Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Enpara Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Enpara Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Enpara kredi kartı borcu taksitlendirme nasıl yapılır; Enpara kredi kartınız ile yaptığınız harcamalarınızı faizsiz ve ücretsiz bir şekilde sonradan taksitlendirme şansına sahipsiniz! Enpara harcama taksitlendirme işleminin detaylarına gelin beraber bakalım.

Enpara Kredi Kartı Taksitlendirme

Eğer Enpara.com müşterisiyseniz, her ekstre dönemi sonunda Enpara.com kredi kartınız ile dönem içerisinde yaptığınız 3 harcamanız için geçerli olacak şekilde ve toplamda 3.000 TL’ye kadar yapacağınız harcamalarınızda herhangi bir ek faiz ya da erteleme ücreti ödemeden, isterseniz Enpara’nın internet sitesi üzerinden isterseniz de Enpara mobil uygulaması ile cep şubesi üzerinden ücretsiz Enpara harcama taksitlendirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Enpara.com tarafından başlatılan ücretsiz Enpara kredi kartı borcu taksitlendirme kampanyasından yararlanmak istiyorsanız, her ekstre dönemi içerisinde ve ilgili yasal düzenlemeler tarafından izin verilen sektörlerde yapacağınız 3 adet ve toplam 3.000 TL’ye kadar olan Enpara kredi kartı ile tek çekim harcamalarınız için ücretsiz olarak En para kredi kartı taksitlendirme işlemi yapma şansınız oluyor. Eğer nakite sıkıştıysanız da kısa süreli giderlerinizi karşılamak üzere Enpara.com Gelir Belgesiz Kredi kampanyası hakkında hazırladığımız yazımıza göz atarak kampanya hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Borcu Ücretsiz Taksitlendirme İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ücretsiz Enpara harcama taksitlendirme kampanyasının tarihinin uzatıldığı duyuruldu. Enpara kredi kartı borcu taksitlendirme kampanyası ile Enpara.com kredi kartınız ile her ekstre dönemi içerisinde ilgili yasal düzenlemenin izin verdiği sektörlerde yapacağınız 3 adet tek çekim harcamanızı, toplam tutar olarak 3.000 TL’ye kadar herhangi bir faiz ya da ek taksitlendirme ücreti ödemeden ücretsiz olarak taksitlendirebilirsiniz.

Enpara.com sanal kredi kartı ile yaptığınız harcamalar da yine bu kapsamda değerlendirilerek Enpara kredi kartı borcu taksitlendirme ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Ancak sanal kredi kartı için ek taksitlendirme hakkı verilmediğini de hatırlatmak isteriz.

Enpara Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Enpara.com kredi kartınız ile yaptığınız tek çekim alışverişleri taksitlendirmek için isterseniz Enpara resmi internet sitesi üzerinden yapabilir, isterseniz de Enpara mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Enpara.com kredi kartı taksitlendirme yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

İlk önce Enpara.com resmi internet sitesine veya Enpara.com mobil uygulaması ile cep şubesine giderek kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi ile oturum açın. Daha sonra ise menü üzerinde yer alan “Kredi Kartı” sekmesini tıklayarak kredi kardı bilgilerinizi görebileceğiniz ve kredi kartınıza dair işlemlerinizi yapabileceğiniz sayfayı açın.

Kredi kartı seçeneğini seçtikten sonra ise çıkan alt seçenekler arasından “Güncel dönem borcu” veya “Harcama taksitlendirme” seçeneklerini seçerek daha önce yaptığınız harcamalarınızı görebilirsiniz. Burada yaptığınız harcamalarınız içerisinde de;

3 adet faizsiz ve ücretsiz Enpara harcama taksitlendirme hakkınızı sadece 50 TL ile 3.000 TL arasında yaptığınız tek çekim harcamalarınız için kullanma şansına sahip oluyorsunuz. Ekstre dönemi boyunca size hak olarak verilen 3 adet faizsiz ve ücretsiz harcama taksitlendirme hakkınızın dolması durumunda veya ücretsiz harcama taksitlendirme hakkınızın olmadığı bir tek çekim harcamanızı taksitlendirmek isterseniz de aylık %1,80 faiz oranıyla kampanyasız olarak taksitlendirme şansınız oluyor.

Bu doğrultuda Enpara taksitlendirme işlemi yapmak istediğiniz harcamanızı seçin ve ardından da taksitlendirmek istediğiniz süreyi seçerek onay verin ve Enpara kredi kartı borcu taksitlendirme işleminizi tamamlayın.

Güncel dönem içerisinde yaptığınız tek çekim harcamalarınız, ekstre kesim tarihine kadar taksitlendirilebilir; ekstre kesim tarihinden sonra ise herhangi bir taksitlendirme işlemi yapamazsınız. Ayrıca yaptığınız taksitlendirme işlemini sonradan iptal etmek isterseniz de yine ekstre kesim tarihine kadar tekrar iptal etme şansına sahip oluyorsunuz. Ayrıca Enpara.com ile Fatura Nasıl Ödenir? hakkında hazırladığımız yazımızı ziyaret ederek Enpara’nın online fatura ödeme avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Enpara Ücretsiz Harcama Taksitlendirme Kampanyası

Enpara.com kredi kartı ücretsiz taksitlendirme hakkı olarak size verilen 3 hakkın her biri 1000 TL’lik harcamanız için geçerli oluyor. Yani açıklamak gerekirse, taksitlendirmek istediğiniz harcama 50 TL ile 1.000 TL arasında ise 1 taksit hakkınız; 1.000 TL ile 2.000 TL arasındaki harcamanızı taksitlendirirseniz 2 hakkınız; 2.000 TL ile 3.000 TL arasında yaptığınız bir tek çekim harcamanızı taksitlendirmek isterseniz de 3 hakkınız birden kullanılmış oluyor.

Enpara ücretsiz taksitlendirme kampanyası kullandığınız bir hakkınızı, ekstre kesim tarihinden önce iptal ederek başka bir faizsiz ve ücretsiz harcama taksitlendirme yapmak için de kullanabilirsiniz. Enpara’lıların merak ettiği ve cazip avantajlar sunduğu bir diğer konu olan Enpara Ekpara Hesabı Nasıl Açılır? diye araştırıyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Ancak unutmayın ki ilgili yasal düzenleme gereği olarak yemek, restoran, gıda, market, alkollü içecek, akaryakıt, telekomünikasyon, kozmetik, ofis malzemeleri ve yurt dışında yaptığınız alışverişleriniz ve bunlarla beraber hediye kartı veya hediye çeki almak için yaptığınız tek çekim harcamalarınız taksitlendirilemiyor.

Enpara Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Ücretsiz

Bunların yanında 50 TL’nin altındaki kalan tek çekim harcamalarınız, QNB Finansbank üye iş yerlerinden yaptığınız tek çekim ve alışveriş sırasında taksitlendirilen harcamalarınız, nakit avans işlemleriniz ve provizyonda bekleyen harcamalarınızı da daha sonrasında Enpara kredi kartı borcu taksitlendirme şansınız maalesef olmuyor.

Ayrıca eğer daha öncesinde bir Enpara.com kredi kartı borcu yapılandırma işlemi yaptıysanız da yine Enpara kredi kartı borcu yapılandırma süresi boyunca da yaptığınız tek çekim harcamalarınızı sonradan Enpara kredi kartı borcu taksitlendirme şansına sahip olmuyorsunuz.

Unutmayın ki Enpara.com, öncesinde bilgi vermek koşulu ile kampanya kapsamında duyurduğu koşullarında değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

Enpara Sonradan Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Enpara kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi sayesinde, Enpara.com kredi kartınız ile harcama anında yaptırdığınız taksitlere ek olarak Enpara harcama taksitlendirme şansınız oluyor. Size sunulan bu fırsat, banka tarafından belirlenecek olan kullanıcı politikalarına göre de değişiklik gösterebildiğini unutmayın.

Enpara kredi kartınız ile yaptığınız bir harcamayı taksitlendirmek için ise yukarıda da daha önce belirttiğimiz gibi ekstre kesim tarihi gelmeden, Enpara resmi internet sitesi veya Enpara.com mobil uygulamasına giriş yaparak taksitlendirme imkanınız oluyor.

Eğer Enpara ücretsiz taksitlendirme şansına sahip olduğunuz bir harcamanız varsa de cep şube ya da internet şubesi üzerinden kolaylıkla ve vade farkı ödemeden taksitlendirme yapabilirsiniz. Ancak eğer böyle bir hakkınız yoksa da yaklaşık olarak %1.80 faiz oranını ödeyerek tek çekim harcamanızı taksitlendirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.