Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ethereum Geleceği Nedir? Ethereum 2022 Sonu Tahminleri Ne Kadar?

Ethereum Geleceği Nedir? Ethereum 2022 Sonu Tahminleri Ne Kadar?

Ethereum (ETH) nedir, Ethereum geleceği nedir, Ethereum 2022 sonu tahminleri nelerdir? sorularına cevap olarak hazırlanan bu yazımızda ETH hakkındaki her şeyi bulabilirsiniz. Ethereum blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan bir sistemdir. Bir çok alt coin çıkmasına olanak sağlayan bu sistem ile blockchain sistemi üzerinden yeni yazılımlar oluşturulabilmektedir.

Piyasadaki Ethereum Hakkındaki Temel Bilgiler

Günlük hacimlere bakıldığında her zaman üst sıralarda yer alan ve birçok yatırımcı tarafından ilgi gören Ethereum, 2013 yılının ocak ayında piyasaya sürülmüş ve o günden bugüne çok ciddi miktarlarda para kazandırmıştır.

Özellikle madencilik (mining) yaparak her gün ETH kazanan ve bunu bir iş haline getiren hatırı sayılır bir topluluk vardır. Madencilikteki temel amaç madencilerin blockchain ağını besleyerek karşılığında ETH kazanması olayına dayalıdır. Ağı beslenen ETH karşılığında ücret öder ve bu ödemeleri ETH üzerinden gerçekleştirir.

Kripto para birimleri her geçen gün güç kazanmaya devam etmektedir. Dünya çapındaki global şirketlerinde destekleriyle ciddi bir şekilde büyüyen ve daha da büyüyecek olan ve yeni dünyanın para birimi olarak gösterilen kripto paralar birçok yatırımcı tarafından desteklenmeye devam edilmektedir. Eğer kripto dünyasına ilginiz varsa ve hala Coinbase dünyasını duymadıysanız Coinbase Video İzleyerek Para Kazan – Bedava Kripto Kazan isimli makalemizi ziyaret ederek bedava kripto para kazanabilirsiniz.

Ethereum geleceği parlak olarak görülmekle birlikte, günlük işlem hacimlerine bakıldığında her zaman üst sıralarda yer edinen Ethereum yeni yatırımcıların gözde coini haline gelmiştir. Bu bağlamda piyasadaki Ethereum hakkındaki temel bilgiler şu şekildedir;

  • 2013 yılının ocak ayında piyasaya sürülmüştür.
  • 0,42 Dolar olarak piyasaya sürülmüştür.
  • Dolaşımdaki arz miktarı 119,135,634 olarak belirlenmiştir.
  • 24 saatlik hacimlerde her zaman üst sıralarda yer almaktadır.

Ethereum Destek ve Direnç Seviyeleri Nelerdir?

Ethereum geleceğine bakacak olursak da 10 ocak tarihindeki 2926 dolar dip seviyesinden destek almış görünen Ethereum, şu an küçük bir yükseliş kanalına girmiş olduğu düşünülüyor. Bu seviyeden sonraki karşısına çıkacak olan direnç seviyelerini de geçer ise daha önceki tarihi zirvesini tekrar deneyebilir.

Ethereum dirençler: 3400 dolar, 3600 dolar ve 3860 dolar

Ethereum destekler: 3300 dolar, 3200 dolar ve en kuvvetli destek 2700 dolar

Ethereum Geleceği Nedir 2022 Sonu Tahminleri Nelerdir

Ethereum 2021 Yılındaki Performansı Nasıldı?

Piyasalarda işlem gören ilk 3 kripto para arasında gösterilen ETH 2021 yılındaki performansı nasıldı? sorununa cevabını gelin birlikte inceleyelim.

2021 yılına 736 dolar seviyesinde başlayan ETH 2021 yılı sonu itibariyle 3770 dolar seviyesindeydi. Bu fiyatlar baz alınarak yapılan incelemeler sonucunda ETH için 2021 yılı %415 civarlarında yıllık artış ile BTC geride bırakmıştır. Bu zaman dilimindeki ülkemizdeki dolar hareketini de düşünecek olursak 2021 yılı için ETH Türk yatırımcısına yaklaşık 10 kat para kazandırmıştır.

Ethereum Coin 2022 Hedefleri

Ethereum hedef fiyat analizi birçok uzman tarafından ele alınmaktadır. Gelecek vaad eden coinler arasında olarak varsayılan ve buradaki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştıran Ethereum 2022 yılı sonu için ciddi seviyelerde hedef fiyatları mevcuttur. Özellikle 2021 yılındaki %415 civarlarındaki yükseliş Ethereum 2022 yılı için ciddi bir umut vermektedir.

Kripto para piyasasının ciddi bir şekilde ivmelendiğini ve dünya ekonomilerindeki yerini de aldığını düşünürsek Ethereum 2022 yılı için fiyatlarının ciddi bir oranda artacağını ve 2021 yılındaki gibi yine yatırımcısına kazandıracağını varsayılıyor.

Ethereum Hakkındaki Uzman Görüşleri Nelerdir?

2021 yılındaki performansı göz önünde bulundurulduğunda 2022 yılı için Ethereum hakkındaki uzman görüşleri nelerdir? milyonlarca kişi tarafından her gün araştırılmaktadır. Sosyal medyalar üzerinden yaptığı tahminlerle ciddi bir çıkış yakalayan ve son dönemlerde oldukça popüler olan GalaxyBTC’ye göre 5000 doların üstüne çıkıp oradaki yerini koruyacaktır.

Diğer uzman görüşleri ise şu şekildedir;

David Grider’e göre 10.500 dolar, Simon Dedic 9000 dolar, James Todaro 9000 dolar olabileceğini tahmin ediyor. Önümüzdeki 3 yıllık plan içerisinde ise Brian Schuster’e göre Etherium’un değeri 100.000 doları görecek.

Burada yer alan uzman görüşleri kesinlik içermeyip tamamen tahmin üzerine kuruludur. Değişen ekonomik koşullar, ülkelerin kripto para birimlerine olan yaklaşımları, global çaptaki şirketlerden yeteri kadar destek alamaması gibi birçok etkene bağlı olarak değişebilmektedir.

Türk Lirası ile Ethereum Nasıl Alırım?

Türk vatandaşlar tarafından özellikle pandemi dönemindeki kapanmalardan kaynaklı olarak kripto para piyasasına hatırı sayılır bir kaynak aktarılmıştır. O dönemdeki yükselişlerden ciddi miktarlarda para kazanan birçok vatandaş kripto para dünyasını araştırmaya başlamış ve etrafındaki eş-dost kim varsa bu piyasaya girmesini sağlamıştır.

Giderek popüler hale gelen ve özellikle genç yatırımcıların ciddi ilgi gösterdiği bu coini yani Türk Lirası ile Ethereum Nasıl Alırım? araştırılmaya devam etmektedir. Öncelikle ETH alabilmek için bir kripto para borsasına kayıt olmalısınız. Ethereum piyasa değeri yüz milyarlarca dolar olduğundan hemen hemen tüm kripto para borsası üzerinden alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ethereum alabileceğiniz en güvenilir kripto para borsası ise Binance’dir. Kripto para piyasalarındaki güvenilirliği ve günlük işlem hacimlerine bakıldığında açık ara lider durumda olan Binance hesabı açarak kolayca ETH alabilir ve yatırımlarınızı güvenle saklayabilirsiniz.

Binance Üzerinden Nasıl Ethereum Alırım?

Dünya çapında açık ara lider durumda olan Binance üzerinden nasıl ethereum alırım? Sorusuna gelecek olursak yapacağınız işlem oldukça basit. Binance üzerinden Ethereum almak için şu adımları izleyebilirsiniz;

İlk olarak Binance hesabı açın. Tarayıcınız üzerine BinanceTR yazıp aratın. Sonra Binance resmi sayfası üzerinden gerekli olan kişisel bilgileri girerek hesap oluşturun.

İkinci olarak hesabınıza tanımlatmış olduğunuz kart üzerinden bakiye yüklemesi yapın. Yükleyeceğiniz para miktarı tamamen sizin yatırım anlayışınıza göre değişmekte olup değerlendirmek istediğiniz tutar kadar para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınıza tanımlattığınız kart üzerinden para gönderme işleminiz saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir. Göndermiş olduğunuz tutar hesabınıza geçtiğinde alım satım ekranına giderek almak istediğiniz miktarı girin ve alım işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sorumluluk Reddi Beyanı: kredilog.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. kredilog.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle kredilog.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Burada yer alan bilgiler tamamen bilgi amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırımcının risk algısı kendisine göre değişmekte olup tamamen kendi risk algınıza göre hareket etmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.