Kredilog.com

Esnafa 50 Bin TL Faizsiz Kredi

Esnaf Kredisi

Ekonominin sorunsuz bir şekilde devamında esnaflar çok büyük bir rol oynuyorlar. Bu doğrultuda gelir düzeyleri belirli olmayan ve piyasadan direkt olarak etkilenen esnaflar için de birçok kurum ve kuruluş elinden geldiğince yardımcı olmayı düşünüyor. Bu doğrultuda çıkarılan faizsiz kredi imkânı ile birlikte esnaflar sıkıştıkları aylarda bu kredileri alarak sonrasında faizsiz bir şekilde aynı parayı geri ödüyorlar. Ödemelerini taksitli olarak gerçekleştirdikleri için de bu ödemeler kendilerini kesinlikle zorlamıyor.

Esnafa 50 Bin TL Faizsiz Kredi

Esnafa 50 Bin TL Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Hükümet tarafından yapılan açıklamalar da bu sene de esnaflara 50 bin TL tutarında kredi verileceği açıklanırken esnaflar bu kredinin zorlu kış aylarında verilmesini istiyor. Ülkemizde kış aylarının çok ağır şartlarda geçmesi ile birlikte zor durumda kalan esnaflar bu doğrultuda kredilerini alarak biraz olsun rahatlamak ve ekonomilerini düzene sokmak istiyorlar.

Bu doğrultuda yapılan açıklamalar da esnafların ihtiyaçlarının hangi yönde olduğunun bilindiği ve kredilerin yılın ilk 3 ayında verilmesinin düşünüldüğü belirtiliyor. Henüz kesin bir bilgi olarak verilmemiş olsa da KOSGEB tarafından verilen bu 50 bin TL tutarındaki kredinin Mart ayının sonuna kadar ödenmesi gerekiyor. Bu süreç içerisinde kişilerin başvuru tarihlerini takip etmeleri ve başvurularını en doğru şekilde gerçekleştirmeleri kredileri alabilmeleri için büyük bir önem arz ediyor.

Esnafa 50 Bin TL Faizsiz Kredi Alma Şartları

Bu 50 bin TL tutarında ki krediyi alarak rahatlamak isteyen esnaflar bunun için KOSGEB’e başvurularını gerçekleştiriyorlar. Bu krediye başvurabilmek için KOSGEB kurumuna üye olan küçük KOBİ sınıfında yer almak gerekiyor. Bu şekilde kişiler 50 bin TL faizsiz kredi için başvurularda bulunabiliyorlar. Bu başvuruları sonrasında kendilerine 3 senede geri ödemeli olacak şekilde krediler veriliyor. Bu kredilerin ilk senesinde geri ödeme olmazken esnaflar ikinci seneden itibaren ödeme işlemlerini gerçekleştirmeye başlıyorlar. Böylece alınan kredi 24 ay taksitle rahat bir şekilde ödenebiliyor. Ancak bu doğrultuda hükümet bu kredinin verileceği esnaf sayısının 15 bin kişi ile sınıflandırılacağını belirtirken başvuru sayısının 250 bin seviyelerinde olması bekleniyor. Bu sebeple de kişilerin başvurularını bir an önce yapması gerekli görülüyor.

Esnafa 50 bin TL Kredi Başvurusu

Esnaflar için düzenlenen bu kredi tüm esnaflara sunulamadığından kişilerin başvurularını yapmaları ve sonrasında kendilerinin de kredinin verileceği 15 bin kişinin içerisinde olmayı beklemeleri gerekiyor. Bu aşamada kurum elinden geldiğince en doğru kişilere bu kredilerin ulaşmasını istiyor. Bu sebeple de ilk etapta yalnızca ihtiyacı olan kişilerin kuruma başvuruda bulunmasını istiyor. Başvuruda bulunan kişilerden de belirli bir düzeyde sunum yapmasını ve neden bu krediye ihtiyaç duyduğunu belirtmesi isteniyor.

Bu işlemler için kişiler ilk olarak gerekli eğitim sertifikasını alıyor ve sonrasında kurul karşısında bir sunum gerçekleştiriyorlar. Genel olarak esnaflar mevcut ve bilinen işler hakkında açıklamalar yaptıklarından işin tüm ayrıntılarının kurum içerisinde yer alan görevlilere anlatılması gerekmiyor. Rahatlıkla kişiler ihtiyaçlarını ve ihtiyaçlarının sebeplerini belirterek krediye talip oluyorlar. Bu kredilere başvurularda bulunurken kişiler iletişim adreslerinin tamamını doğru bir biçimde verdikten sonra kurum kendilerine bu iletişim bilgilerinden ulaşıyor. Eğer kişiler kredileri almaya hak kazanmışlarsa kısa süre içerisinde kredilerin esnafların eline geçmesi için gerekli tüm adımlar atılıyor.

Esnafa Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB üzerinden hibe ya da faizsiz kredi desteği almayı düşünen kişilerin ilk olarak kuruma giderek girişimcilik eğitimlerini almaları gerekiyor. Bu eğitimler sonrasında kişilerin verilen bu krediyi en iyi şekilde kullanabileceğinden emin olunuyor. Toplamda 32 saat süren bu eğitimi kişiler herhangi bir ücret ödemeden rahatlıkla alabiliyorlar. Bu eğitim içerisinde kişilere iş kurma ve işlerin devam ettirilmesi konusunda eğitimler veriliyor. Bunun sonrasında kişilerin yeterlilik belgelerini alabilmesi için kursu başarılı bir biçimde bitirmesi gerekiyor.

Kursu bitirdikten sonra kişiler kredilere neden ihtiyaç duyduklarını hazırladıkları sunumlar ile yetkili kişilere sunarlar. Bu doğrultuda kredi verilecek 15 bin kişi arasına girilmesi için kurul tarafından başvuruda bulunan kişiler incelenerek kararlar verilmektedir. Bu aşamada bayan işletmecilere daha fazla destek olmayı amaçlayan kurum bayan işletmecileri bir adım önde tutarak onların kredilerini alan kişiler arasında olmasını istiyor.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.