Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir?

Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir?

Getir sipariş nasıl iptal edilir; Getir, son zamanlarda geliştirdiği mobil uygulaması ile sadece market alışverişi değil, bunun yanında yemek siparişi de almaya başladı. Pek pek çok kişi tarafından severek kullanılan bu uygulamada “Getir sipariş nasıl iptal edilir?” “Getir sipariş iptal etme nasıl yapılır?” “Getir sipariş iptali sonrası ücret ne zaman geri yatar?” gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Getir Sipariş

Son zamanların en çok yükselen ve dünya çapında da büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Getir, online market uygulaması olarak, müşterilerin sipariş ettiği ürünleri en kısa sürede kapıda teslimat yöntemi ile çalışıyor. Pek çok kişi de Getir’in bu hizmetinden son derece memnun kalarak kullanmaya devam ediyor.

Getir uygulaması İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, Bodrum, İzmir gibi ülkemizin bir çok şehrinde hizmet verirken dünya çapında da büyük ilgi duyulduğu için İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ve Portekiz’de de şubelerini açtı. Getir sipariş iptaline dair detaylara buyurun içeriğimizde beraber göz atalım.

Getir Siparişi Nasıl Veriliyor?

Getir uygulaması üzerinden, haftanın 7 günü sabah 10:00 ile gece 24:00 saatleri arasında sipariş verebilirsiniz. Sipariş verme adımları ise şöyle:

  1. Getir uygulamasını akıllı cep telefonunuza indirin ve uygulamaya giriş yapın.
  2. Siparişinizin teslim edilmesinde kolaylık sağlamak için telefonunuzun konum bilgisini açın.
  3. Bu şekilde bulunduğunuz bölgede satın alabileceğiniz ürünler ekranınızda listeleniyor. Buradaki ürünler arasından istediğiniz ürünü seçin.
  4. Tüm ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme adımına ilerleyin. Ödeme yapacağınız bilgileri girerek sipariş ver butonuna tıklayın.
  5. Siparişinizi takip edebilmeniz açısından, sipariş ekranı üzerinde kuryenin nerede olduğunu anlık olarak görebilir ve siparişinizin yaklaşın ne kadar süre içinde elinizde olacağını da görebilirsiniz.

Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir?

Pek çok yabancı yatırımcının da ilgisini çekmeyi başaran Getir uygulaması, yaklaşık 38 milyon $ değerinde yabancı yatırım da alarak büyümeye devam ediyor. Getir uygulaması üzerinden yaptığınız bir alışverişi, Getir Müşteri Hizmetleri’ne bağlanarak Getir sipariş iptal etme talebinizi iletmeniz gerekiyor. Getir sipariş iptali yapmak için, iptal etmek isteğiniz için geçerli bir sebebinizin olması ve Getir Müşteri Hizmetleri tarafından da iptal talebinizin geçerli olarak kabul edilerek onaylanması gerekiyor. Getir sipariş iptalini gerçekleştirme talebiniz onaylanırsa, iptal etmek istediğiniz sipariş, müşteri hizmetleri tarafından otomatik olarak yapılarak para iade işlemi tamamlanıyor.

Getir sipariş iptal etmek için siparişinizi onayladıktan ve size siparişiniz de size ulaşmadan önce Getir Müşteri Hizmetlerine ulaşmanız ve Getir sipariş iade talebinizi iletmeniz gerekiyor. Getir uygulamasının amacı siparişinizi 10 dakika içerisinde teslim etmeyi amaçladığı için bu süre içerisinde gelmemiş ve geç kalmış siparişleriniz için de Getir sipariş iptal talebinizi iletebilirsiniz.

Akbank Faizsiz 5000 TL Kredi

Getir sipariş iptali için 0850 532 50 50 numaralı Getir çağrı merkezini arayarak sipariş iptal talebi oluşturabilirsiniz. Ayrıca sadece Getir market siparişleri için değil, aynı zamanda Getir’den verdiğiniz yemek siparişleriniz için de iptal talebi oluşturabiliyorsunuz. Ancak Getir sipariş iptaliniz direk olarak onaylanmaz. Bu talebinizi nedenini de belirterek Getir müşteri hizmetlerine iletmeniz ve müşteri hizmetlerinin de iptal talebinizi onaylaması gerekiyor. Eğer iade talebiniz onaylanırsa müşteri hizmetleri otomatik olarak iade işleminizi tamamlıyor.

Getir İade Politikası Nasıl İşliyor?

Müşteriler tarafından karşılaşılan problemler ya da sistemsel aksaklıklardan kaynaklı olarak Getir sipariş iptal veya iade politikası değişiyor. Örneğin eğer verdiğiniz bir yemek siparişi ilgili restorana ulaşamazsa ve bu nedenden dolayı siparişiniz gecikirse siparişiniz zorunlu olarak iptal edilebiliyor. Getir tarafından zorunlu olarak siparişleri iade veya iptal edilen durumlardan bazıları ise şunlar:

  • Yemek siparişi verdiğiniz restoran eğer mevcut değilse ya da yemeğiniz restoranda yapılamıyorsa siparişiniz iptal edilerek para iadesi alabilirsiniz.
  • Eğer sipariş ettiğiniz üründen memnun kalmazsanız yine siparişinizi iptal etmek isteyebilirsiniz.
  • Son olarak da sipariş ettiğiniz ürünlerin teslimat süresi gecikirse yine siparişinizi iptal ettirmek isteyebilirsiniz.

Getir, müşteri memnuniyetine son derece önem verdiğini için bu gibi yaşanabilecek olan aksaklıklar karşısında müşteri haklarını koruyor.

Getir Şikayetleri İçin

Eğer Getir’den verdiğiniz sipariş ile alakalı olarak kurye veya yemek siparişi verdiğiniz restoranla ile ilgili bir problemle karşılaşırsanız ve bu konu ile ilgili şikayetinizi Getir’e iletmek istiyorsanız Getir’in, resmi olarak sunduğu Kullanıcı Sözleşmesi üzerinde kuryelerin sergilediğin davranışlarından dolayı firmanın bir sorumluluk kabul etmediğini belirtiyor. Ancak yine de şikayet talebinizi iletmek istiyorsanız, Getir müşteri hizmetleri aracılığı ile ya da Getir uygulaması içinde bulunan Şikayet bölümü üzerinden şikayetinizi iletebilirsiniz.

Getir Üyelik İptali Nasıl Yapılıyor?

Eğer Getir uygulamasını kullanmak istemiyor ve Getir üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız, herhangi bir sebep göstermenize gerek kalmadan ve neden olmadan üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Getir üyelik iptali yapmak isteyen kişiler, bunun için Getir resmi iletişim kanallarını kullanabiliyor. Getir üyelik iptal talebinizi iletmek için:

  1. Getir resmi mail adresine, üyeliğinizi iptal etmek istediğinize dair bir mail atabilir ya da
  2. Direk olarak Getir Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak da Getir hesabınızı iptal etme şansına sahip oluyorsunuz.

Herhangi bir sebep göstermenize gerek kalmadan Getir hesabınızı silmek isterseniz, 0850 532 50 50 numaralı Getir müşteri hizmetleri numarasını arayarak, iletişime geçebilirsiniz. Getir müşteri hizmetleri numarasını 7 güne ve 24 saat boyunca istediğiniz zaman arayabiliyorsunuz. Getir hesap kapatma talebinde bulunmanız için sizden herhangi bir ücret talep etmiyor.


Ayrıca bakınız:

CarrefourSA Faizsiz Kredi ( 40000 TL %0 Faiz )

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.