Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Garanti Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşını Garanti Bankası’ndan alan müşteriler, hem 450 TL’ye varan promosyon ödemelerinden hem de avantajlı kredi fırsatlarından yararlanmaya hak kazanmaktadır. Garanti Bankası emeklilere Özel İhtiyaç kredisi başvurusu çeşitli bankacılık kanalları üzerinden yapılabilmektedir. “Emeklilere Özel Kredi” kapsamında sunulan finansmanlarda, çekilen kredi tutarına göre faiz oranı uygulanmaktadır. Bu yazımızda Garanti Bankası emeklilik kredisi hakkında bilgileri sizler için derledik.

Emekliye en uygun faiz oranı ile kredi imkânı sağlayan Garanti Bankası, ülkemizdeki birçok emekli vatandaş tarafından tercih edilen finans kurumlarının başında gelmektedir. Garanti Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmak isteyenler, özellikle bankanın kredi kullandırma şartlarını ve yaş sınırlarını merak etmektedirler.

Kuruma maaşını taşıyan emekliler; yapılandırma, borç birleştirme ya da yeni kredi kullanımı ile borç transferi gibi avantajlı seçeneklerden de yararlanabilmektedirler. Garanti Bankası emekli kredisi kampanyası ile ilgili kredi paketinden faydalanma koşulları, müşterinin risklilik durumuna göre değişebilmektedir.

Garanti Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Garanti Bankası emekli kredisi özellikleri arasında en dikkat çeken erteleme avantajının olmasıdır. Söz konusu kampanya kapsamında maksimum 48 ay, minimum 3 ay vadelendirme yapılabilmektedir.

Emekli olan vatandaşlardan şube gerekli görürse, kişinin kimlik belgesinin yanı sıra gelir belgesini, SGK web belgesini veya gelir yazısını talep edebiliyor. Ayrıca sadece nüfus cüzdanıyla başvuru yapılabilmesi, özel emekli sandığına tabi müşteriler için geçerli değildir.

Garanti Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Ülkemizde faaliyet gösteren özel bankalar arasında yer alan Garanti Bankası, emekli kredilerinde kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar tahsis ücreti almaktadır. Bu ücrete yüzde 5 oranındaki BSMV dâhil değildir. Ayrıca Garanti Bankası emekli kredisi hesaplama işlemlerine, müşterinin talep ettiği kredi miktarı ve vadesine göre sigorta primi de dâhil edilmektedir. Sigorta primi müşteri özelinde değişiklik gösterebilir.

Garanti Bankası emekli kredisi faiz oranları Temmuz ayı itibariyle;

  • 10.000 TL kredi miktarı için 1,69
  • 15.000 TL kredi miktarı için 1,59
  • 25.000 TL kredi miktarı için 1,49’dur.

Bu faiz oranları üzerinden Garanti emekli kredisi hesaplaması yaptığımızda; 48 ay vadeli 10.000 TL kredi çektiğinizi düşünürsek aylık taksit tutarınız 327,88 TL olacaktır. 25.000 TL’lik kredi paketinin ise aylık 780,29 TL olan taksit tutarı ödeme tablosuna yansıtılacaktır.

Örnek tabloyu aşağıda görebilirsiniz:

Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Garanti Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Kredi yaş sınırlaması, her bankanın çalışma politikasında yer alan bir uygulamadır. Garanti Bankası emekli kredisi yaş sınırı ise 18-75 yaş aralığındadır. Bu nedenle 75 yaşını geçmemiş olan tüm emekliler, bu bankaların finansman paketlerinden yararlanmak için başvuruda bulunabilirler.

Emekli maaşının alındığı bankayla kredi kullanılan bankanın aynı olması durumunda şartlarda esneklik gösterilebilir. Bunun için bankanın en yakın şubesine giderek, temsilci aracılığıyla detaylı bilgi almanızı öneririz…

Garanti Bankası Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası emekli kredisi başvurusu sadece şubelerden yapılabilmekte olduğu için üzerinde vatandaşlık numarası bilgisi yer alan Nüfus Cüzdanınız ile tüm şubelerden başvuru yapabilirsiniz.

Kurumun bu kampanyasından yararlanma koşulları, müşterinin risklilik durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca söz konusu kampanya, Garanti’nin diğer kredi kampanyalarından birleştirilemez. Banka ücret tutarlarında, faiz oranlarında ve vade seçeneklerinde değişiklik yapma hakkını da saklı tutar.

Garanti emekli kredisi başvurusu internet üzerinden kurumun web sitesini ya da internet şubesini kullanarak yapılamaz. Aynı zamanda mobil uygulama ve ATM’den başvuru yapma alternatifleri de bulunmamaktadır.

Banka, sadece şubeler aracılığıyla yapılan müracaatları değerlendirmektedir. Size en yakın Garanti şubesine ulaşmak için Garanti Bankası web adresindeki Şube ve Paramatik Arama sayfasını kullanabilirsiniz. Ayrıca 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı iletişim araçlarından da, bulunduğunuz konuma en yakın şubenin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.