Kredilog.com

Fibabanka Kredi Yapılandırma 2018

Fibabanka Kredi Yapılandırma

Kredi kullanabilmenin en kolay yolu kredi notunuzu yüksek tutmaktır. Kredi notunuzun yüksek olduğu bir dönemde muhtemelen ödemelerinizi düzenli yapabilecek maddi bir gelire sahiptiniz demektir.

Buna dayanarak ihtiyaçlarınız için kredi kullandınız fakat ilerleyen dönemlerde gelirinizin düşmesi ya da farklı sebeplerle kredi taksitlerinizi ödeyememeye başladınız. Böyle bir durumda hem sicilinizin bozulmaması, hem de ödemelerinizi farklı bir plan çerçevesinde daha rahat ödemek amacıyla kredi yapılandırılması isteyebilirsiniz.

Bu konuda müşterilerine oldukça esnek koşullar sunan Fibabanka kredi yapılandırma imkânından yararlanabilirsiniz.

Nakit ihtiyaçları için kredi kullanan bir tüketicinin taksitlerini ödemeye devam ettiği bir kredi ürününü, aynı bankada ya da farklı bir kurumda yeni faiz oranları ile güncellemesine kredi yapılandırma adı verilmektedir.

Yapılandırma hizmeti Fibabanka tarafından da müşterilerine sunulan bir hizmettir. Belirli bir süre önce Fibabanka’dan çekilmiş olan bir kredi ürünü güncel faiz oranları üzerinden yapılandırılabilmektedir.

Aynı zamanda başka bankalardan yapılacak olan kredi borç transferini de kabul eden Fibabanka yapılandırma seçeneğinde faiz oranlarını ve ödeme koşullarını oldukça esnek tutmaktadır.

Fibabanka Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Fibabanka Kredi Yapılandırma

Fibabanka kredi yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyenlerin ilk yapması gereken en yakın banka şubesine müracaatta bulunmaktır.

İşlem tüm Fibabanka şubelerinden kolaylıkla yapılabildiği için bankanın herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Şubeye gittiğinizde mevcut Fibabanka kredi borcunuzu yapılandırmak istediğinizi ya da X bankasındaki kredi borcunuzun transfer edilmesini istediğinizi söyleyerek şahsen başvuru yapmalısınız.

Banka bu talebinizi incelemeye aldıktan sonra şayet onay verirse eski borcunuz ya da diğer bankaya var olan borcunuz kapatılarak, güncel faiz oranları ile yeni bir sözleşme düzenlenir. Tarafınıza sunulan bu sözleşmedeki yeni koşulları kabul ettiğinizi beyan ederseniz, Fibabanka kredi yapılandırma işleminiz tamamlanır.

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

X bankasından ihtiyaç kredisi kullandınız fakat borcunuzun Fibabanka’ya taşınmasını ve yeniden yapılandırılmasını istiyorsunuz.

Böyle bir durumda Fibabanka’daki ihtiyaç kredisi yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. Bankanın bireysel krediler kapsamında sunmuş olduğu yapılandırma hizmetinden yararlanmak için şubelere şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.

Fibabanka Taşıt Kredisi Yapılandırma

Fibabanka taşıt kredisi yapılandırma sayesinde belirli bir süre önce kullanmış olduğunuz taşıt kredisinin, güncel faiz oranlarının kıstas alınarak hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Bankanın bu hizmeti, gerekli koşulları sağlayan ve yeni faiz oranlarını kabul eden müşterilerine sunulmaktadır.

Özellikle gelir-gider durumuna göre vadenin uzayarak, taksit tutarının ise düşmesini isteyen kişiler bu hizmetten yararlanarak avantaj sahibi olabilirler.

Bunun için en önemli ayrıntı Fibabanka şube ekranında görüntülenecek olan miktardan, daha düşük tutarlı olan bir transfer işlemi yapılmamasıdır.

Fibabanka taşıt kredisi yapılandırma için talepte bulunmadan önce yetkililerden ya da bankanın müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Fibabanka Konut Kredisi Yapılandırma

Mevcut konut kredinizin maliyetlerini düşürmek, düşük faiz oranlarından yararlanmak ya da refinansman yaparak kredinizin taksitlerini azaltmak amacıyla konut kredisi yapılandırma yapmak istiyorsanız, size bu konuda Fibabanka yardımcı olabilir.

Üstelik sadece Fibabanka’dan kullandığınız konut kredisini değil, diğer bankaların birinden de çekmiş olduğunuz kredinin transfer edilmesini talep edebilirsiniz.

Ancak bu yapılandırmadan tüketici olarak sizin avantajlı bir şekilde çıkabilmeniz için bankanın yeni hazırlayacağı sözleşmedeki faiz oranlarının, eskiden kullanılan kredi ürünündeki faiz oranından daha uygun olması gerekmektedir.

Neticede konut kredisi ürünlerinde yapılabilen vade sayısı oldukça yüksek olduğu için faiz oranında fahiş derecede yüksek olması sizin dezavantajlı bir yapılandırma yapmanıza neden olacaktır…

Fibabanka 72 Ay Kredi Yapılandırma

Yapılandırma yönetmeliğince Fibabanka 72 ay kredi yapılandırma imkânından yararlanarak, mevcut kredi faiz oranından daha düşük bir oranda kredi kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

Veyahut kredinin vadesini yeniden maksimum miktara taşıyarak, taksit tutarınızı düşürebilir ve daha rahat ödeme koşullarına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Her ikisi için de Fibabanka 72 ay kredi yapılandırma başvurusunda bulunmanız mümkün. Taksitlendirmenin yapılabilmesi için sadece Fibabanka’nın başvurunuzu kabul etmesi yeterli olacaktır.

Sonrasında yapılandırma için gerekli olan belgeleri şube yetkililerine teslim ederek ve 72 ay yapılandırma kapsamında hazırlanan yeni sözleşmeyi imzalayarak bu fırsattan yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nedir?

Fibabanka Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi taksitlendirmenin gerçekleşebilmesi için sadece Fibabanka 72 ay yapılandırma müracaatınızın banka tarafından kabul edilmesiyle mümkündür.

Bu nedenle bu ayrıntıyı göz ardı eden tüketiciler Fibabanka kredi yapılandırma yapmıyor şeklinde şikâyette bulunuyorlar. Ancak 2016 yılı Eylül ayında onaylanan yönetmeliğin hususları arasında bankanın yapılandırmayı yapmak gibi bir zorunluluğu olduğuna dair bilgi bulunmamaktadır.

Bu nedenle de durumdan şikâyetçi olan tüketicilerin, yapılandırma başvurusunu kabul etmeyen bankaya karşın herhangi bir yaptırım uygulatabilmesi söz konusu değildir…

Ayrıca Bkz: 72 Ay Kredi Yapılandırma Yapan Bankalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.