Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Fuzulev Nedir? Güvenilir mi?

Fuzulev Nedir? Güvenilir mi?

Ev alırken paranın tamamını direkt olarak ödemek oldukça zor bir ihtimal. Özellikle büyük şehirlerde ev almak isteyen kişilerin çok yüksek bedelleri gözden çıkarmalarının gerekli olduğu düşünülürse krediler şart olarak görülüyor. Bu doğrultuda ev kredilerinin oldukça yüksek faiz oranları ile kişilere verilmesi ev almayı düşünenlerin farklı yollara başvurmalarına sebep oluyor. Buna ek olarak dini açıdan da faiz işlemlerine bulaşmak istemeyen kişiler de bu alternatif yolları düşünüyorlar. Son dönemde en çok tercih edilen yöntem Fuzulev yöntemi oluyor. Bizde, merakınızı gidermek için Fuzulev sistemini sizler için araştırdık.

Fuzulev Nedir? Güvenilir mi?

Fuzulev Nedir?

1992 senesinde kurulan Fuzul Şirketleri aracılığıyla gerçekleştirilen bu işlemlerde kişilere faizsiz kredi verilmesi ve kişilerin de bu krediler ile birlikte rahatlıkla ev ve araba sahibi olması amaçlanmıştır. Firma ilk kurulduğu dönemde yalnızca araç salım satımı için kredi imkânı tanırken 2000 senesinden itibaren ev kredileri de vermeye başlamıştır.

Bu doğrultuda kişiler Fuzulev ile birlikte yeni bir ev sahibi olmak için ilk olarak giderek şirketin sunduğu bu hizmete kayıt olurlar. Bu hizmete kayıt olurken kişilerden belirli düzeylerde kayıt ücretleri de talep edilmektedir. Bu talep ücretlerini yatıran kişilere şirkete kayıt olduktan sonra belirli dönemlerde tamamen noter huzurunda düzenlenen çekilişler ile birlikte üyelerden belirli sayıda kişiye krediler verilmektedir. Eğer kişilerin isimleri çekilişte çıkmazsa sonraki çekilişe de eklenirler ve isimler çıkana kadar çekiliş listesinde bulunur.

Fuzulev Güvenilir mi?

Birçok kişi bankalara alternatif olarak sunulan bu hizmetin güvenilir olup olmadığını sorgulamaktadır. Kişilere göre bir firmanın faizsiz olarak kişilere kredi sunuyor olmasında bir çıkarı olmayacağından herhangi bir dolandırıcılık ihtimali akıllara gelir. Ancak bu aşamada şirket kişilere birçok farklı güvence sunmaktadır. Genel olarak kişiler şirketin yıllardır verdiği bu hizmeti ve daha öncesinde bu kurum sayesinde ev alan kişileri referans alarak güvenlerini tazeleyebilirler.

Günümüzde artık oldukça büyüyen şirket kendi inşaatlarını da yaparak kişilere kendi inşaatlarından da uygun fiyatlarda ev satmaya başlamıştır. Tamamen yasal bir şirket olarak kura çekimlerini dahi noter huzurunda gerçekleştiren firma birçok kişi için oldukça güvenilirdir. Buna ek olarak kişilerin ilk etapta verdikleri kayıt ücretleri çok yüksek bir bedel değilken olası bir aksilikte çok büyük paralar da kaybedilmemiş olacaktır.

Fuzulev Organizasyon Ücreti Ne Kadar?

Fuzulev organizasyonuna katılmak için kişilerin giriş ücretini yatırması gerekirken bu ücret firma tarafından 5.040 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret her sene değişiklik gösterebilmektedir. Kişiler ilk etapta bu ücreti ödeyerek organizasyona kendilerini de dâhil ederler. Kura üzerinden kişilere kredi verildiğinden kişiler ilk kurada kredilerini alabilecekleri gibi uzun süreler kuralarda isimlerini de göremeyebilirler. Bu durumda kişiler eğer organizasyondan ayrılmak isterlerse bu verdikleri ücreti geri alma hakları bulunmamaktadır. Ancak kişilerin belirli bir kurada çıkmamasından sonra kurumdan uzaklaştırılması gibi bir durum da söz konusu değildir. Bu sebeple kişiler bu bedeli ödedikten sonra uzun süreler kuralara katılmaya devam edebilirler.

Fuzulev Konut Teslimatı Nasıl Yapılıyor?

Kişiler bu sistem doğrultusunda Türkiye içerisinde istedikleri her şehirden ve her noktadan evlerini satın alabiliyorlar. Kurum tarafından evlerin değerlerinin ya da yerlerinin bir önemi olmuyor. Kurum yalnızca sunulacak olan faizsiz kredi ve bu kredinin geri ödenmesi şartlarında anlaşmalarını gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda kişiler 5.040 TL yatırarak organizasyona kayıt olduktan sonra evler için gerekli peşinatı da veriyorlar. Bu peşinat istenildiğinde geri de alınabildiğinden herhangi bir risk oluşturmuyor. Bankalar da konut kredilerinde evin yalnızca belirli bir miktarı kadar ödeme gerçekleştirdiğinden bu sistem Fuzulev organizasyonunda da geçerli oluyor.

Kişiler eğer kurada çıkarlarsa hemen kredileri kendilerine sağlanarak evler alınıyor. Kişiler için evler kurum tarafından satın alınırken anına kişilerin evlere oturma şansı da oluyor. Ancak evlerin tapuları borçlar kapanana kadar kişilere verilmiyor. Bu da firmanın ödemelerin kesilmemesi ya da kesilmesi durumunda gerekli yaptırımların uygulanabilmesi için bir teminat oluyor.

Fuzulev’e Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Fuzulev organizasyonunda kayıt olabilmek için firmanın resmi internet sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Bu giriş işlemi sonrasında ana sayfada yer alan başvuru sistemi kısmı kullanılır. Bu kısma tıklayan kişilerin karşısına bir başvuru formu gelirken kişilerden isim ve soyisim bilgileri talep edilmektedir. Bu talepler sonrasında kişiler doğru bir şekilde başvuru formunu doldurduktan sonra sisteme kayıt olurlar. Kayıt için gerekli ücretler de firmanın banka hesaplarına yatırılmaktadır. Bu aşamada eğer kişilerin akıllarına takılan farklı sorular varsa resmi site üzerinde de bu sorulara cevaplar bulunabilir. Genel olarak firmanın tüm iletişim bilgileri de resmi sitede verilmektedir. Kişiler bu yollarla da firmaya ulaşabilirler.

120 ay vadeli konut kredisi imkanları için > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.