Kredilog.com

Garanti Bankası Dijital Kredi Başvurusu 2018

Garanti Bankası Dijital Kredi

Garanti Cep yada Garanti İnternet aracılığı ile başvuru yaparak, kredi kullanım işlemlerini hemen tamamlamak isteyenlere özel fırsatlar sunulmaktadır. Bu şekilde müşterinin acil paraya ihtiyacı olduğu anlarda hemen kullanım sağlayabilmesi ya da şubeye gitmeye vakti olmayanlar için online başvuru yapabilmesi sağlanmaktadır.

Garanti Bankası dijital kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için bu kredi türünün özelliklerini, faiz oranlarını ve başvuru kanallarını yazımız içerisinde paylaştık…

Garanti Bankası Dijital Kredi Özellikleri

Garanti Bankası şubelerindeki maliyetleri düşürmek adına, şubelerdeki iş gücünü azaltacak yöntemler uygulamaktadır. Bunlardan birisi de Dijital Kredi kampanyası oluşturarak, müşterilerinin avantajlı bir şekilde anında kredi başvurusu yapabilmesini sağlamaktır. Türkiye İş Bankası’nın da benzer bir kredisi olan İş Bankası Anında Kredi sayfamıza da bakabilirsiniz.

İnternet ortamında veya cep online şubesinden yapacağınız ihtiyaç kredisi müracaatlarında hemen hesabınıza yatabilen bir kredi türüdür. Garanti Bankası dijital kredi özellikleri arasında ise 48 aya kadar vade ve 25 bin liraya kadar kredi kullandırma avantajları yer alıyor. Bankanın maaş müşterisi olanlar ise diledikleri tutarda başvuru yapabiliyorlar.

Garanti Bankası Dijital Kredi Faiz Oranları ve Hesaplama

Bankanın Dijital Kredi kampanyası ile borcunuzu 48 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Faiz oranları ise kullanılan kredi miktarına göre değişmekte olup %1,24 oranından başlamaktadır. 12.000 TL tutar için bankanın uyguladığı faiz yüzde 1,59’tür.

25 bin lira için bu oran %1,39 seviyesinde iken 75 bin TL’lik kredi kullanımınıza ise %1,24 faiz oranı uygulanmaktadır. Sigorta primlerinin vereceğiniz teminatlara ve yaşınıza göre değiştiğini unutmayınız.

Garanti Bankası Dijital Kredi faiz oranı hesaplamalarında vergi ve sigorta dahil ücretler toplamı sigorta primlerinden ve vergilerden oluşturulurken, yıllık maliyet oranı ise efektif faiz oranı olmasından dolayı sigorta primi dahil edilmeden hesaplanmaktadır.

Bu nedenle dijital kredi başvurusu yapmadan önce hesaplama aracını kullanırken bu ayrıntıları göz önünde bulundurmalısınız. Hesaplama aracındaki toplam maliyet diye belirtilen tutar ise tahsis ücreti ile kredi taksitlerinin toplamını içermektedir.

Garanti Bankası Dijital Kredi Başvuru İçin Gerekli Belge Ve Şartlar

Dijital Kredi faiz oranlarından ve anında başvuru imkânlarından yararlanabilmek için bankanın şartlarına uygunluk sağlanması ve gerekli belgelerin ibraz edilmesi şarttır. Özel emekli sandığına tabi olan banka müşterileri, internet şubesini kullanarak sadece nüfus cüzdanıyla müracaatta bulunabilirler.

Doktorlar, askerler, öğretmenler, polisler ya da kamu çalışanlarıysa iş kimlikleri ile başvuru yapabilirler. Şube yetkilileri tarafından ücret bordrosu, geliri gösteren belge ya da SGK web belgesi ekstra olarak talep edilebilir. Ayrıca başvuruyu yapan kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şarttır.

Bankanın müşterilerinin sistemde hem imzası, hem de nüfus cüzdan bilgilerinin bulunması gereklidir. Kampanya kapsamında faydalanma koşulu müşterinin risklilik durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Son olarak Garanti Bankası acentesi haricinde bir firmadan sigorta yaptırmak isteyenlerin, en yakın şubeye giderek kredi kullanım işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Garanti Bankası Dijital Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası dijital kredi avantajlarından yararlanmak isteyenler yukarıdaki belgeler ve şartlar dahilinde başvuru yapabilirler. Bunun için en kolay başvuru kanalı bankanın resmi web sitesini kullanmaktır. Dijital Kredi başvurusunda bulunmak isteyenler internet şubesine giriş yapmalı ve başvurular bölümüne tıklamalıdır.

Sonrasında kredi sekmesinden ihtiyaç kredisi bölümüne ulaşarak başvuru talebini yollayabilirler. Müracaatınız değerlendirilir ve sonuç bilgilerinize kaydedilir. Yine aynı bölümü kullanarak, bu değerlendirme sonucunun olumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Dijital Kredi başvurusunda kullanabileceğiniz diğer kanal Cep Şube’dir. Bankanın cep şubesini kullanarak anında dijital kredi ürününe başvuru yapmak için sırasıyla; Garanti Cep giriş> Başvurular> Kredi Başvurusu adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Değerlendirme başvurunuz olumlu bir sonuç verdiğinde, her iki kanaldan da Başvurular menüsünü kullanarak kredi kullanım işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Ayrıca sözleşme imzalamak için de şubeye gitmenize gerek yoktur. Nihai onaylı kredinize dair sözleşmelerinizi cep şubeden ya da internet şubesinden onaylayabiliyorsunuz…

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Garanti Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.