Kredilog.com

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma 2018

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma

İşini iyi yapan bankalar arasında parmakla gösterilebilen, örnek bankacılık sistemleri ile son yıllarda adından sıkça söz ettiren Garanti Bankası; hem kredi hem de kredi kartı ürünleri ile öne çıkıyor. Türkiye’de uzun süredir faaliyette olan bankada, dilerseniz aidatlı, dilerseniz aidatsız ve her halükarda tarafınıza bonus kazandıran kredi kartlarını kullanabiliyor, bunun yanında kredi kartınız içerisinden taksitli nakit avans, yani bir nevi ihtiyaç kredisi dahi çekebiliyorsunuz.

Tarafınıza taşıt kredisi, konut kredisi gibi kredi ürünlerini de çok düşük faizlerle, kampanyalarla sunabilen Garanti Bankası’nın bu kredileri ödeyememeniz halinde ise size hoş bir teklifi var. Kredi yapılandırma olarak sunulan bu teklifle, kredi mağduru olmak yerine, dilediğiniz ödeme planını oluşturabiliyor ve kredinizi 72 aya kadar yeniden bölüp rahatça ödeme gerçekleştirebiliyorsunuz. Bugünkü yazımızda, Garanti Bankası üzerinden kredi yapılandırma işlemini nasıl yapabileceğinizi sizinle tartışacağız.

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

garanti bankası kredi yapılandırma

Garanti Bankası’ndan kredinizi yapılandırmak istiyorsanız, herhangi bir müşteri temsilcisi ile görüşmeden önce tavsiyemiz krediniz hakkında bilgilerinizi elinizde bulundurmanız. Hangi kategoride kredi aldığınızı bilmiyorsanız, örneğin öncelikle bunu öğrenerek işlemlere başlayabilirsiniz.

Özellikle ihtiyaç kredilerinde durum kolaylaşıp, faiz oranı fazla artmazken; konut ve taşıt kredisi göz önüne alındığında maalesef durum biraz değişiklik gösterebiliyor ve haddinden fazla tutarlar ödemeniz gerekebiliyor. Kredi yapılandırmanın tabiri caizse öyle bedavaya yapılmayacağını, az çok tahmin ediyorsunuzdur.

Bankalar, kredinizi yapılandırırken bir nevi tarafınıza yeni bir kredi vererek; eski borcun kapanmasını sağlarlar ve bu yeni kredi ürününde tarafınıza yeni bir faiz oranı teklif ederler. Bu faiz oranı, genelde varolan kredinizin faizinden iki kat kadar daha fazladır.

Özellikle konut kredisi ve taşıt kredisinde bu miktarların epey fazla olduğu biliniyor. Bu sebepten, kredinizi yapılandırmadan önce faiz oranlarını ve vade farklarını araştırmanızda, teklifi iyice incelemenizde fayda var.

Aşağıda, tarafınıza her kredi tipine özel yapılandırma işleminin nasıl yapılacağını ve detayları aktardık. Garanti Bankası kredi yapılandırma işlemini aşağıdaki şekillerde gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Garanti Bankası’ndan ihtiyaç kredisi satın aldıysanız, çok da şanssız sayılmazsınız zira küçük meblağlı kredilerde genelde Garanti tarafınıza kredi yapılandırma işlemi için çok fazla faiz farkı koymuyor. Kredi yapılandırma işlemi hakkında detaylar için herhangi bir Garanti Bankası şubesinde, bir müşteri temsilcisi ile görüşebilir ya da 444 0 333 üzerinden Alo Garanti’ye ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Garanti Bankası üzerinden ev almak için bir kredi ürününe sahip olduysanız ve bunun ödemeleri son zamanlarda sizleri zorluyorsa, örneğin bir aile üyesi işten ayrıldıysa ve kredi ödemeleriniz tökezliyorsa, kredi yapılandırma işlemini kullanmanız, avukatlık olmanıza nazaran her zaman daha iyi bir yoldur.

Kaldı ki avukatlık olmanız halinde masraflar da epey artacak ve karşınıza dağ gibi bir borçlandırma çıkacaktır. Bu sebepten, tavsiyemiz 90 gün geçmeden önce özellikle krediyi aldığınız Garanti şubesine giderek; kredi yapılandırma başvurusu yapmanızdır. Size çizilecek yeni ödeme planının kafanıza yatması halinde, direkt olarak yeni bir sözleşmeyi imzalayabilir ve ödemeyi ilgili aydan sonra, imzaladığınız yeni plana göre yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

Garanti Bankası’ndan taşıt kredisi aldıysanız, bunu da yine Garanti şubelerinden yapılandırmak çok daha doğru olacaktır. Herhangi bir müşteri temsilcisiyle görüşerek meramınızı aktarmanız halinde, temsilci sizin için yeni bir ödeme planı ve dilediğiniz kadar taksit sayısı belirleyecektir.

Kalan borcunuzu taksitlendirdikten sonra, totalde daha fazla ödersiniz zira faiz oranı artış göstermiştir ancak aylık periyotlarda ödeme durumunuz oldukça rahatlayacaktır zira istediğiniz gibi bir ödeme tutarı belirlenebilecektir.

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay

Garanti Bankası, taşıt ve konut kredileri için 72 aya kadar vade seçeneği sunabiliyor. Bunu yaparken elbette total borcunuza, faiz oranı ve masraflar sayesinde bolca ekleme yapıyor ancak 72 aya bölebileceğiniz krediyi dilediğiniz miktarda ödeyebilmeniz mümkün olduğundan, birkaç ay fazla ödemek o an kredi mağduruna, yani sizlere pek de nahoş gelmiyor.

Yine de, ödeme planınıza bakarak; önceki total borcunuzu ve kredi yapılandırma işleminden sonraki total borcunuzu görmeniz; eğer çok büyük bir fark varsa, kredi borç transferi durumunu da araştırmanız çok daha sağlıklı olacaktır. 90 Günü geçmeden önce bir bankadan daha uygun bir faiz oranı teklifi alarak, kolayca borç transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Garanti Bankası’nın kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirmemesi pek görülen bir durum olmamakla birlikte; görüldüğü takdirde bu durumda yapabileceğiniz işlemler mevcuttur. Öncelikle, sosyal medya üzerinden direkt olarak bir kampanya başlatıp etkinize, Garanti Bankası tarafından sizin için olumlu bir tepki alabilirsiniz.

Bunun dışında, sosyal medya yerine Bimer yahut Tüketici Hakları Konseyi üzerinden de dilekçe yazarak, 90 gün içerisinde hakkınızı alabilir; kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabii, yukarıda belirttiğimiz gibi bir de kredi borç transferi yolu, sizin için açıktır ve pek çok banka, düşük faizlerle tarafınıza yüksek meblağlı kredi borçlarınız için transfer teklifinde bulunabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.