Kredilog.com

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi

Tüm Türkiye’nin beklediği haberlerden biri, geçtiğimiz günlerde Halkbank ve Kosgeb işbirliği ile sunuldu. Halkbank, devlet desteği ile sunulan yepyeni esnaf kredisini halka arz etti ve buna göre esnafa 30 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi verilebilecek. Faizsiz kredinin avantajları saymakla bitmiyor ancak bunları saymadan önce, kredinin KOSGEB’de herhangi bir etmenden faydalananlar için sunulmadığını belirtmemizde fayda var. Özellikle kaybolmaya yüz tutmuş meslek ve zanaatler için verilebilecek bu kredinin pek çok detayı mevcut. Bu yazımızda sizlerle esnafa 30 Bin TL faizsiz kredinin şartlarını ve detaylarını konuşacak, başvuru yöntemlerini yine sizlere aktaracağız. Siz de bir esnafsanız yahut dükkan açmak istiyorsanız; hiç şüphesiz kaçırılmayacak bir fırsat sizi bekliyor.

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Halkbank ve Kosgeb işbirliği ile sunulan bu kredi, 2017 Ocak ayı itibariyle kullanıma açıldı ve kullanılabilir. Başvuruları bu tarihten itibaren kabul eden Halkbank, kredi başvurusundan hemen sonra sizi değerlendirme listesine alıyor ve tarafınıza 1 ila 3 hafta arasında yanıt verebiliyor. Bu krediyi, KOSGEB aracılığı ile de 50 Bin TL’ye kadar alabilmeniz mümkün ancak bu kadar kısa yoldan alınamadığını ve belli başlı form aşamalarının atlanması gerektiğini bildirelim. Halkbankası, sizden birkaç belge dışında herhangi bir şey talep etmeyerek bu krediyi sağlayabiliyor.

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi Alma Şartları

KOSGEB tarafından sunulan 50 Bin TL’lik kredi yerine, Halkbank ve Esnaf Kefalet’in sunduğu 30 Bin TL’ye kadar kredi kullanımı için öncelikle en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olmanız gerekiyor. Bu ustalık belgesi, özellikle kaybolmaya yüz tutmuş zanaatlar hakkında olursa; krediniz yüksek ihtimalle olumlu yanıtlanıyor. Bir diğer durum da, geçtiğimiz bir yıl içerisinde herhangi bir şekilde kendi adına işletme kurduğunu belirten bir belgenin olma zorunluluğu. Bu tür girişimcilere ve esnaflara Halkbank, %0 faizli kredi sunabiliyor.

Herhangi bir meslek erbabı olmayan ancak KOSGEB eğitimlerini tamamlayan, esnaf olmak; dükkan açmak isteyen herkese ise KOSGEB Girişimci Desteği işbirliği ile Halkbank 100 Bin TL’ye kadar %0 faizli kredi imkanı sunuyor. Ustalık belgesi karşılığı verilen kredi hiç şüphesiz biraz daha çekici gelebilir zira Halkbank bu krediyi aynı zamanda geniş ödeme seçenekleri ile sunmakta.

Esnafa 30 Bin TL Kredi Başvurusu

Halkbank tarafından esnafa destek amacıyla sunulan bu krediye başvurunuzu çok rahat bir biçimde, herhangi bir Halkbank şubesine giderek yapabilirsiniz. İnternetten yahut telefondan başvuru yöntemini, en azından bu kredide herhangi bir biçimde desteklemeyen Halkbank’ta işlemlerinizi hızlandırmak adına direkt olarak belgelerinizi götürerek başvuruya hazır hale gelmeniz yararlı olacaktır.

Esnafa Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank tarafından 2017 Ocak itibariyle sunulan Esnafa faizsiz kredi için başvuru iki şekilde yapılabiliyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi, ya KOSGEB Girişimcilik eğitimlerine katılmış olmanız ya da bir ustalık belgenizin bulunması şart. Bu belgelerin var olması kaydıyla, kimliğinizi de alıp herhangi bir Halkbank şubesine giderek başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Esnafa destek amacıyla verilen bu kredi, özellikle kaybolmaya yüz tutmuş bastonculuk, semercilik, lüle ve oltu taşı işçiliği gibi sektörlere çok daha kolay verilebiliyor. Siz de, zanaatlar ekseninde bir ustalık belgesine sahipseniz destek amacıyla %0 faizli esnafa kredi seçeneğinden yararlanabilir, sonrasında geniş ödeme seçenekleriyle kredinizin geri ödemesini “paranızı aldığınız gibi” gerçekleştirebilirsiniz. Ek bir ödeme bulunmaksızın verilen bu esnafa faizsiz kredi ürününün harika bir fırsat olduğunu belirtmekte de fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.