da kimi çifti zor durumda bırakabilmektedir. Bu nedenle belirli bir nakde ihtiyaç duyan bireyler, düğün bütçesini ayarlayabilmek için Halkbank evlilik kredisi ürününe başvurabilirler.

Bu şekilde düğün için gerekli olan bütçeyi rahatça oluşturabilen çiftler, finansal giderlerini daha kolay karşılayabilmektedirler.

Halkbank Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Finans kurumları kişilere kredi kullandırırken bir takım koşulların sağlanmasını istediği için Halkbank evlilik kredisinden yararlanmak isteyenlerinde gerekli şartları taşıması şarttır. Bu koşullara aşağıdaki başlıkta yer vermiş olup, bu bölümde kredinin nasıl kullanılabildiğine dair bilgiler paylaşalım.

Öncelikle Halkbank evlilik kredisi için belirlediğiniz tutara ve geri ödemek istediğiniz vadeye göre başvuru yapmalısınız.

Başvurunuz, önceki yıllara ait ödenmemiş bir borcunuzun olup olmadığına ve şuan ki kredi notunuzun yeterliliğine göre değerlendirilerek, aylık gelirinizin başvuru yapılan meblağı ödeyebilecek durumda olup olmadığı hesaplanmaktadır.

Yapılan hesaplamalar çerçevesinde değerlendirilmesi son bulan başvuru onaydan geçerse, istediğiniz meblağı anlık olarak şubeden çekebilir ya da Halkbank nezdinde bulunan hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz.

Halkbank Evlilik Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar

Halkbank evlilik kredisi verirken başvuru yapan kişide şu koşulların olup olmadığını göz önünde bulundurarak inceleme sürecini tamamlamaktadır:

  • Kişinin evlilik kredisi taksitlerini ödeyebilecek düzenli bir gelire sahip olması,
  • Herhangi bir borç nedeni ile başvuru sahibinin kanuni bir işleme takılmış olmaması,
  • Banka gerekli görürse krediye kefil olabilecek bir kişinin sunulması,
  • Evlilik kredisi için gerekli olan tüm evrakların yanlışsız ve eksizsiz olarak şubeye teslim edilmesi,
  • Başvuru tarihinden öndeki dönemlerde ödenmemiş bir kart borcunun ya da kredi taksitinin bulunmaması,
  • Başvuru sahibi serbest meslek grubunda ise gelirini gösteren vergi levhalarına sahip olması gerekmektedir.

Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank evlilik kredisi için başvuru yapmak istediğinizde bunu www.halkbank.com.tr adresinde yer alan başvuru sayfası üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online bir başvuru yöntemi olan internet bankacılığı fazla zamanınızı almadan müracaatta bulunmanız için bir avantajdır. Belirtilen sayfada tarafınızdan kimlik numaranız ile ay, gün, yıl şeklide doğum tarihinizi ve sayfada görülen güvenlik kodunu girmeniz istenecektir.

Bu bilgilerin ardından sayfada yer alan Devam butonuna tıklayarak, müracaat ettiğiniz kredinin miktarına göre başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Halkbank’ın sunmuş olduğu ihtiyaç kredileri kapsamında evlilik kredisi ürününe başvuru yapmak için internet şubesini ya da direkt olarak şubeleri de kullanabilirsiniz.

Banka 0850 222 0 400 / 444 0 400 Halkbank Dialog hizmet kanalı üzerinden de bireysel müşterilerinin kredi başvurusunda bulunmasını sağlamaktadır. Ayrıca mobil uygulama sayesinde de Diğer İşlemler menüsünden kredi başvurusu yapmanız mümkündür.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.