Kredilog.com

Enpara Ekpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara Ekpara Hesabı Nasıl Açılır?

Günümüzün şubesiz bankacılık sektöründe belki de lider konumda bulunan bir bankacılık hizmeti olarak Enpara; hizmetlerine ve yaptığı yeniliklere doymuyor. Özellikle genç kesimi hedefleyen yapısı ile internet alışverişlerinde gençlere bolca indirim yapan ve ayın enparalısı kampanyası ile birikim hesaplarına faiz ayrıcalığı da tanıyan Enpara’nın eski ancak bilinmeyen özelliklerinden bir tanesi de Ekpara sistemi. Enpara, Ekpara sistemi sayesinde kullanıcılarına; kredili mevduat hesabı minvalinde bir hesap açıyor ve nakit ihtiyaçlarını en kısa zamanda, komisyonsuz olarak karşılıyor. “Nakde sıkıştığınızda destek Ekpara’dan” sloganıyla duyurulan Ekpara’ya katılım ise biraz çetrefilli. Aşağıda, hem Ekpara’ya katılımın nasıl olabileceğini öğrenebilir hem de Ekpara’yı nasıl kullanabileceğiniz hakkında bazı faydalı bilgilerle karşılaşabilirsiniz.

Enpara Ekpara Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle, Ekpara hizmetinden yararlanabilmek için bir Enpara hesabına sahip olmanız gerekiyor. Bir Enpara hesabınız yoksa, açtırmak epey kolay ve üç günde ayağınıza kadar gelip, müşteri hizmetleri ekibiyle bu işlemi şubesiz biçimde gerçekleştirebiliyorlar. Yeni açtığınız yahut önceden varolan Enpara hesabınızda para giriş çıkışı olabildiğince aktif bir biçimde gerçekleşmeli. Aynı zamanda fatura ödemeleri ve benzeri işlemlerin de Enpara hesabınız üzerinde yapılmasını salık veriyoruz. Bu sayede, aktif bir hesap görünümü Enpara’nın dikkatini çekebilecektir. Aktif bir biçimde giren, çıkan para miktarının zamanla artması sonucunda tarafınıza “Ekpara teklifi”; yalnızca Enpara tarafından sunuluyor.

Sunulan bu ekpara teklifini onaylamanız halinde ise Enpara hesabınıza; Ekpara özelliği direkt olarak tanımlanabiliyor. Tanımlanan Ekpara hesabına, Enpara tarafından koyulan limit akabinde uyum sağlıyor ve kullanmaya başlıyorsunuz. Enpara, genelde Ekpara hesaplarının limitlerini hesaba giren ve çıkan paralar sonucu belirliyor. Bu minvalde yine, yüksek limitli bir Ekpara hizmeti istiyorsanız; giren ve çıkan parayı büyütmenizde fayda olacaktır.

Ekpara’yı kullanmaya başladığınızda, tarafınıza oluşacak tek ek borç; faiz borcu oluyor. Başka, herhangi bir komisyon derdi ile uğraşmıyorsunuz. Kullandığınız tutara bağlı olarak şekillenen bu faiz oranının ay sonunda hesabınıza eklenmesi sonucunda; Ekpara borcunuz belirleniyor. Faiz borcunu durdurmak için ise yapmanız gereken şey, ekpara borcunuzu sıfırlamanız. Ekparayı ne zaman kullanmaya başlarsanız, günlük faiz işlemeye o zaman başlıyor ve ekpara tutarınızı yani eksi bakiyeyi sıfırladığınız an; faiz işlemleri de direkt durmuş oluyor.

Ekpara’yı Nasıl Kullanmalıyım?

  • Kısa süreli paraya ihtiyacınız varsa: Çok kısa sürede ödeyebileceğiniz bir miktarı Ekpara hesabınızdan çekebilmeniz mümkündür ve Enpara bunu size tavsiye ediyor. Ancak, uzun dönemde ödeyemeyeceğiniz, yüklü bir Ekpara çekimi yapacaksanız; bunu ne biz ne de Enpara size önermiyor. Zira, Ekpara içeride borcu sıfırlamadığınız takdirde ay sonuna dek günlük faiz işletimi gerçekleştiriyor ve bu çok önemli bir durum. Özellikle yüklü meblağlar, kısa süre içerisinde büyük bir faiz bindiğinde ödenmez hale gelebiliyorlar ve pek çok insan bu durumu kaldıramadan hesaplarına yatırım da yapamıyor. Bu sebepten dikkatli olmanızda fayda var.
  • Fatura Ödemelerinde: Yine, küçük meblağdaki fatura ödemelerinizde rahatlıkla Ekpara kullanabilirsiniz, herhangi bir sorun yaratmayacaktır ve meblağ da küçük olduğundan ay sonuna kalsa bile, herhangi bir biçimde tarafınıza büyük faizlerle borç sunulmayacaktır. Zaten, hemen her detayı vadesiz TL hesabınızın ayrıntılarında görebilmeniz, yine mümkündür. Düzenli fatura ödemelerinde Ekpara zamanla limit arttırımına da gidebilir. Elbette, bu minvalde ay sonlarında Ekpara borcunuzu da düzenli olarak sıfırlamanız gerekiyor.
  • Nakitiniz kalmadığında: Nakitinizin kalmadığı durumlarda, Ekpara kullanabilmeniz ve ATM’den para çekmeniz; tıpkı para olan hesabınızdan para çekebilmeniz gibi mümkün kılınmıştır ve tıpkı mobil bankacılık sisteminden fatura ödemek gibi; Ekpara bu faiz oranını da aynı biçimde tutar. ATM’den çektiğiniz parayla uzaktan ödediğiniz fatura; Ekpara için aynı anlamı taşımaktadır ve aynı faizleri ödersiniz. Bu sebepten, ATM’den para çekmek, eğer kısa sürede ödemesi gerçekleşebilecekse gayet faydalı ve tabiri caizse “hayat kurtarıcı” bir durum olarak karşımıza çıkar.

Ekpara Teklifi Ne Zaman Gelir?

Enpara, genelde hesaplarına yüklü para giriş ve çıkışı yaptıran insanlara Ekpara talebinde bulunmaktadır. Bu sebepten, bir işletmeyseniz yahut düzenli maaş alan bir şahıssanız; tavsiyemiz maaşınızı yahut gelen ödemeleri Enpara hesabınıza almanız ve Enpara aracılığı ile belli başlı fatura ödemeleri yapmanızdır. Böylece, Enpara yakın zamanda sizi fark edebilir ve teklif iletebilir.

Bunun dışında, siz Ekpara başvurusu yapmak istiyorsanız; böyle bir başvuru tipi olmamasına rağmen Enpara müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi dahilinde, başvuru yapma isteğiniz de Enpara müşteri hizmetleri tarafından not alınacak ve sizler bir nevi zorla kendinize Ekpara teklifinde bulundurabileceksiniz. Ancak, bu yöntemin kesin bir yöntem olmadığını da belirtmekte fayda var.

Ekpara Güncel Faiz Oranı Kaçtır?

Ekpara hesaplarında 2017 itibarı ile güncel faiz oranı %1,84 olarak belirlenmiş ve Enpara bunu her ay arttırma yahut azaltma hakkını elinde tutuyor. Dolayısıyla siz de Ekpara kullanırken aylık faiz oranını göz önünde bulundurarak paranızı çekin ve muhakkak aylık faizi geçirmeksizin bu tutarı ödemeye gayret edin. Aksi durumda günlük olarak yuvarlanan faiz oranları sizlere sıkıntı çıkarabilecektir.

Bilinçli kullanıldığında, pek çok bankacılık ürünü gibi Enpara’nın Ekpara özelliği oldukça iyi ancak bilinçli kullanılmaması ve uzun süreli ödenmeyecek borçların Ekpara’dan çekilmesi; maalesef faiz oranlarının can yakmasını sağlıyor ve yükü bir paraya faiz bindiği anda bu faizden yakanızı kurtaramayabiliyorsunuz. Bu sebepten, Ekpara durumuna onay verirken, ilerleyen zamanları ve planları düşünmekte, bunun yanında gelir durumunuzu da işin içine katmakta; kısacası temkinli olmakta fayda var.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.