Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi, son dönemde tüketiciler tarafından en çok rağbet gören kredidir. Faizleri oldukça düşürülen; hemen hemen tüm bankalarda verilebilen ve özellikle evsiz insanları ev sahibi yapmayı amaçlayan bir ürün olarak bilinmektedir. Kampanyalar minvalinde insanlar tarafından epey kullanılan ve 2022 yılında talibi bol olan konut kredisini alabilmek için elbette pek çok şeyin gerekliliği mevcut.

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Bu gerekliliklerden bir tanesi şüphesiz her insanın bir kefile yahut bir emtiaya sahip olması. Kefilin de yetmediği durumlarda emtiayı ipotek olarak gösterebilecek olan bu insanların, bu iki etmene sahip olmaması halinde konut kredisi alabilmesi epey zor.

Garanti Bankası konut kredisi de, aynı kuralları geçerli olan bir krediyken, kendi prensipleri ile konut kredisini sunabiliyor. Bu yazımızda, hem Garanti Bankası konut kredisi hesaplaması nasıl yapılıyor, ona değinecek; hem de konut kredisi hakkında bilgiler sunmaya devam edeceğiz.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası, Türkiye’nin en bilinen bankalarından bir tanesi olarak konut kredisini de en çok kullandıran kuruluşlardan. Bakıldığında, portföyünde çok fazla müşteri bulunduran banka Mortgage adı altında verdiği konut kredilerini taksit sayılarına göre değişen bir faiz oranı ile sunuyor.

Örneğin, 72 Aylık bir konut kredisi teklifinde Garanti Bankası %1,46 faiz oranı sunarken; 152 aylık bir konut kredisinde bu faiz oranını %1,79’a yükseltebiliyor. Peki, Garanti Bankası’nda konut kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılıyor, hangi detaylar göz önüne alınıyor?

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası’nda konut kredisi hesaplama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle belli başlı etmenleri bilmeniz gerekmekte. Aşağıda, sizin için maddelediğimiz etmenler, her konut kredisinde ortak olarak alınan ücretler olarak bilinirler. Bu ücretleri temel olarak bilmeniz, konut kredisi hesaplama işleminde çok işinize yarayacaktır.

  • Faiz oranı
  • Ekspertiz ücreti
  • Taşınmaz rehin ücreti
  • Tahsis ücreti
  • DASK

Yukarıdaki 5 ücreti alacağınız kredi tutarında detayları ile bildikten sonra, yapmanız gereken tek işlem istediğiniz tutarı faiz oranınıza endeksleyip, totalde ne kadar bir ana borç ödediğinizi öğrendikten sonra diğer 4 masrafı da üzerine eklemek. Diğer 3 masrafı üzerine eklerken bunların bankalar tarafından değiştirilebileceğini de unutmamakta fayda var.

Elle bir hesaplama yapmaktan çekiniyorsanız yahut yanlış yapabileceğinize inanıyorsanız, Garanti Mortgage kredisinin hesaplama programı da bulunuyor.

https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/konut_kredisi_hesaplama.page

Hemen, yukarıdaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz Garanti konut kredisi hesaplama programını kullanarak, dilediğiniz her şeyi otomatik olarak öğrenebilir; rahatlıkla herhangi bir yeri arama gereksinimi duymadan, alabileceğiniz krediye dair bütün masrafları, detayları ile bu programda görebilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası’nın konut kredisi faiz oranları, yukarıda da belirttiğimiz gibi geçtiğimiz senelerde düşürülmesine rağmen taksit sayısı bağlamında yine arttırılabiliyor. Ortalama olarak alabileceğimiz faiz oranlarında; örneğin 100.000 TL’lik bir krediye 72 ay taksit istiyorsanız Garanti size %1,46 faiz oranı da teklif edebiliyor. Ancak, aynı tutarı 240 ay vade ile isterseniz; bu kez Garanti tarafından teklif edilen tutar %1,79 oluyor.

Herhangi bir Garanti şubesinden yahut Garanti müşteri hizmetlerinden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.