Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası’nda Hesap Açmak

Günümüzde, ödeme kanallarının değişmesi çeşitli kolaylıklar sağladıkları için banka hesabı olmayan bir birey bulmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Artık hayatımızın her anında bankalar üzerinden işlemlerimizi çok kısa süreler içerisinde halledebiliyoruz. Sizde Garanti Bankası’dan hesap açtırarak para çekme, fatura ödeme, havale veya EFT gibi birçok bankacılık işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. En çok kullanılan özelliklerinden biri olan Otomatik Ödeme Talimatı sayesinde aylık ödemeniz gereken bir sürü fatura takibinden kurtulabilir, faturalarınızın düzenli ve son ödeme tarihi geçmeden ödenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca birçok noktada bulabileceğiniz Garanti Bankası ATM’leri sayesinde anlık nakit ihtiyacınızı hızlıca halledebilir yine tüm bankacılık işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Hesap Özellikleri

  • Açtırdığınız Vadesiz TL Hesabı ile birlikte otomatik olarak Paracard sahibi olursunuz.
  • Garanti ATM’lerinden ve diğer tüm ATM’lerden istediğiniz an para çekebilirsiniz.
  • Alışveriş ve ödemelerinizi Paracard ile yaparak nakit taşımaktan kurtulabilir, ayrıca bonus kazanabilirsiniz.

garanti bankası hesabı nasıl açılır

Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası’ndan banka hesabı açtırmak için öncelikle tüm bankaların uygulamış olduğu belirli şartları yerine getirmelisiniz. Bu şartlar; 18 yaşını doldurmuş olmak, T.C. vatandaşı olmak ve Kimliğinizin yanınızda bulunması şeklindedir.

Bu şartları yerine getirdikten sonra İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ve Garanti Bankası Şubelerinden olmak üzere 3 şekilde Garanti Bankası’ndan banka hesabı açabilirsiniz.

Garanti Bankası Şubeden Hesap Açmak

Size en yakın noktada olan Garanti Bankası şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisi için sıra almanız gerekmektedir. Sıranız geldiğinde ise banka yetkilisine açtırmak istediğiniz hesap türünü söyleyerek kimliğinizi verip işlemlerin başlamasını sağlayın. Banka yetkilisinin size vereceği formu doldurarak göstereceği yerleri imzalamalısınız. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra hesabınız gün içinde açılacaktır. Paracard’ınız yani banka hesap kartınız hesap başvurusunda bulunurken belirtmiş olduğunuz adrese gelene kadar size verilen hesap defteri ile birlikte hesabınıza para yatırıp para çekebilirsiniz. Paracard’ınız posta dağıtım merkezine ulaştıktan sonra size teslim edilmek üzere yola çıkar. Ortalama 10 gün içerisinde elinize ulaşmış olur.

Garanti Bankası İnternetten Hesap Açmak

Mevcutta bir Garanti Bankası hesabınız varsa Garanti Bankası internet sitesinde bulunan Vadesiz TL Hesabı sayfasına giderek Hesap Aç butonuna tıklamanız ve ardından internet bankacılığına giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapınca Garanti İnternet Hesaplar menüsü üzerinden Hesap Açılışları adımına gelerek Vadesiz TL Hesabı açma işlemini tamamlayabilirsiniz. Sayfaya ulaşmak için tıklayın.

Garanti Bankası Telefon ile Hesap Açmak

Garanti Bankası’nın 444 0 333 no’lu Telefon Bankacılığı hattını arayarak öncelikle müşteri temsilcisine bağlanmanız, ardından görüşeceğiniz kişiye “Hesap açtırmak istiyorum” şeklinde talebinizi iletmeniz yeterlidir. Sizin yerinize işlemleri tamamlayacak olan müşteri temsilcisi gerekli tüm bilgi ve prosedürleri tarafınıza aktaracaktır. Son olarak sizden şubeye giderek sizden ıslak imza isteyebilirler.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.