Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı Ne Kadar?

Daha çok deri ve cilt tahrişi tedavisinde kullanılan Fucicort krem ne işe yarar? Fucicort krem nasıl kullanılır? Fucicort krem fiyatı ne kadar?

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı Ne Kadar?

Fucicort Krem

Günümüzde çeşitli cilt rahatsızlıkları ve egzama tedavisinde doktorların tavsiye ettiği Fucicort krem, gündelik işlerinizde sizi rahatsız edecek dereceye gelen cilt hastalıklarının tedavisi için en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Genellikle sürekli kaşıntı halinde olan, kuruyan ve nemlenmeyen ciltler ile şişmiş, kızarmış ciltte kızarıklık içeren cilt bakımı ve cilt tedavisi için büyük yarar sağlayan bu krem hakkında merak edilen Fucicort krem nedir? Fucicort krem ne işe yarar? Fucicort krem nasıl kullanılır? ve Fucicort krem fiyatı ne kadar? gibi soruları sizler için araştırdık. Bu kremi kullanırken oluşabilecek yan etkilerine de ekstra dikkat etmenizi her zaman tavsiye ediyoruz. Geçmiş olsun dileklerimizle.

Fucicort Krem Nedir?

Fucicort kremin içeriğinde var olan Betametazon etken maddesi, vücudunuzda meydana gelen iltihaplanma sürecine etki ederek, prostaglandinler ve lökotrienler gibi iltihaplı kimyasalların üretimini durduruyor. Deri ve cilt hastalıklarının tedavi sürecinde kullanılan bu krem içeriğindeki Betametazon maddesi, dilate (genişlemiş) ve sızdıran kan damarlarınızı daraltarak diğer inflamatuar hücrelerin, cildinizde oluşan inflamatuar yanıtı artırmasına izin vererek antibiyotik özellik gösteriyor. Eğer siz de cilt rahatsızlığınız için antibiyotikli bir krem arıyorsanız doktor ve eczacınızın tavsiyesi ile Fucicort krem kullanabilirsiniz.

Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Fucicort krem, bakteriyel bir enfeksiyonun meydana geldiği veya reaksiyon oluşmasından önce cildinizde tahriş oluşmaya başladığı zaman, tedavi sürecinde kullanılması tavsiye edilen bir krem oluyor. Bu kremi kullanabileceğiniz bazı rahatsızlıklar ise şunlar:

 • Vücudunuzda kronik hale gelen atopik egzama rahatsızlığı var ise egzama oluşan bölgede bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Vücudunuzda sonradan oluşan şişlik, kızarıklık veya tahriş gibi geçici durumları daha hızlı tedavi etmek için kullanabilirsiniz.
 • Bünyenizde alerjik reaksiyon veren alerjen bir madde aldığınız zaman meydana gelebilecek reaksiyon ve enfeksiyonların tedavisi için kullanabilirsiniz.
 • Unna hastalığı olarak bilinen ve deriniz üzerindeki yağ bezelerinde oluşan hastalığın tedavisi için kullanabilirsiniz.
 • Güneş, aşırı sıcak veya aşırı soğuk gibi dış etmenlerden kaynaklı vücudunuzda meydana gelen iltihaplı reaksiyonların tedavisi için kullanabilirsiniz.
 • Yine alerjik reaksiyonlara benzer olarak sürekli kaşınma, bir yere sürtme gibi çeşitli nedenlerle oluşabilecek egzama tedavisi için kullanabilirsiniz.
 • Genital siğil benzeri durumlarda meydana gelebilecek reaksiyonların tedavi sürecinde doktorlar tarafından reçete ile kullanılması tavsiye ediliyor.
 • Deri altındaki damarların tıkanması sonucu oluşabilecek iltihaplanmaları tedavi etmek için de kullanabilirsiniz.

Akbank Faizsiz 5000 TL Kredi > TIKLAYIN

Fucicort Krem Nasıl Kullanılır?

Fucicort kremi, günde iki kere olmak üzere cildinizde reaksiyon meydana gelen bölge üzerine ince bir tabaka oluşturacak şekilde sürerek uygulayabilirsiniz. Kremi uyguladığınız bölgenin üzerinin hava alması gerekiyor, bu nedenle kremi sürdükten sonra üzerini kesinlikle kapatmayın. Bu krem sadece cilt ve deri reaksiyonları için geliştirilmiştir ve kesinlikle ağız yolu ile alınmamalıdır. Kremi uyguladıktan sonra ellerinizi ağız, burun veya gözünüze sürmeden direk olarak yıkamalı ve bir yere bulaştırmamalısınız.

Ayrıca bu kremin kesinlikle uzun süreli kullanılması tavsiye edilmiyor. Kremi yaklaşık olarak iki hafta kullandıktan sonra bırakmalısınız. Eğer bu sürede bir değişiklik görmezseniz tekrardan hekiminize veya eczacınıza giderek danışabilirsiniz.

Fucicort Krem Yan Etkileri Neler?

Fucicort krem kullanırken bilmeniz gerekenler ve oluşabilecek olası yan etkileri şunlar:

 • Eğer bu krem içeriğindeki Betametazon veya diğer etken maddelere karşı bir alerjiniz var ise bu durumu doktorunuza iletmelisiniz. Muhtemelen başka bir krem verecektir.
 • Bu krem, içeriğindeki antibiyotik bileşenlerden dolayı sivilce tedavisinde ve yüz bölgesinde kullanılması tavsiye edilmiyor.
 • Bu kremin yine antibiyotik bileşenlerinden dolayı hamile ve emziren kadınlar için, kan yolu veya süt yolu ile bebeğe geçme durumu da söz konusu olabileceği için bu dönemlerde mutlaka uzam doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.
 • Bebeklerde farklı reaksiyonlar verebileceği için bebeklerin pişik tedavisi için kesinlikle kullanmayın.
 • Bu kremi vajinaya sürebilirsiniz ancak oldukça kısa süreli kullanmanız gerekiyor. Yine her ihtimale karşı bu kremi kullanmadan önce doktor tavsiyesi ile kullanmanızı öneriyoruz.
 • Kremi kullanmaya başladıktan sonra nefes almada güçlük çekerseniz veya beklemediğiniz alerjik reaksiyonlar ortaya çıkarsa en kısa sürede doktorunuza gitmelisiniz.
 • Özellikle kremi uzun süre boyunca kullanırsanız atrofi, telenjiektazi veya cilt çatlakları gibi yan etkileri gözlemlenebiliyor.
 • Bunların yanında, kremin olası yan etkisi olarak yüz bölgesinde, dilinizde ve boğazda şişlik oluşabilir. Bu durumda da hiç vakit kaybetmeden doktorunuza gitmelisiniz.

Fucicort Krem Fiyatı Ne Kadar?

Pek çok ilaç reçeteli olarak satılıyor ve bu krem de antibiyotik sınıfında yer aldığı için, antibiyotik özelliğindeki ilaçların reçetesiz olarak satışı yasaklanması ile sadece reçeteli olarak alabilirsiniz. Ancak her ilaçta olduğu gibi bu kremi de alacağınız bölgeye ve SGK tarafından ilacın yüzde kaçının karşılandığına göre de ödemeniz gereken tutar değişebiliyor. Ancak Fucicort 30 gr. kremin eczaneler tarafından satışa sunulan güncel tutarı yaklaşık olarak 48.45 TL’dir.

Ayrıca bakınız:

Polivit Şurup Ne İşe Yarar? > TIKLAYIN

Ventolin Şurup Ne İşe Yarar? > TIKLAYIN

CarrefourSA Faizsiz Kredi ( 40000 TL %0 Faiz ) > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.