Kredilog.com

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar 2018

Evin Tamamına Kredi

Konut satın almak için birikmiş mevduatınız yoksa konutun değerinin hepsini kredi alabilirsiniz. Bu konuda sizlere evin tamamına kredi veren bankalar yardımcı olacaktır. Özellikle yüzde yüz mortgage kampanyaları olan bankalara başvuru yaparak, gayrimenkulün tamamına kredi alabilirsiniz.

Normal şartlarda konut kredisi hesaplama işlemi şu şekilde seyreder: Satın almak istediğiniz eve eksper gönderilir ve evin incelenmesi talep edilir. Eksper incelemelerini bitirdikten sonra evin niteliği ve piyasa fiyat koşullarına göre bir değer biçer.

Banka belirlenen değerin, çalışma politikası gereğince yüzde 75’i ya da yüzde 80’i kadar kredi verir. Ancak sizin geri kalan %20-%25’lik kısım için hiç paranız yoksa evin tamamına kredi ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi

evin tamamına kredi almak

Evin Tamamına Kredi Nasıl Çekilir?

Evin tamamına kredi alabilmek için uygulayabileceğiniz 5 farklı yöntem bulunmaktadır.

  1. Bunlardan ilki direkt olarak evin hepsi için kredi kullanmanıza müsaade eden finans kurumlarına başvuru yapmaktır.
  2. İkincisi; konutun eksper değerini yüksek göstererek, satın almak istediğiniz ev için yüzde yüz mortgage kredisi kullanmaktır.
  3. Üçüncü yöntem konut kredisinin karşılamadığı %20-%25’lik kısım için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.
  4. Diğer bir alternatif ise adınıza kayıtlı ikinci bir gayrimenkulünüz varsa ipotek altına aldırarak ipotekli kredilerden yararlanabilirsiniz.
  5. Son olarak başka bir gayrimenkulünüz yoksa ve peşinat için ihtiyaç kredisi de kullanamadıysanız, araç ipotekli ihtiyaç kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi Alma Şartları

Bankaların yüzde yüz mortgage kredilerini incelediğimiz genel olarak başvuru sahibinin kendine, aile fertlerinden birine ya da üçüncü bir kişiye ait konut ipoteği koşulu arandığı görülmektedir.

Ayrıca evin tamamına kredi alma şartları içerisinde genellikle tüketicinin kredi siciline bağlı olarak kefil ya da ek teminatta istenebiliyor. Bankaların kredi kullandırma politikalarına göre hangi koşulların sağlanmasını talep ettiklerini alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde faaliyette olan özel sermayeli birçok banka ve kamu finans kurumları, hiçbir peşinat talep etmeden konut kredisi vermektedir. Bu nedenle elinizde hiç birikmişiniz olmasa dahi evin tamamına kredi veren bankalara başvurarak konut sahibi olabilirsiniz.

Üstelik uzun vadeli ödemeler sayesinde aylık bütçenizi sıkmadan kira öder gibi aldığınız finansmanı geri ödeyebilirsiniz. Bunun için evin tamamına kredi kullandıran özel ya da devlet bankalarına müracaat etmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Evin Tamamına Kredi

Ziraat Bankası çeşitli konut kredisi kampanyalarıyla, ürün portföyü en geniş olan bankalardan biridir. Kurumun 120 ay vadeli yılda ya da 6 ayda bir ödemeli çiftçi kredisi, dosya masrafsız konut kredisi ve inşaat tamamlama kredisi gibi pek çok ürünü mevcuttur.

Ancak Ziraat Bankası evin tamamına kredi kapsamında özel olarak hazırlanmış bir paket bulunmamaktadır. Bu nedenle Ziraat’tan peşinatsız finansman alabilmenin yöntemi ipotek destekli konut kredisine başvurmaktır.

Vakıfbank Evin Tamamına Kredi

Vakıfbank evin tamamına kredi vermemekte ve SPK lisanslı şirketlerin satın almak istediğiniz konut için belirleyeceği ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredilendirme yapmaktadır.

Bankanın konut kredisi kullandırma sınırına bağlı olarak geri kalan yüzde 20’lik kısım için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Kurum, ev kredilerinde maksimum 240 aya kadar ihtiyaç kredilerinde ise 48 aya kadar vadelendirme yapmaktadır.

Halkbank Evin Tamamına Kredi

Halk Bankası Hesaplı Evim, Canım Evim ve Dost Konut Kredisi adında 3 farklı kampanyası ile ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Halkbank evin tamamına kredi kullanmak için ekspertiz değerini yüksek gösterebilirsiniz.

Garanti Bankası Evin Tamamına Kredi

Satın alacağı ev için peşinat ödemek istemeyen tüketicilere, Garanti Bankası evin tamamına kredi vermektedir. Özellikle yeni evlenen çiftler, ikinci evini almak isteyen kişiler ve iş hayatına yeni başlayan genç profesyoneller için uygun olan bu kredi cazip faiz oranlarıyla sunulmaktadır.

Finansman TL cinsinden kullanılabilmekte olup, müşteri tercihine göre 240 aya kadar vade talep edebilmektedir. Ayrıca Garanti’nin mortgage kredisinde sabit faiz uygulanmamakta, faiz tipini değişken ya da sabit olarak müşteri belirleyebilmektedir.

İş Bankası Evin Tamamına Kredi

İş Bankası konut kredisi ürünü için başvuruda bulunan tüketiciler ön değerlendirilmeye alınmakta ve ardından satın alınmak istenen konutun ekspertiz değeri belirlenmektedir.

Banka, ekspertiz sonucunu aldıktan sonra kredilendirme için sizinle iletişime geçmektedir. İş Bankası evin tamamına kredi sürecini başlatabilmek için kurumun dijital platformları üzerinden ya da şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Evin Tamamına Kredi

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere Akbank evin tamamına kredi vermektedir. Bunun karşılığında da başvuru yapan kişinin adına ya da aile fertlerinden biri veya 3.bir şahsın adına kayıtlı evi ipotek altına almaktadır.

Gerekli şartları sağlayan ve konut kredisi evraklarını eksiksiz teslim edenler, “Web’den konut kredisi” butonu aracılığıyla veya bankanın şubeleri ile başvuruda bulunabilirler.

Denizbank Evin Tamamına Kredi

Denizbank evin tamamına kredi ürünü ile ister oturmak amacıyla, isterseniz de yatırım kapsamında konut sahibi olabilirsiniz. Banka, “Teminatı çok, peşinatı yok” sloganı ile tanıttığını ürününü yüzde 0.89’dan başlayan faiz oranlarıyla sunmaktadır.

Ayrıca 300 aya kadar da vadelendirme yapılabilmektedir. 3.şahsa ait konut teminatı verenler içinse maksimum 36 ay vadeli bireysel finansman kredisi kullandırılabilmektedir. Sadece gerçek kişilerin yararlanabildiği bu kampanya, tüzel kişilikler için geçerli değildir.

QNB FinansbankEvin Tamamına Kredi

Finansbank, konut kredisi kapsamında güncel olarak 6 farklı kampanyadan müşterilerini yararlandırmaktadır.

QNB Finansbank evin tamamına kredi ürününden faydalanarak peşinatsız ev sahibi olmak isteyen bireyler, bankanın en yakın şubesine giderek ya da 0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.