Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Evlenmek için karar aldığınızda sadece düğün masrafları değil, bu sürecin sorunsuz geçebilmesi adına pek çok masrafı da göze almanız gerekiyor. Başlı başına yüklü bir harcama gerektiren evlilik, kıyafetler, balayı tatili ve ev kurma gibi birçok nakit ihtiyacı da beraberinde getiriyor. Bu harcamaları da Garanti Bankası’ndan evlilik kredisi alarak kolaylaştırabilirsiniz.

Tüm bunları karşılayabilmek için nakit desteğe ihtiyacınız varsa Garanti Bankası’ndan 48 aya varan farklı vadelerde evlilik kredisi kullanabilirsiniz.

Böylece bütçenizi zorlamadan ihtiyaçlarınızı giderebilir, düğününüz ya da oturacağınız ev ile ilgili tüm masraflarınızı kolayla karşılayabilirsiniz. Garanti Bankası evlilik kredisini almak için gerekli olan şartları ve başvurunun nasıl yapıldığını bu yazımızda bulabilirsiniz…

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik yapmak isteyen çiftlerin giderlerini daha rahat karşılayabilmeleri adına Garanti Bankası güncel faiz oranları üzerinden finansman sağlamaktadır. Bireysel krediler kapsamında yer bulan evlilik kredisi ürünü, kişilerin bütçelerinizi fazla sarsmadan evlilik, yeni ev kurma ve balayı tatili gibi giderlerini nakit para ile çözebilmelerini sağlamaktadır.

Bu ürünü alabilmek için kişilerin öncelikle herhangi bir Garanti şubesine başvuru yapması gereklidir. Online bankacılık ile başvuru yapmak isteyenler ise mobil ya da internet şubeyi kullanabilirler. Telefonla müracaatta bulunmak isteyenler ise bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirler.

Bu başvurunun ardından Garanti Bankası evlilik kredisi ürünü için uygun olup olmadığınız incelenerek, kredi notu ve benzeri kriterlere bakılarak ürünün kullanımı hakkında bir karar verilir.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar

Garanti Bankası evlilik kredisi için çalışma şeklinize göre belgeler talep edilmektedir. Örneğin; ücretli çalışan biriyseniz gelir yazısı ya da bordro istenmektedir. Bordronun iki aydan daha eski olmaması ve gelir yazısının da son 1 ay içerisinde alınmış olması gereklidir.

Gelir yazısının SGK sicil no, maaş olarak aylık alınan net tutar ve maaşta herhangi bir kesinti, haciz olup olmadığına dair bilgilerin bulunması şarttır. Ayrıca gelir belgesi ile başvuru yapmak isteyenler imza sirkülerini de teslim etmesi gerekmektedir.

Başvuru sahibinin SGK kaydının doğrulanmaması veya olmaması gibi durumlarda ise farklı bir gelir belgesi istenebilir. Bu konuda bankanın şubelerinden detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti internet kanalını kullanarak kısa sürede evlilik kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Bankanın resmi web sitesinde “Hemen Başvur” şeklinde bir buton yer almakta ve bu butona tıkladığınızda başvuru formuna yönlendirilmektesiniz.

Gerekli bilgileri ve ihtiyacınız olan meblağı girerek müracaatınızı tamamlayabilirsiniz. Garanti Cep şube aracılığıyla evlilik kredisi başvurusu yapmak isteyenler ise sırasıyla Bankacılık işlemleri, Başvurular ve Kredi Başvurusu adımlarını takip ederek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Şubeler aracılığıyla müracaat etmek isteyenlere ise yetkililer yardımcı olmaktadır.

Bunlar haricinde 444 0 335 Alo Garanti Tam Destek Hattı, bankanın ATM’leri, SMS bankacılığı ve kurumsal Facebook sayfası üzerinden de evlilik kredisi başvurusu yapmak mümkündür. Alo Garanti Tam Destek Hattı’nı aradığınızda müşteri temsilcisine bağlanarak, ihtiyacınız olan kredi limitini belirtmeniz halinde kısa sürede başvuru yapabilirsiniz.

Bankanın Facebook sayfasından başvuru yapabilmek içinse İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu’nu doldurarak göndermelisiniz. Kişisel bilgilerinizin, iletişim adreslerinizin, gelir durumunuzun ve kredi bilgilerinizin yer alması gerektiği başvuru formuna Garanti Bankası web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

SMS yoluyla Garanti evlilik kredisi başvurularında ise operatörünüzün kısa mesaj ücreti kadar kesinti yapacağını unutmayınız.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.