Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Garanti Bankası İpotekli Kredi Başvurusu

Garanti Bankası İpotekli Kredi Başvurusu

Garanti Bankası İpotekli Kredi

Garanti Bankası, kuruluşundan bu yana sürdürdüğü nitelikli hizmeti ile hiç şüphesiz Türkiye’de oldukça büyük bir müşteri portföyüne sahip. Kredi ve kredi kartı ürünleri ile dikkatleri üzerine çeken bankada, “Evini Gösterene Mortgage” yahut ihtiyaç kredisi kapsamlarında ipotekli kredi teklifleri sunulabiliyor. Bu kredi paketinin içeriğini pek çok kişi merak ediyor.

Buna göre, herhangi bir mal varlığı olan, emtia sahiplerine varlıklarını teminat gösterebilmeleri halinde krediler veriliyor ve bu krediler genelde çok büyük meblağlarda olabiliyorlar.

Siz de büyük meblağlı bir kredi almak istiyor ancak hangi bankadan, hangi teklifi değerlendireceğinizi bilemiyorsanız, Garanti Bankası’nın tercih edilebilir olduğunu ve her alanda ipotekli kredi sunduğunu bildirelim. Bu yazımızda sizler için bu bankanın ipotekli kredisi hakkında hemen her detayı sunacağız.

Garanti Bankası İpotekli Kredi Özellikleri

Garanti Bankası ipotekli kredinin bazı özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir.

 • Banka, ipotekli kredi kapsamında tarafınıza hayat sigortası ve eğer konutunuz bu işe dairse, konut sigortası ve deprem sigortasını zorunlu tutmaktadır.
 • Garanti Bankası ipotekli kredi kapsamında alabileceğiniz ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri mevcuttur. Dilediğiniz kategoride teminatlı kredi alabilirsiniz.
 • Bankanın tarafınıza 48 aya kadar taksit seçeneği sunduğunu bilmekteyiz.
 • Konut kredisi almanız durumunda ve bu kredi borcunuzu erken kapatmak istemeniz halinde, kredi erken kapatma cezası olarak %2 yerine, kalan borcunuzun %1’ini ödersiniz.
 • Kredi genelde TL cinsinden verilmekle birlikte banka inisiyatifinde tarafınızdan kefil de talep edilebilir.

Garanti Bankası İpotekli Kredi Faiz Oranları ve Hesaplama

Garanti Bankası, ipotekli kredi ürününü genellikle %1,25’ten başlayan faiz oranları ile sunmaktadır ve bu faiz oranı sabittir. 2017 Yılında da ipotekli kredinin faiz oranı, Garanti Bankası tarafından herhangi bir biçimde değiştirilmedi.

Baktığımızda, diğer bankalara nazaran özellikle ipotekli Mortgage kredisi bağlamında değerlendirilebilecek olan bu kredinin faiz oranı bi’ hayli başarılı. Ek olarak sizden aşağıdaki masraflar da kredi tipinize göre talep edilebilir.

 • Zorunlu sigortalar
 • Ekspertiz ücretleri
 • Kredi tahsis ücreti
 • Komisyonlar
 • Dosya masrafı

Faiz oranı ile birlikte total borcunuzu hesap ettikten sonra, yukarıdaki masraf kalemleri de eğer kredinize dairse onları da ekleyerek; ipotekli kredi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ek olarak Garanti Bankası kredi hesaplama aracından da yararlanabilir, manuel hesaplama yerine otomatik olarak bütün masraflarla, kredinizin total borcunu ortaya koyabilirsiniz.

Garanti Bankası İpotekli Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belge ve Şartlar

Garanti Bankası’ndan ipotekli kredi almayı planlıyorsanız, öncelikle bir mal varlığınızın olması gerekiyor. Bu mal varlığının ortak değil, tamamıyla sizin adınıza olması da, yine aranan şartlardan bir tanesi.

Teminat olarak gösterebileceğiniz bu mal varlığı dışında, tarafınızdan istenen bir diğer şey ise kefil olabiliyor. Özellikle kredi notunuz düşükse yahut bankalar açısından veriler incelendiğinde güvenilmez bir bireyseniz, banka inisiyatifi dahilinde kefil istenebilmektedir. Ayrıca Bkz: “Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bu etmenler dışında, Garanti Bankası tarafından istenen bazı belgeler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Varsa gelir belgeniz
 • Varsa teminat gösterebileceğiniz emtialarınızın sizin olduğuna dair belge
 • Konut kredisi alacaksanız, satın almak istediğiniz eve dair belgeler
 • Taşıt kredisi alacaksanız, satın almak istediğiniz taşıta dair belgeler

Yukarıdaki ortak belgeler dışında, Garanti Bankası ipotekli kredi kullanımında ortaya çıkacak spesifik belgeler olabileceğini de belirtelim.

Garanti Bankası İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’ndan ipotekli kredi kullanmak istiyorsanız, başvurularınızı Garanti Bankası şubelerine yapmanız gerekiyor. Bunun dışındaki başvuru yöntemleri, ipotekli kredilerde birinci elden belgeler gerektiğinden maalesef kabul edilmiyor.

Bir Garanti şubesinde, müşteri temsilcisi ile görüşüp meramınızı anlatarak, belgelerinizi de kendisine iletmeniz en sağlıklı ve güvenilir başvuru yollarından biri. Düşük faiz oranları ve yüksek taksit sayısı ile Garanti Bankası ipotekli kredi ürününün bir hayli başarılı olduğu söylenebilir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Garanti Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayın!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.