Kredilog.com

Fibabanka İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Fibabanka İnternet Şifresi

İnternet bankacılığı, günümüzde ilk çıktığı zamanlara nazaran çok daha aktif şekilde kullanılırken; gelişme aşamasında olduğunu ve çok daha popüler hale geleceğini adeta bağırıyor. İnternet bankacılığının sunduğu avantajlar, kişi için internetin uygun cihazla buluştuğu her yeri bir banka şubesine çevirir.

Banka şubesindeki para çekme işlemi hariç, her işlemi rahatlıkla yapabilir; yaptığınız işlemler nedeniyle yüksek ücretler vermekten kurtulursunuz. Şubede yapılan bankacılık hareketleri, internet bankacılığına göre çok daha masraflı olur ve yok yere fazladan para harcamanıza sebebiyet verir; oysaki internet bankacılığı sayesinde bu durumdan büyük oradan kurtulabilmeniz mümkün.

İnternet bankacılığı yapacaksanız evvela bir bankaya ait hesabınız olması gerekir. Daha sonra da o hesapla bir dizi işlemleri gerçekleştirerek internet şifresi almalı ve en sonunda internet bankacılığını kullanmaya başlamalısınız.

Fibabanka İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Fibabanka İnternet Şifresi Alma

İnternet şifresi alma, internet bankacılığının ilk hareketi olarak kabul edilir. Yapacağınız işlemler bütünü, takriben 5-10 dakika aralığında yer alarak çabucak dilediğiniz alana ulaşmanızı sağlar.
Şifre almadan önce birtakım bilgilere hızlı şekilde ulaşmanız gerektiğini unutmayın.

  • Banka hesap bilgileri
  • T.C kimlik bilgileri
  • Banka hesabının bağlı olduğu cep telefonu

Şifre alabilmek yönlendireceğimiz sayfa üzerinden sağ üst kısımda bulunan ‘’Yeni Bireysel Kullanıcı’’ butonuna tıkladıktan sonra ‘’Müşteri Numaranızı Giriniz’’ ile ‘’ TCKN’’ gibi alanları doldurmalısınız. Birkaç yeri daha tamamladıktan sonra şifrenizi rahatlıkla almış olacak ve internet bankacılığına başlayacaksınız. Aşağıda doldurmanız gereken alanları resim ile gösterdik;

Fibabanka internet şifresi alma

Gerekli alanları eksiksiz doldurduktan sonra Devam butonuna tıklayarak yeni şifre alabilir, internet bankacılığı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şifre alabilmek için ziyaret edeceğiniz adres: https://internetsubesi.fibabanka.com.tr/WebApplication.UI/default.aspx

Fibabanka İnternet Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız çok fazla telaşa kapılmanıza gerek yok; çünkü şifre unutulduğunda yeni şifre alma durumu, sıfırdan şifre almaya göre çok daha kolay işler ve çabucak biter. Unutulan şifreyi yeniden elde edebilmek adına oturum açtığınız alana gitmelisiniz. Aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabileceğiniz Oturum açılan sayfada ‘’Şifrenizi unuttuysanız lütfen tıklayınız.’’ şeklinde bir ibare mevcut. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza “Kurumsal” ve “Bireysel” olmak üzere iki seçenek çıkmaktadır. Şahsi hesabınıza giriş yapmak için bireysel seçeneğine tıklayıp “Şifre Hatırlatma” sayfasına ulaşmanız gerekiyor. Şifre hatırlatma sayfasında sizi şöyle bir sayfa karşılayacak;

Fibabanka İnternet Şifremi Unuttum

Bu ekran üstteki başlıkta anlattığımız sayfaya benzese de sadece şifre hatırlatma işlevi görmekte. Yine gerekli alanları doldurduktan sonra “Devam” butonuna tıklıyoruz ve sisteme kayıtlı cep telefonunuza SMS yoluyla şifreniz geliyor.

Unutulan şifreyi almak için gitmeniz gereken adres: https://internetsubesi.fibabanka.com.tr/WebApplication.UI/default.aspx

Fibabanka İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnternet şifresi değişikliği, mevcut şifreyle oturum açıldıktan sonra yapılır ya da bunun yerine müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz; ama müşteri hizmetleri, size zamandan kaybettirir. O yüzden yukarıda paylaştığımız bağlantıya girerek oturum açın ve sonra da şifrenizi değiştirin.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.