Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Halkbank’ın yenilenen internet bankacılığı işlemleri sayesinde “Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?” buyurun beraber bakalım.

Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Halkbank

Halkbank, kurulduğu 1933 yılından bu yana hizmet veren ve kamu bankaları arasında yer alan ülkemizin en köklü bankalarından bir tanesidir. Bu nedenle banka müşterilerinin en çok kullandığı ve güvendiği bankaların da arasında geliyor. Bireysel ve kurumsal bankacılık müşterileri için kendisini sürekli geliştiren ve yenileyen Halkbank, online bankacılık kanalında da teknolojik gelişmeleri yakalayarak Halkbank cebe havale, hesap işlemleri, kredi ve banka kartı işlemleri, para transferleri, kredi, vergi ve devlet ödemeleri gibi pek çok konuda hem internet bankacılığı hem de mobil bankacılık kanalları üzerinden müşterilerinin oldukça kolay ve hızlı bir şekilde istedikleri işlemleri yapabilmeleri için kolaylıklar sağlıyor.

Halkbank cebe havale nasıl yapılır? Halkbank cebe havale ücreti ne kadar? sorularının cevaplarını adım adım sizler için araştırdık. Bu işleme dair tüm detaylara buyurun beraber bakalım.

Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Halkbank’ın müşterileri için sağladığı kolaylıkları arasında Halkbank cebe havale işlemi de yer alıyor. Cebe havale işlemi ise eğer bir kişiye para göndermek istiyorsanız ancak o kişinin banka hesabı yok ise cep telefonu numarasını biliyorsanız dahi para gönderebileceğiniz bir kolaylık sağlıyor. Halkbank cebe havale işleminde de diğer bankacılık hizmetlerinde olduğu gibi havale ücreti olarak belli bir komisyon alıyor. Halkbank cebe havale yapmak için Halkbank internet bankacılığı veya Halkbank mobil uygulaması üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Gelin bu işlemleri adım adım nasıl gerçekleştirebilirsiniz beraber bakalım.

Halkbank İnternet Bankacılığı ile Cebe Havale

Halkbank’ın hızlı ve kullanımı da oldukça kolay internet bankacılığı altyapısı ile cebe havale işlemi yapmak için şu adımları takip edin:

 1. Bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan Halkbank resmi sitesinin sağ üst köşesinde bulunan “İnternet Şubesi” butonuna tıklayın. Buradan Bireysel ya da Kurumsal müşteri tipinden sizin için uygun olanı seçin.
 2. Açılacak olan ekranda yer alan kısımlara “Halkbank müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız” ile “Halkbank internet şube parolanızı” girin.
 3. Hesabınıza başarı ile giriş yaptıktan sonra işlem menüsünden “Transferler > Havale > Cebe Havale” adımlarını tıklayarak takip edin.
 4. Burada karşınıza çıkacak olan ekrana ise “para göndermek istediğiniz kişiye ait bilgileri doğru bir şekilde girin” ve en son güvenliğiniz için tekrar kontrol edin ve para transferi işlemini onaylayın.
 5. İşlemi onayladıktan sonra ise hem size hem de para göndermek istediğiniz kişiye işlemi “doğrulamak ve para çekmek için kısa mesaj” gelecek.
 6. SMS ile gelen bu doğrulama kodu ile “istediğiniz Halkbank ATM’si üzerinden parayı çekebilirsiniz”.

Halkbank Mobil Uygulaması ile Cebe Havale

İsterseniz de Halkbank mobil uygulaması ile oldukça hızlı bir şekilde Halkbank cebe havale işlemini şu adımları takip ederek yapabilirsiniz:

 1. İlk önce uygulama akıllı cep telefonunuzda yüklü değilse uygulama mağazası üzerinden “Halkbank Mobil” uygulamasını indirin ve kurun.
 2. Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza çıkan olan ekrana “Halkbank müşteri numaranızı ya da TC kimlik numaranızı” ve “Halkbank mobil bankacılık parolanızı” girin.
 3. Halkbank hesabınıza girdikten sonra menüler üzerinden “Transferler > Havale > Cebe Havale” adımlarını tıklayın.
 4. Adımları takip ettikten sonra açılacak olan ekrana “para göndermek istediğiniz kişinin bilgilerini” eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra cebe havale işlemine onay verin.
 5. Halkbank cebe havale işlemine onay verdikten sonra hem size hem de havale yaptığınız kişiye bu parayı çekmek için “kısa mesaj” geliyor.
 6. Gelen bu SMS’teki doğrulama kodu ile “herhangi bir Halkbank ATM’si” üzerinden havale edilen tutarı çekebilirsiniz.

Halkbank Cebe Havale Nasıl Çekiliyor?

Halkbank cebe havale tutarını çekmek için şu adımları izleyin:

 1. Size en yakın Halkbank ATM’sine giderek ekran üzerinden “Kartsız İşlemler”e tıklayın.
 2. Burada açılacak olan menüden “Cebe Havale” adımını bulun ve tıklayın.
 3. Sonrasında ise cebe havale işlemi yaptıktan sonra cep telefonunuza gelen “Doğrulama Kodu”nu bu ekrana yazdıktan sonra giriş butonuna basın.
 4. Bu adımlardan sonra sizin için yatırılmış olan cebe havale tutarını çekmiş olursunuz ve parayı çektikten sonra bu para transferini yapmış olan kişiye de paranın çekildiğine dair bilgilendirme mesajı gidiyor.

Halkbank cebe havale işlemi sayesinde banka hesabı olmayan kişiye bile zamandan tasarruf yaparak oldukça hızlı ve kolay bir şekilde para gönderebilirsiniz. Yukarıda anlattığımız gibi cebe havale işlemine onay verdikten sonra gelen doğrulama kodu ile birlikte herhangi bir Halkbank ATM’si üzerinden, banka şubesine gitmeye gerek kalmadan , bu tutarı çekebiliyorsunuz. Ayrıca gerçekleştirilen havale tutarını alıcı kişi parayı çekmezse, kural olarak 1 hafta sonra bu tutar tekrardan hesabınıza geri yatırılıyor.

Ayrıca bakınız:

Halkbank Müşteri Hizmetleri Numarası > TIKLAYIN

Halkbank Kredi Yapılandırma İşlemleri Neler? > TIKLAYIN

Halkbank Kredi Başvurusu için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.