Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ev Hanımıyım Nasıl Kredi Çekebilirim?

Ev Hanımıyım Nasıl Kredi Çekebilirim?

Ev Hanımları için kredi

Bankadan kredi çekebilmenin temel koşulları arasında, başvuru sahibinin gelir belgesini beyan edebilmesi de yer almaktadır. Çünkü finans kurumları bu şekilde kendilerini güvence altına almayı hedeflemektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar için > TIKLAYIN

Gelir belgesi olan tüketiciler, bankalar için ödemelerini düzenli yapabilecek müşteri ya da ödemenin alternatif yöntemlerle temin edilebileceği müşteridir. Ancak finans kurumları arasındaki rekabet en üst seviyeye çıktıkça tüketicilere verilen kredi imkânları genişletilmeye başladı.

Öyle ki bu rekabet ortamda gelir belgesi bulunmayan ev hanımları da, ister kişisel ihtiyaçları isterlerse de ev harcamaları için kredi başvurusunda bulunabilir bir hale geldi. Bu nedenle yazımız içerisinde ev hanımlarının sıklıkla merak ettikleri soruları yanıtlayarak, ev hanımlarına kredi veren bankalardan bahsedeceğiz…

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Gelir belgeleyemeyen ev hanımlarının en temel sorusu kredi çekebilir miyim? Bankalar artık çalışmayan bireylere de finansman sağladığı için ev hanımı olarak kredi kullanabilirsiniz.

Krediyi kullanabilmeniz için bankanın talep ettiği diğer koşulları sağlamanız yeterlidir. Kurum, öncelikli olarak kredinizi notunuzu değerlendirmeye alacağı için kredi notunuzun yüksek olması başvurunuzun onaylanmasını sağlayacak olan ilk kriterdir diyebiliriz.

Kredi notu, her müşterinin şahsına ait oluşturulan daha önceki kullandığı kredi ya da kredi kartı gibi ürünlere bakılarak hesaplanan bir referans puanıdır. Kısa ifadesi ile bankalara olan ödeme performansınızın değerlendirilmesi diyebiliriz.

Ev Hanımıyım Kredi Çekmek İstiyorum

Çalışmıyor ve ev hanımı olarak kredi çekmek istiyorsunuz. Bu durumda ilk yapmanız gereken kredi notunuzu öğrenmek olmalıdır.

Çünkü notunuz 1500 ve üzerinde bir seviyede ise büyük olasılıkla kredi kullanabilirsiniz. Özellikle ödemelerinde hassas bir müşteriyseniz, bankalara güven sinyali vereceğiniz için rahat kredi alabilirsiniz. Kredi notunu etkileyen diğer hususlar ise mevcut borç bakiyeniz ve finansal varlıklarınızdır. Bkz: Kredi Notu Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu nedenle ev hanımı olsanız dahi ek bir geliriniz varsa, belgeleyemediğiniz bir kazanç elde ediyorsanız, birikim ya da yatırım hesabınız varsa, finansal durumunda olumsuzluk olmayan bir kefiliniz(Kefilsiz Kredi) mevcutsa ya da ipotek ettirebileceğiniz konut, arsa, arazi gibi bir gayrimenkulün sahibi iseniz kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren 3 Banka

Yukarıda bahsedilen koşullardan bir ya da birkaçına sahip olmanız, yapacağınız kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Ancak kredi başvurusu yaparken de temkinli yaklaşmanız gereken kriterler bulunmaktadır. Bunlardan ilki bankaların ev hanımlarına özel oluşturdukları kredi ürünleri için belirledikleri faiz oranlarıdır.

İkincisi ise belgelenebilir bir geliriniz olmadığı için yüksek meblağlarda kredi başvurusu yapmamanızdır. Aşağıda sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda ev hanımlarına kredi veren 3 banka yer almaktadır.

Bu bankaların çalışma politikalarını ve çalışmayan kişiler için oluşturdukları kredi ürünlerini inceleyerek, size en uygun krediye başvuru yapabilirsiniz…

Ayrıca Bkz: Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Garanti Bankası ihtiyaç kredileri kapsamında ev hanımlarının gereksinimlerini karşılayabilmeleri için kredi kullandırmaktadır.

Bu konuda finansman sağlanan ihtiyaçlar; ev satın alma, evin ihtiyaçlarını giderme, ikinci el ya da sıfır araba alma ve kısa süreli küçük meblağlardır. Sıralanan ihtiyaçlar için finansman desteği lazımsa Garanti Bankası ihtiyaç kredisi ürününe başvurabilirsiniz.

Başvurunuzu yapmak için kullanabileceğiniz kanallar internet bankacılığı ile şubelerdir. İnternet bankacılığı sayesinde mobil şubeden ve internet şubesinden yapılan başvurularda üst limit 25 bin TL olarak belirlenmiştir.

Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi kategorisinde finansman sağlandığı için maksimum 36 ay vade yapılabilmektedir.

QNB Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

QNB Finansbank ev hanımlarının ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına 36 ay vadeli kredi vermektedir.

Kredinin kullanım miktarı en az 1 bin TL, en fazla ise 30 bin TL olabilmektedir. Başvuru için şubeden ya da internet şubesinden gerekli başvuru formunu doldurarak müracaatta bulunabilirsiniz.

Krediniz değerlendirildikten sonra başvurunuzun durumu tarafınıza iletilir. Eğer yukarıda sıralanan kriterlerden birini ya da birkaçını sağlıyorsanız, krediyi alabilmeniz daha kolay olacaktır.

Başvurunuza onay verilmesi anında kullanmak istediğiniz limit hesabınıza yatırılır.

Odeabank Ev Hanımlarına Kredi

Odeabank’ta ev hanımlarına kredi veren bankalardandır. Farklı ihtiyaçlara göre değişen vade, faiz ve kredi miktarı imkânı sunan Odeabank, ev hanımlarına Nakit Hazır kampanyası ile kredi kullandırmaktadır.

Sadece 75 yaşına kadar olan bireylere verilen bu kredi türünde maksimum vade 36 ay yapılabilmektedir. Faiz oranları ise başta da belirttiğimiz gibi değişmektedir.

36 ay vadeli 3 bin TL kredi kullanılması ile 10 bin TL kredi için farklı faiz oranı istenebilir. Bankanın güncel faiz oranları için şubelerden yardım alabilirsiniz.

Başvurularınızı internet sayfası üzerinden ya da şubelerden iletebilirsiniz. Odeabank müşteri olanlar kredilerinin onaylanması durumunda şubeye gitmeden İnternet Şube, Mobil Şube ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla kullanılan miktarı kolaylık vadesiz hesaplarına aktarabiliyorlar.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.