Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Garanti Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Üniversite sınavına hazırlanan, özel okulda okutmayı planladığınız yada yardıma ihtiyacı olduğu konularda kurs alması gerektiğini düşündüğünüz çocuğunuz var ise öğrenim masraflarıyla nasıl başa çıkabileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz.

Bu nedenle Garanti Bankası eğitim kredisi başvurusu yapmak için son derece uygun bir dönem olduğunu belirtmek isteriz. Düşüşte olan faiz oranları ve uygun vade alternatifleriyle Garanti Bankası, ihtiyaç kredileri alanında “Eğitim Kredisi” seçeneği ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Siz de üniversite harcamaları, kurs ücretleri ya da özel okul araştırmaları yaparken, Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu bu fırsattan yararlanabilir ve öğrenim masrafları için gerekli olan nakiti temin edebilirsiniz. Bu kredi türünün özellikleri, kullanım şartlarını, Garanti Bankası eğitim kredisi faiz oranları ve hesaplama biçimini yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Kampanyalı ihtiyaç kredilerine eğitim kredisini de ekleyen banka, müşterilerinin güvenle başvuru yapabilmesi için faizler ile ilgili politikasını açıkça belirtmiştir.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi Özellikleri

Öğrenim giderlerinin kolaylıkla karşılanabilmesi için kredi kullandıran bankaların başında Garanti Bankası gelmektedir. Bunun nedeninde ise Garanti Bankası eğitim kredisi özellikleri yer almaktadır. Banka, rakiplerinden farklı olarak 36 ay vadeli kredi kullanıma müsaade etmektedir.

Diğer birçok banka vade seçeneklerini 36 ay ile sınırlamaktadır. Ayrıca üst limit olarak da yüksek bir meblağda başvuru yapılabilmesi mümkün. Garanti Bankası eğitim kredisi özellikleri bununla da sınırlı kalmıyor. Rakip bankalara göre bu alanda farklılık yaratabilmek adına faiz oranlarıyla da müşterilerine büyük kolaylık sağlıyor.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Size en uygun krediyi güvenle sunabilmek için Garanti Bankası eğitim kredisi faiz oranları ve hesaplama formülleri bankanın çalışma politikasında açıkça belirtilmiştir. Öncelikle kredi tutarına göre faizlerin oranlarında değişiklik olduğunu belirtelim.

Ayrıca Garanti Bankası eğitim kredisi faiz oranları ve hesaplama dahilinde geri ödeme taksitlerinde aylık ödenecek olan tutar ile tahsis ücreti de yine aynı şekilde çekilecek olan kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belge ve Şartlar

Kampanya kapsamında öğrenim kredisinden faydalanma koşulları müşterilerinin risklilik durumuna göre değişiyor. Örneğin; özel emekli sandığına tabi müşteriler sadece nüfus cüzdanları ile başvuruda bulunabiliyor. Genel olarak Garanti Bankası eğitim kredisi başvuru için gerekli belge ve şartlar incelendiğinde cazip koşullar olduğunu söyleyebiliriz.

  • Başvuru sahiplerinin öğretmen, doktor, polis, kamu çalışanı yada asker olmaları durumunda mesleklerini gösteren kimlikleriyle başvurmaları gereklidir.
  • Başvuru sahibinden gelir belgesi, ücret bordrosu, gelir yazıyı veya SGK web belgesi talep edilebilir.
  • Başvuru sahibinin mesleği ne olursa olsun kimlik belgeleri ile birlikte müracaatta bulunmaları şarttır.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha öncede belirttiğimiz gibi hem vade seçeneğiyle, hem de faiz oranlarıyla Garanti Bankası rakiplerine nazaran daha çok tercih edilmektedir. Ancak ihtiyaç kredileri kategorisinde en çok tercih edilen banka olmasının bir diğer sebebi ise başvuru kanallarında çeşitlilik sağlamasıdır. Diğer pek çok banka sadece şubeden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Peki, Garanti Bankası eğitim kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Müşteriler en yakın banka şubesine giderek şahsen müracaatta bulunabilirler. Fakat online olarak başvuruda bulunmak isteyen müşteriler ise bankanın internet şubesi üzerinden “Başvur” linkine tıklayarak anında başvuru yapabilirler. Garanti Bankası eğitim kredisi başvurusu için sunulan her iki hizmet kanalında da tarafınızdan istenilecek belgeleri şubeye teslim etmeniz gerekmektedir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Garanti Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.