Kredilog.com

Garanti Bankası 72 Ay Yapılandırma 2018

Garanti Bankası 72 Ay Yapılandırma

Tüketici kredileri ve kredi kartları ödemeleri gecikmeye uğradığında ya da artık taksit tutarlarını ödeyebilecek aynı gelire sahip olunmadığında 72 ay yapılandırma uygulamasından yararlanılabilir.

Bu konuda bankaların sunduğu faiz oranları, tüketicinin daha avantajlı bir konuma sahip olup olmayacağı hususunu belirleyen en önemlikriterdir. Garanti Bankası faiz oranlarını uygun bulan tüketiciler, bankaya müracaatta bulunarak 72 ay yapılandırma ile ödemelerini düzenlemek istediklerini belirtebilirler.

Garanti Bankası 72 Ay Yapılandırma

Garanti Bankası 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı borcundan tamamen kurtularak, sadece aylık belirli bir taksit ödemesi yapmak isteyen Garanti Bankası müşterileri 72 ay kredi kartı yapılandırması için başvuruda bulunabilirler. Çünkü bu uygulamanın asıl çıkarılmasındaki amaç kart borcunu tamamen ödemekte zorluk çeken tüketicilere yardımcı olabilmektir.

Ancak bu konuda faiz oranı yetkili kurumlar tarafından tamamen bankanın çalışma politikasına bırakıldığı için asgari tutarınıza eklenen 72 ay yapılandırma miktarındaki faiz oranını iyi analiz etmelisiniz. Yeni bir faiz işlemi ile borcunuzu ödeme imkânı verildiği için yönetmelik kapsamında serbest faiz oranının da yer aldığını göz ardı etmemelisiniz.

Ayrıca Flexi veya Bonus kart sahipleri, 72 ay kredi kartı yapılandırılmasının ardından kart kullanımlarının tamamen durdurulacağını da unutmamalıdır. Kredi kartı borcunuzun kapatılıp taksitlendirilmesi ile birlikte kartınızda kullanıma kapatılacaktır.

Ayrıca Bakınız: Garanti Bankası Kredi Yapılandırma

Garanti Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

Eylül 2016 tarihinden bu yana yürürlükte olan yönetmeliğe dayanarak, mevcut kredi borcunuzu ödemekte zorlandığınızı beyan ederek Garanti Bankası 72 ay kredi yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Müracaatınızın kabul edilmemesi ya da kabul edilmesi tamamen bankanın kararına bağlı olduğu için kredinin yapılandırılmasını neden istediğinizi açıkça beyan etmeniz olumlu sonuç almanızı saplayabilir. Bankanın istediği kriterleri taşıyor ve yeni faiz oranını kabul ediyorsanız, başvurunuzun onay almasıyla birlikte vadelerinizi uzatabilir ve taksit miktarınızı düşürebilirsiniz.

Garanti Bankası 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Özellikle tek çekim harcama yapanların ve kredi kartı asgari borcunu ödeyemez bir duruma gelenlerin oldukça fazla rağbet gösterdiği 72 ay yapılandırma uygulamasından yararlanmak çok kolay. Bunun için herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek borç taksitlendirme istediğinde bulunmanız ya da Alo Garanti hizmetinden yararlanarak başvurunuzu iletmeniz yeterli olacaktır.

Ancak talebiniz bankanın kendi çalışma politikasına göre incelemeye alınacağı için başvurunuzun onay alması o kadarda kolay değil. Bu işlem için borçlunun son dönem ödemelerinin düzenli olması, borçlunun herhangi bir yasal sürece takılmamış olması ve kara listede yer almıyor olması gereklidir.

Ancak bu kriterleri taşımanıza rağmen başvurunuz yine de kabul edilmeyebilir. Çünkü 72 ay yapılandırma kapsamında, mevcut borçlarınızın kapatılarak yeni bir hesap açılması ile kredi imkânı verildiği için yeniden kredi verilmesine uygun olup olmadığınızda incelenecektir…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.