Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

En Yüksek Faiz Veren Bankalar – Güncel

En Yüksek Faiz Veren Bankalar – Güncel

En yüksek faiz veren bankalar, güncel banka faizleri; Paranızı değerlendirmek için bankaların faiz oranlarını araştırıyor ve merak ediyorsanız, aradığınız en güncel bilgileri bu yazımızda bulacaksınız.

Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Bankalar dışında, birikimlerini değerlendirebileceğin pek çok kanal olmasına rağmen, sen de birikimini değerlendirmek ve paranın değerini korumak için en yüksek faiz veren bankaları araştırıyor olabilirsin. Bu yazımızda seninle paylaştığımız banka güncel faiz oranları arasında karşılaştırma yaparak, birikimini vadeli hesapta tutarak değerlendirme şansına sahip olabilirsin.

Elinizdeki parayı, bankaların mevduat hesaplarına koyarak; istersen de kur korumalı mevduat hesaplarını kullanarak; yatırım yapabilir ve bankanın verdiği mevduat faiz kazancından yararlanarak ek gelir elde etme şansına sahipsin. Ekonomik şartlardan etkilenmeden paranın değerlendirilmesini sağlayan ve risk taşımayan tek yatırım aracı olan mevduat hesapları, Yatırım Aracı Olarak Gümüş Hesabı Olan Bankalar da gerisinde bırakarak ülkemizdeki bankacılık sektörünün reklam araçlarından birisi oldu.

Faiz Oranı En Yüksek Banka Hangisi?

Ülkemizde hizmet vermeye devam eden devlet bankaları, özel bankalar ve faizsiz kredi veren bankalar olarak piyasada var olan katılım bankalarının da mevduat hesaplarını kullanarak, yaptığım birikimler üzerinden ek gelir elde etme şansına sahipsin. Senin için, bankaların mevduat hesabı faiz oranlarının yanında, merak edebileceğin ve mevduat hesabı kampanyaları olan bankalar hakkında da bilgiler vererek en yüksek faiz veren bankalar arasından, kendin için uygun olanını seçme olanağı sunuyoruz.

En yüksek faiz veren banka 2022 yılında %21,25 ile Burgan Bank ON Hesap oluyor. Burgan Bank’ı da devamında %21 faiz oranı ile ING Bank Turuncu Hesap ve Anadolu Bank Renklihesap takip ediyor.

Bu bankalardan sonra da sırasıyla Alternatif Bank VOV Hesap, Akbank Vadeli Hesap, Cepteteb Vadeli Hesap, Odeabank Oksijen Dinamik Hesap, Fibabanka Kiraz Hesap, Garanti BBVA e-vadeli hesap, DenizBank Vadeli Hesap ve enpara.com Vadeli Hesap takip ediyor. Türkiye İş Bankası Vadeli Hesap, Halkbank Vadeli Hesap ve HSBC Vadeli hesaplar ise en yüksek faiz veren bankalar arasında alt sıralarda yer alıyor.

Birazdan, her bankanın vadeli mevduat faiz oranına ve güncel kampanyalarına ayrı ayrı bakacağız.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Bankaların, mevduat hesapları için verdiği faiz oranları, piyasa koşullarına göre anlık olarak değişebilmekle birlikte sizin yatıracağınız para miktarı ve vadeli gün sayısına göre de farklılık gösterebilir. Daha yüksek tutarlarda para yatırmak isteyen ya da daha uzun vadeli şekilde parasını mevduat hesabında değerlendirmek isteyenler için özel kampanyalar ve faiz oranları belirlemek bankanın inisiyatifine kalmış bir durumdur. Ayrıca sadece TL olarak değil, Dolar veya Euro olarak da mevduat hesabı açarak mevduat faiz getirisi sağlayabilirsin. Burada şunu hatırlatmamız gerekiyor ki TL mevduat hesapları, yabancı para biriminde açacağınız mevduat hesabına göre daha yüksek oranda faiz veriyor.

Bu durumdan kaynaklı olarak da pek çok kişi, parasını TL mevduat hesaplarında değerlendirmeyi tercih edebilir. Aşağıda vereceğimiz bankaların mevduat faiz oranları arasında karşılaştırma yaparak ve döviz mevduat hesaplarında verilen faiz oranları hakkında bilgi alarak kendi yatırımızı kendiniz belirlemeniz en doğru tercih oluyor. Siz de bankaların dönem dönem başlattığı kampanyaları takip ederek e-vadeli mevduat hesabı açabilir ve birikimlerinizi değerlendirmeye başlayabilirsin.

Ayrıca, borsa ve ekonomi alanında belki de sık sık karşılaşılan kavramlardan birisi olan ve doğru araştırmalar ve ön görüleriniz sonucunda karara vararak satın aldığınız şirket hissesinin, bir süre sonra, dağıtacağı temettü tutarı ile yaşam giderlerinizi karşılayacak seviyeye erişmesine verilen isim olan Temettü Emekliliği Nedir? Temettü Şirketleri Hangileri? sorusu hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızı ziyaret edebilirsin.

Mevduat Hesabı Faiz Oranları Ne Kadar?

Bankaların, mevduat hesabında tutacağın para için vereceği faiz oranları, güncel piyasa koşullarına göre her bankanın kendi özelinde belirlendiği için değişkenlik gösteriyor ve parasını mevduat hesaplarında değerlendirmek isteyen herkes de en yüksek faiz veren bankaları araştırıyor.

Ancak bankalar arasındaki bu farklılıktan dolayı, en yüksek faiz veren bankayı tercih ederken bütün bankaların faiz oranları hakkında araştırma yapmalı ve ona göre en yükseğini belirlemelisin.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı Nedir?

Son günlerde ekonomi modelimize dahil edilen ve merak edilen sorulardan birisi de olan Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı, parasını 3, 6, 9 ve 12 ay vadeli olarak mevduat hesaplarına yatıran kişilerin, dövizde yaşanan değişimlerden etkilenmemesi için, “dolardaki artış kadar” faizin üstündeki ücretin devlet tarafından ödemesi TL olarak yapılarak dövizdeki değişimlere karşı, vatandaşların korunmasını sağlayan bir sistem olarak işletilmeye başlandı.

Yani; dolar düşerse mevcut hesabında verilen faiz kazancını alırsınız; dolarda artış olursa da dolar kurundaki kar kadar ek ödeme alarak paranızın değerini korumuş olursunuz. Ayrıca birikimlerini değerlendirerek yatırımlarına değer katmak istiyorsan, bankaların yatırım fonları araçlarını kullanarak yatırım sermayenizi değerlendirme hakkında detaylı bilgi almak için Yatırım Fonları – Yatırım Fonu Nedir? yazımızı ziyaret edebilirsin.

Alternatif Bank Faiz Oranları

Alternatif Bank mevduat hesapları sayesinde, avantajlı faiz oranlarından yararlanabilir; mevduat hesabı açılışı için oldukça kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapabilir; birikimlerinizi değerlendirerek yüksek getiri sağlayabilir ve düşük stopaj avantajından yararlanabilirsin.

Alternatif Bank faiz oranları merak edenler için ise;

Alternatif Bank VOV Hesap faiz oranı %20,50, Alternatif Bank VAY Hesap faiz oranı %19,50 ve Alternatif Bank e-mevduat hesap faiz oranı da yine %19,50 olarak belirlenmiştir.

Anadolubank Faiz Oranları

Avantajlı Hoş geldin! mevduat faiz oranları ile birikimlerini değerlendirebileceğin ve riske girmeden, sana sunulan avantajlı faiz oranları ile para kazanabileceğin Anadolubank Vadeli Mevduat Hesabı’nı değerlendirebilirsin. İstediğin vade süresini kendin belirleyebilir ve parana değer katabilirsin.

Anadolubank Renkli Hesap faiz oranı, sana özel olarak verilen Hoş geldin! oranı ile birlikte %21,00 olarak belirlenmiştir. Ayrıca Anadolubank e-vadeli hesap kullanarak, ister mobil şube üzerinden istersen de internet şubesi faiz oranlarından yararlanarak %18,00 ile paranı değerlendirebilirsin.

Burgan Bank Faiz Oranları

Burgan Bank ON Hesap sayesinde, gündüz para çekip yatırsan dahi faizinin bozulmayacağı; gündüz vadesiz, gece vadeli gibi hareket ederek birikimlerini değerlendirme şansının olduğu ON Hesap ile avantajlı mevduat faiz oranlardan yararlanabilirsin. Bankalar arasında, en yüksek faiz veren banka olma özelliğini taşıyan Burgan Bank ON Hesap ile hoş geldin süresi olmadan, birikimin için her zaman avantajlı oranlardan yararlanabilirsin!

Burgan Bank ON Hesap açarak, 499.999 TL’ye kadar olan birikimlerini %21,25 faiz oranı, bu tutardan daha yüksek bakiyeleri de %20,75 faiz oranı ile değerlendirebilirsin. Üstelik, gündüz Vadesiz Bakiye limitleri dahilinde, ihtiyacın olduğu anda da vadeni bozmadan para çekebiliyorsun.

Fibabanka Faiz Oranları

Fibabanka Kiraz Hesap faiz oranı, Standart Hoş geldin faiz oranı ve Dijital kanallara Hoş geldin faiz oranı olarak farklılık gösteriyor. Ayrıca Prestige Hesap Faiz Oranları ile de alternatif seçenekleri değerlendirebilirsin. Fibabanka Kiraz Hesap faiz oranı standart olarak %19,00 olarak belirlenirken, Dijital kanallara Hoş geldin faiz oranı ise %20,00 olarak sizlere sunuluyor.

Odeabank Faiz Oranları

Odeabank, müşterileri için çok farklı vadeli mevduat hesabı seçeneği sunarken Odeabank şubeleri, Odeabank internet ya da mobil şubeleri üzerinden mevduat hesabı başvurusu yapmanız için imkan sağlıyor. Ayrıca, vadeli mevduat hesabı için Odeabank Oksijen Hesap açabilir ve avantajlı oranlardan yararlanabilirsin.

Odeabank Şube Vadeli Mevduat Faiz Oranları %16,90’a kadar çıkabilirken, Oksijen Dinamik Hesap faiz oranı Hoş Geldin özel oranı ile birlikte %20,25’e kadar çıkabiliyor. Hoş geldin sürenin bitiminde de %18,00’a düşen faiz oranını Oksijen mini/midi/maksi hesaplarında da bulabilirsin.

HSBC Faiz Oranları

HSBC e-mevduat hesap açılışı yapmak istediğin zaman, yatırman gereken minimum tutarlar 500 TL, 1000 USD / EUR/GBP veya 300 gr. XAU; maksimum tutar ise 500.000 TL olarak belirlenmiştir. HSBC yıllık e-mevduat faiz oranları TL hesapları için %16,50 olarak belirlenirken; Modern Hesap Faiz Oranları Hoş Geldin faizi %20,00 olarak veriliyor; 45 günlük sürenin bitiminde de %16,00’ya düşüyor.

HSBC Modern Hesap ile gün içerisinde vadeni bozmadan para çekip yatırabilir ve para transfer işlemleri de yapabilirsin. Bununla birlikte, ihtiyacına göre fatura ve düzenli ödeme talimatı verebilir ve istersen de KMH ( Kredili mevduat hesabı ) limiti tanımlatabilirsin.

CEPTETEB Faiz Oranları

CEPTETEB Vadeli Hesap faiz oranları, belirleyeceğin vadeli gün sayısı ve vadeli hesaba yatıracağın para miktarına göre değişebiliyor. %16,00 ile %19,00 arasında mevduat faizi alabileceğin CEPTETEB Vadeli Hesap ile birikimlerini değerlendirmek isteyebilirsin. İstersen de CEPTETEB Marifetli Hesap açarak, %20,00 brüt Hoş Geldin faizinden yararlanabilirsin.

QNB Finansbank Faiz Oranları

Avantajlı faiz oranları ve QNB Finansbank güvencesi ile birikimlerini değerlendirmek istersen, QNB Finansbank Vadeli Hesap kullanabilir, güvenli ve sabit faiz ile kazancını artırma şansına sahip olabilirsin.

QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesabı ile %18,75’e varan tanışma faizi alabilir, uzun vadeli yatırımların için sunulan stopaj avantajını değerlendirebilir, bireysel müşteri temsilcisi ile birebir getiri ve hesap takibi yaparak yatırımlarını çeşitlendirebilir ve vade süren dolduğunda da yine güncel faiz oranlarıyla birlikte otomatik olarak yenilenen hesap avantajlarını değerlendirebilirsin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.