Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu

Garanti Bankası’na yapmış olduğunuz tüm kredi türleri için sorgulama yaptırabilirsiniz. Konut, ihtiyaç, taşıt ve eğitim kredilerini kapsayan başvuru sorgulama ile ilgili tüm detayları yazımızda aktardık. Üstelik Garanti Bankası’na kredi müracaatında bulunan kişileri, başvuru süreci hakkında da aydınlatarak bu sürecin ne zaman sonuçlandığına dair bilgilendirme yaptık. Kredi başvuru sonucunuzu kimlik bilgilerinizle kolay bir şekilde öğrenmek için yazımızı incelemeniz yeterli olacaktır. Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucuna nasıl ulaşırız, keyifli okumalar dileriz.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Krediye başvuran kişiler genellikle sonucun ne zaman açıklanacağına odaklanmaktadır. Kredi onay süreci başvurulan finansmanın çeşidine göre değişkenlik gösterebilmektedir. En hızlı cevap alabileceğiniz kredi türü ise Garanti Bankası ihtiyaç kredisidir.

Bankanın ihtiyaç kredisi için belirlediği onay süreci 1 ile 7 iş günü arasındadır. Başvuru sahibinin kişisel bilgileri alındıktan sonra gelir durumuna, kredi notuna, maaş bordrosuna ve ek gelirinin olup olmadığına bakılır. Tüm belgeleriniz eksiksiz ise ve kredinin geri ödemesinde kusursuz bir müşteri olabileceğiniz kanaatine varılırsa, başvurunuz kısa süre bir sürede onaylanacaktır.

Garanti Bankası ev kredisine başvuruda bulunduysanız, müracaatınızın sonuçlanması 2 ila 7 iş gününü bulabilir. Ev, daire, arsa ve konut gibi taşınmazlar için çekilmek istenen konut kredisinin onay süreci ihtiyaç kredilerinden farklı işlemektedir.

Ekspertiz raporunun çıkma süresi bile ortalama 1 ya da 2 günü bulabilmektedir. Araç kredisi ise konut kredisi başvuru onay süreci ile benzerlik göstermekte ve ekspertiz raporunun 1 veya 2 günde çıkmasıyla, 2-7 iş günü arasında başvurular sonuçlandırılmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Sorgulama

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucunuzu öğrenmek ve kredinizin olumlu ya da olumsuz sonucunu merak ediyorsanız, Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu kredi sorgulama yöntemlerini kullanabilirsiniz. Banka bu konuda çok fazla seçenek sunarak, müşterilerinin kredi takip sürecini kolaylaştırmaktadır.

İlk seçenek bankanın internet şubesi aracılığı ile kredi başvuru takibi yapmaktır. Bunun için www.garanti.com.tr adresindeki takip sayfasına ulaşmanız ve arama tipinizi, T.C. kimlik numaranız ile cep telefon numaranızı ilgili bölümlere girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler sonrasında işlem doğrulama kutusundaki gördüğünüz karakterleri doğru bir şekilde girerek “Devam” butonuna bastığınızda, başvuru yaptığınız kredinin şuan hangi aşamada olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

444 0 333 numaralı Alo Garanti’yi arayarak da kredi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın telefon bankacılığı, dilediğiniz şekilde belirttiğiniz bir cümle ile krediniz hakkında cevap alabilme özgürlüğü tanımaktadır. Örneğin 444 0 333’ü aradığınızda “Kredi başvurumu öğrenmek istiyorum” diyerek, sistemin sizi otomatik olarak ilgili bölüme yönlendirmesini ve kredinizin sorgulanmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak Garanti Bankası kredi sorgulama için kullanabileceğiniz bankacılık kanalı şubelerdir. Yakınınızda bulunan herhangi bir Garanti Bankası şubesine kimliğinizle birlikte giderek başvurunuzun hangi aşamada olduğunu, sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenebilirsiniz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.