Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Hangi Bankalardan Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Hangi Bankalardan Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi

Bazı bankalar kredi ürünlerini kullandırırken müşterilerinin geri ödemelerine güvence olması açısından gelir belgesi talep etmektedirler. Bankalar kredinin türüne göre farklı belgeler isteyebilmektedir. İhtiyaç kredileri için genellikle çok fazla bir belge talep etmeyen bankalar, öncelikle kimlik ve adres teyit belgesi ile başvuru kabul etmektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankalara nasıl başvuru yapılır? Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri? bu yazımızda öğreneceksiniz. Keyifli okumalar.

Kredi notu yeterli olan ve adı kara liste gibi listelerde bulunmayan müşterileri için gelir belgesiz ihtiyaç kredisini rahatlıkla verebilmektedirler. Ayrıca bir bankanın maaş müşterisiyseniz eğer, o banka sizin düzenli bir gelire sahip olduğunuzu sistemleri tarafından otomatik olarak görebildikleri için sizden gelir belgesi istemeden kredi ürünlerini kullandırabilirler.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğer kredi notunuz yeterliyse daha önce kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartlarınıza düzenli ödeme yaptıysanız kolayca gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Bununla beraber ülkemizde çok fazla kara listede bulunan insan olduğu için dönemsel olarak bankalar kredi verirken koymuş olduğu kuralları insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve müşteri potansiyelini arttırabilmek adına esnetebilmektedirler.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları

Gelir belgesiz kredi ürünlerini kullanabilmeniz için bazı şartları yerine getirmelisiniz. Bu şartlardan bazıları kredi puanınızın çok düşük olmaması ve daha önce kullanmış olduğunuz kredi ürünlerini düzenli ödemiş olmanız. Bankalar arası kullanılan sistemlerde vaktinde veya geç ödenen tüm borçlar kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar daha sonra size puan olarak geri dönüp ileride bu tarz ihtiyaçlarınızda size referans olurlar. Bu şartları listeleyecek olursak;

  • Kredi notunuzun yüksek olması
  • Gayrimenkul ipoteği (Arsa, arazi, işyeri, konut)

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar İçin TIKLA

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar İçin TIKLA

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar İçin TIKLA

Gelir belgeniz yok, kefil gösteremiyorsunuz ve kredi notunuz da yeteri kadar iyi değilse bu seçenek ile istediğiniz miktarda kredi alabilirsiniz. İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir? başlıklı yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • Borcunuzun bulunmaması
  • Kefil gösterebilmek

gibi koşullardan birini bankalara sunabilirseniz, gelir belgesiz kredinizi alabilirsiniz. Aşağıda gelir belgesiz kredi veren bankaları listeledik. Size uygun faiz oranını veren bankayı seçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için tıklayın.

Yapı Kredi Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için tıklayın.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi Başvuru için tıklayın.

Finansbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için tıklayın.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için tıklayın.

DenizBank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için tıklayın.

Vakıfbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için tıklayın.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için tıklayın.

Gelir Belgesiz Kredi için gerekli evraklar;

Tüm bankalar için geçerli olan bu evraklar genellikle aynıdır. Nadiren bazı bankalar ek belge talep edebilmektedir.

  • Kimlik
  • Adres Teyit Belgesi (Sistemdeki adresiniz güncel olmaması halinde Elektrik, Su, Telefon veya İnternet faturalarından biri geçerli olur)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.