Kredilog.com

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Faizsiz Kredi Başvurusu

İnsanların hayatları boyunca ekonomik açıdan sıkıştıkları ve nakit ihtiyacı duydukları birçok zaman oluyor. Bu zaman dilimlerinde kişiler bazen kendi çabaları ile bu sorunun üstesinden gelirken bazen de bankalardan çektikleri krediler ile sorunları çözüyorlar. Bu aşamada da bankalar müşterilerine farklı şartlar altında ihtiyaç, konut ya da taşıt kredisi şansı tanıyor. Kişiler bankalara ve kredi türüne göre değişen faiz oranları ile birlikte bu krediler arasından seçimlerini gerçekleştiriyorlar.

Bankalar faiz oranlarında birbirleriyle yarışırken faizsiz kredi imkânı sunan bankalar birçok müşterinin de ilgisini çekiyor. Bu aşamada kişiler bankalar ile görüşerek faizsiz kredi şartlarını değerlendirirken kendi şartlarına uyarsa bu krediler için başvuruda bulunuyor.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Faiz kredi almak isteyen kişilerin bu kredileri alabilecekleri üç farklı yol bulunmaktadır. Ancak bu yolların tamamında belirli şartlar bulunurken bu kredilere başvurmak için kişilerin gerekli şartları sağlaması gerekmektedir. İlk olarak faizsiz krediler hükümet tarafından çıkartılan destek paketleri ile birlikte özel meslek gruplarına verilebilmektedir. Bu doğrultuda KOBİ’ler ya da çiftler belirli dönemlerde bankalardan 0 faiz ile kredi alma imkanı bulurlar.

Bunun dışında özel firmaların bankalar ile yaptıkları anlaşmalar dahilinde belirli ürünler için 0 kredi imkânı tanınmaktadır. Bu kampanyalar genel olarak otomotiv sektöründe yer alır. Otomotiv sektöründe 0 kilometre bir araç alacak olan kişilere satıcı firma tarafından 0 faizli kredi imkânı tanınmaktadır. Belirli bir peşinat ile birlikte kişiler bankalardan kredilerini çekerken faizsiz bir şekilde geri ödemeleri gerçekleştirebilirler.

Son seçenek ise bankaların faiz yerine kar payı uygulamasını devreye soktuğu yöntemlerdir. Bu yöntem içerisinde kişiler belirli şartlar altında aldıkları fiyattan daha fazlasını öderler ancak bu ödemeler faiz doğrultusunda olmaz. Faizler sabitken kar payları değişkenlik gösterebilir. Bu doğrultuda kişilerin alacakları krediler ile alacakları mallar ve kazanacakları paralar doğrultusunda bir ödeme gerçekleşmektedir.

Faizsiz Kredi İçin Gerekli Evraklar ve Şartlar

Bu faizsiz kredilerde eğer kişiler KOBİ olarak kredileri alacaklarsa bankaya esnaf sicil belgelerini ve vergi levha fotokopilerini getirmek zorundadırlar. Bu belgelere ek olarak kişiler kimlik ve ikametgah bilgileri için nüfus cüzdan fotokopisini ve ikametgah belgesini getirirler. Eğer kar payı üzerinden kredi almak isteniyorsa kişilerin ihtiyaç kredileri alırken genel kimlik bilgileri için gerekli belgeleri ve gelir düzeylerini gösteren belgeleri bankaya teslim etmesi gerekmektedir. Bu aşamada özel sektörde çalışan kişiler maaş bordroları ile birlikte başvurularını gerçekleştirebilirler.

Buna ek olarak eğer kişiler konut kredisi almak istiyorsa bu aşamada ekspertiz raporlarına da ihtiyaç duyulmaktadır. Bu raporlarda evin değeri belirlenirken sonrasında bu değerin belirli bir yüzdesi kişilere kredi olarak verilecektir.

Bu kredileri alabilmek için gerekli şartlar incelenirken bankaların genel şartlarının bu kredilerde de geçerli olduğu düşünülmektedir. 18 yaşından küçük kişiler kredilere başvurmazken gelir düzeylerine göre kişilerin başvuruda bulunabilecekleri maksimum bedeller da bulunmaktadır. Buna ek olarak kişilerin kredi puanları da bankaların kredi başvurularında aradıkları şartlar arasında yer alır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faiz yerine kar payı uygulaması ile kredi veren çok sayıda banka bulunurken bu bankaların talep ettikleri kar payı oranları da farklılık göstermektedir.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi

Ülkemizin en büyük bankalarından birisi olan Ziraat Bankası’na faizsiz krediler için başvuruda bulunacak olan kişiler ihtiyaç ya da konut kredilerinde bu sistemin işlediği rahatlıkla görebilirler. Bunun sonrasında eğer kişiler ihtiyaç kredilerine başvuruda bulunacaklarsa 10 bin TL seviyesine kadar krediler verilirken 36 ay taksit imkânı sunulmaktadır. Bu işlem içerisinde banka tarafından %1.50 oranında kar payı uygulanmaktadır.

Eğer Ziraat Bankası üzerinden faizsiz konut kredisi çekilmek isteniyorsa bu krediler 500 bin TL seviyesine kadar alınabilir. 120 ay taksit imkânı ile birlikte aldıkları kredileri 10 senede geri ödeyen kişiler bu para üzerinden bir faiz ödemezler. Ancak banka tarafından %1.15 oranında kar payı uygulanır.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

Kar payı üzerinden alınan krediler literatürde katılım bankacılığı sistemi olarak geçmektedir. Kuveyt Türk de katılım bankacılığında ülkemizin lider bankaları arasında yer alır. Bu doğrultuda eğer kişiler bankadan faizsiz ihtiyaç kredi almak isterlerse 10 bin TL’ye kadar %1.40 kar payı ile birlikte kredilerini alabilirler. Bu kredileri 36 aya bölerek ödeyen kişilerden 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Konut kredi çekmek isteyen kişiler ise katılım bankacılığında taksit sayısına göre farklı kar payları ile karşılaşmaktadır. 0 ile 60 ay arasında yapılan taksitlerde %1.16 kar payı uygulanırken 60-120 ay arasında verilen kredilerde kar payı %1.20 olmaktadır. Bu şartlar altında kişiler bankaya yaptıkları başvurular ile birlikte 120 ay vadeli faizsiz konut kredisi alma şansı elde edebilirler.

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu

Albaraka Türk Faizsiz Kredi

Faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında Albaraka Türk bankası da sistemi yönünden farklılık göstermektedir. Bu aşamada kişiler ihtiyaç kredileri ile alacakları ürünlere göre farklı seviyelerde kar payı uygulamasına tâbi tutulurlar. Eğitim harcamaları, iş yeri harcamaları, düğün için yapılan harcamalar ya da tatil harcamaları gibi farklı çeşitlerde yapılan harcamalar için farklı oranlar benimsenir. Arsa ya da eşya almayı düşünen kişiler için kar payı oranı %1.45 olarak belirlenmişken diğer ürünlerde bu oran %1.35 seviyesindedir.

Konut kredisinde ise 1 milyon TL’ye kadar faizsiz kredi vererek sektörde iddialı olan banka 120 ay vade şansı da sunmaktadır. Bu kredi için %1.25 oranında kar payı uygulanırken istenildiğinde kişilerin 2-3 ayda bir toplu ödeme yapma şansları da bulunmaktadır.

Albaraka Türk Kredi Başvurusu

QNB Finansbank Faizsiz Kredi

QNB Finansbank da faizsiz kredi imkânı sunan bankalar arasında yer alırken kar payı oranları en yüksek olan bankadır. Katılım bankacılığında kişiler Finansbank üzerinden 10 bin TL ihtiyaç kredisi alabilirler. Alınan bu ihtiyaç kredileri 36 aya kadar ödenirken kişilere sunulan kar payı oranı %1.55 oranındadır. Buna ek olarak 50 TL tahsis ücreti alınır.

Konut kredilerinde ise kişiler farklı taksit sayılarında farklı oranlar alabilirler. Bu sistemde almak istediğiniz konutu ilk olarak banka satın alır. Sonrasında belirli bir kar payı koyarak konutu size geri satar. Bu doğrultuda kar payı oranı 60 aya kadar %1.20 oranındadır. Eğer kişiler 60 ay ile 120 aya arasında değişen vade sayılarında bir konut kredisi isterlerse %1.30 oranında kar payını gözden çıkarmaları gerekmektedir.

QNB Finansbank Kredi Başvurusu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.