Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Garanti Bankası HGS İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası HGS İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası HGS iptali nasıl yapılıyor; HGS ve OGS Boğaz Köprüleri ve Otoyol geçişlerinde ödemenin pasif RFID teknolojisi kullanılarak gerçekleştirildiği Türkiye’de 17 Eylül 2012 tarihinde kullanılmaya başlanan bir ücretlendirme sistemidir. Eğer otoyol ve köprüleri kullanmak istiyorsanız mutlaka HGS veya OGS aboneliğiniz olmalı.

İçeriğimizde Neler Var?

HGS/OGS

HGS hesabınıza para yüklemek için Garanti Bankası’nı kullandıysanız otomatik olarak bakiye yükleme işlemlerini de kullanıyor olabilirsiniz. Bonus HGS iptali nasıl yapılır beraber bakalım.

Garanti Bankası Bonus HGS İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası HGS İptali Nasıl Yapılır?

Uzun bir süre otoyol ve köprü kullanmayacaksanız ya da aracınızı sattıysanız HGS/OGS hesabınıza otomatik yükleme yapılmasını istemezsiniz. Şahsımın da HGS abonesi olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Kredi kartı ekstremi incelerken HGS’ye çekim yapıldığını gördüm. Uzun zamandır da otoyol ve köprüleri kullanmadığım için hemen müşteri hizmetlerini aradım ancak bağlanamadım. Birazdan OGS/HGS iptali nasıl yapılır? sorusuna cevap vereceğim.

Garanti İnternet Şubesinden HGS/OGS İptali

Garanti Bankası müşterileri bonus kredi kartıyla otomatik olarak yükleme yaptıkları HGS’yi aşağıdaki adımlarda iptal edebilirler.

  • Garanti Bankası internet şubesine giriş yaptıktan sonra “HESAP VE ÜRÜN” bölümünde listelenenlerin içinde “OGS / HGS” kısmına girin. Aşağıda bulunan “Görsel 1” ekranında karşılanacaksınız.
Garanti İnternet Şubesinden HGS/OGS İptali

Görsel 1

  • Ardından aşağıda “Görsel 2” ekranındaki yönergeleri izleyin.

Garanti İnternet Şubesinden HGS/OGS İptali

Tanımlar:

Alt Limit: HGS bakiyeniz belirlenen tutarın altına düştüğünde otomatik yükleme yapılması sağlanır. Eğer bu tutarı 1 TL’ye çekerseniz de HGS otomatik yükleme işlemi iptal edilebilir.

Otomatik Ödeme Tutarı: HGS’niz alt limitin altına düştüğünde yüklenecek tutarı temsil eder.

Ödeme Aracı: Burayı değiştirerek HGS’nize yüklemenin kaynağını belirleyebilirsiniz. Toplam varlığı 0 TL olan bir vadesiz TL hesabınızı seçerseniz de HGS otomatik yükleme iptal olacaktır.

Garanti Bankası müşteri hizmetleri için > TIKLAYIN!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.