Kredilog.com

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu 2018

Garanti Bankası Ev Kredisi

Bireyler bazen yatırım yapmak için bazen de ihtiyaç doğrultusunda konut alımı yapmaktadır. Hayatımız boyunca yaptığımız en önemli yatırımlardan biridir demek yanlış olmaz. Ancak konut alımı ile ilgili iki hususa çok dikkat edilmelidir.

Bunlardan biri doğru konuta karar verebilmeniz, diğer ise finansman seçenekleri arasından size en uygun olanını değerlendirmenizdir. Size bu konuda yardımcı olabilmek için Garanti Bankası konut kredisi başvurusuyla ilgili detayları yazımızda açıkladık. Uygun faiz oranlarıyla bu kredi türünden yararlanmaya karar verirseniz, tarafınızdan istenilecek olan evrakları da yazımızda bulabilirsiniz…

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Konut Kredisi Özellikleri

Toplumların refah düzeyinin yükselmesinde önemli bir rol oynayan mortgage sistemi Garanti Bankası tarafından da müşterilerine sunulmaktadır. Bir tür gayrimenkul finansman sistemi olan konut kredisi, ileriye dönük karlı bir yatırım yapmak isteyenlerinde vazgeçilmezidir.

Ev sahibi olmak için yeterli birikimi olmayanlar, Garanti Bankası konut kredisi özellikleri ile kolay bir şekilde ev sahibi olabilirler. Çünkü bu kredi türü, kira öder gibi aylık ödeme yapılmasına ve zorluk çekilmeden konut sahibi olmasına imkân vermektedir. Ayrıca faiz oranları da yaşam koşullarının zorluğu göz önünde bulundurularak hesaplanmış ve oldukça uygun oranlarda kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Hayal ettiğiniz eve en uygun faiz oranları ile sahip olmak istiyorsanız, Garanti Bankası konut kredisi faiz oranlarını mutlaka incelemelisiniz. Çünkü en uzun vade ve en cazip ev kredisi faiz oranları sunan bankalardan biri de Garanti Bankası’dır. Bankanın hesaplama aracını kullanarak, vade süresine göre kredi ödeme seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Konut kredisi hesaplama işleminin ardından ulaşabileceğiniz bilgiler; toplam geri ödeme tutarının ne kadar olacağı, aylık ödenecek miktar, kredinin kullandırılmasında belirlenen oran ve yıllık maliyet oranıdır. Ayrıca örnek ödeme planınızda oluşacağı için aile bütçenizin buna uygun olup olmadığını kolaylıkla değerlendirebilirsiniz.

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları kullanmayı düşündüğünüz vade türüne göre değişmektedir. 36 ay ya da 60 ay vade ile kullanım tercih ederseniz oran %0,99’dur. Vade 120 aya yükseldiğinde ise %1,08’dir. Son olarak 180 ay vade ile konut kredisi kullanım için %1,18 oranında bir faiz uygulanmaktadır.

Aynı şekilde belirlenen bu oranların piyasa koşullarına göre değişkenlik göstermesi de olasıdır. Banka bu oranlarda değişiklik yapma hakkını daima saklı tutar. Diğer yandan ekspertiz ücreti, yıllık maliyet oranı ya da sigorta masrafları gibi konularda daha kapsamlı bilgi almak isterseniz size en yakın şubeye müracaat edebilirsiniz…

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belge Ve Şartlar

Konut bedelini ödeyebilmek adına Garanti Bankası’ndan konut kredisi kullanmaya karar verdiğiniz zaman kredinin kullandırılması için başvuru yapmanız gereklidir. Müracaata gitmeden önce tarafınızdan istenilecek olan evrakları bilmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Garanti Bankası konut kredisi başvuru için gerekli belgeler şu şekildedir:

  • Alınmasına karar verilen eve ait tapu.
  • Krediyi kullanacak olan kişinin nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Gelirini kanıtlayan belge.

Bu belgeler haricinde bankanızın sizden, özellikle gelir durumuna ilişkin başka evrakları istemesi de muhtemeldir. Ekstra istenecek olan evrakların hakkında şube yetkilileri tarafınıza bilgi vermektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Size en uygun seçeneği bulduğunuzda Garanti Bankası konut kredisi başvurusu için şubeleri ziyaret edebilir ya da online başvuru kanallarını kullanabilirsiniz. Şubeye gitmeyi tercih ettiğinizde, başvuru için tüm şubelerden hizmet alabileceğinizi ve müşteri temsilleri ile görüşmenizin yeterli olacağını unutmayınız.

Online başvuru yapmayı tercih ederseniz, bankanın resmi web sitesi üzerinden başvuru formu göndermeniz gereklidir. Konut kredisi başvuru formunda kimlik numaranızı, adınızı / soyadınızı ve cep telefon numaranızı doğru yazdığınızdan emin olunuz.

Özellikle cep telefon numaranızı yazdıktan sonra mutlaka kontrol ediniz. Çünkü kredi talebinizin incelenmesinin ardından bankanız sizinle bu iletişim kanalı aracılığı ile olumlu ya da olumsuz şeklinde görüşme yapacaktır.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Garanti Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.