Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

En Uygun Konut Kredisi Yapılandırma Başvurusu

En Uygun Konut Kredisi Yapılandırma Başvurusu

En uygun konut kredisi yapılandırma başvurusu; Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak, pek çok kişi için oldukça cazip bir fırsat oluyor. Konut kredisi ile kredi kullanan kişiler, istedikleri evi satın alabilmek için eksik olan nakit para ihtiyaçlarını karşılıyor. Ayrıca kredi kullananları çekmiş oldukları kredilerin faizleri ve ödeme işlemleri açısından konut kredisi yapılandırma başvurusunu tercih edebilirler.

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi kullanan kişiler, ev sahibi olabilmek için bankalardan aldıkları konut kredilerine yapılandırma işlemlerinin nasıl olacağını, en uygun konut kredisi yapılandırması yapan bankalar hakkında araştırma yapmaya başladırlar. Kredi kullanan kişiler, kredi yapılandırma başvurusu yapmak için bazı şartları yerine getirmeliler.

Bundan önce de konut kredisi alabilmek için kredi notunuzun yeterli olması, belirli bir düzenli gelirinizin bulunması ve maddi açıdan çekilen krediyi karşılayabilecek durumda olunması gerekiyor. Eğer maddi durumunuzda bir bozulma yaşandı ve kredi yapılandırma başvurusu yapmak istiyorsanız bu yazımızda En Uygun Konut Kredisi Yapılandırma Başvurusu nereden ve nasıl yapılır? sizler için araştırdık.

Konut Kredisi Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Pek çok kişi, çeşitli ihtiyaçları için çekmiş oldukları yüklü miktardaki kredilerini, maddi durumları bozulduktan sonra konut kredisi yapılandırma işlemini merak edip araştırmaya başlıyorlar. Kredi yapılandırma işlemleri içerisinde en çok rağbet gören yapılandırma işlemlerinden biri de tabii ki ev kredisi yapılandırması olup kredi yapılandırma işlemleri içerisinde en çok kredi yapılandırmasının merak edilmesi de, ev kredilerinin giderek artan tutarlar ve uzun vadede ödemesinin bazen bütçeleri zorlamasından dolayı olabiliyor. Konut kredisi çekenler, çekmiş oldukları krediyi ödemekte zorlandıkları zaman, krediyi çekmiş oldukları bankalara müracaat ederek kredi yapılandırma işlemi için bankalara başvuruda bulunabiliyorlar.

Ayrıca unutulmamalıdır ki konut kredisi yapılandırma işlemleri sırasında kişilerin çekmiş oldukları kredi aslında yeniden kredilendirme işlemi kapsamında değerlendiriliyor. Bu sebeple yeniden kredilendirme işlemi içerisinde beklenmedik yeni masraflar da karşınıza çıkabilir. Kişilerin bunları da göz önünde bulundurarak kredi yapılandırma başvurusu yapmaları önem arz ediyor.

Kimler Konut Kredisi Yapılandırma Başvurusu Yapabilir?

Günümüzde bir çok kişi bankalardan kredi çekebilmek için bazı şartları yerine getirebilmesi gerekmekte olup, kredi yapılandırma başvurusu yapabilecek olan kişiler için de bankalar tarafından bazı şartlar aranıyor. Bankalar arasında değişiklik gösterse de bazı vatandaşlar konut kredisi alamıyor veya yapılandırma başvurusundan ret cevabı alabiliyor.

Bankalar;

  • Kredi yapılandırma başvurusu yapacak olan kişilerin 18 yaş ve üzerinde olması gerekirken bazı bankalarda bu yaş sınırı 20 olarak belirlenebilir.
  • Konut kredisi çekecek kişilerin yaşlarının 65 üzeri olmaması gerekmektedir.
  • Ev kredisi yapılandırması başvurusu yapacak olan kişiler, çekmiş oldukları krediyi ödeyemeyecek durumda bulunan fakat borçlarına sadık kalarak ödeme yapmak isteyen kişiler için gerçekleşmektedir.
  • Kişiler konut kredisi için çekmiş oldukları kredi miktarını ödemekte zorlanmaları halinde bankalar tarafından daha kolay ödeme planı sunularak kredi taksitlerini ödemek istiyorlar. Bankalar da borçlarına sadık kalarak ödeme işlemi gerçekleştirmek isteyen kişilere kredi yapılandırma hakkı tanıyabiliyor. Bu nedenle kredi notunuz çok önemli.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulamak için > TIKLAYIN

Konut Kredisi Yapılandırma Başvurusunda Aranan Şartlar Neler?

Çekilen konut kredilerinin yapılandırılması talebinde bulunan kişilerin, bankalar tarafından belirlenen bazı şartları yerine getirmeleri isteniyor. Bankadan bankaya değişen kredi yapılandırma başvuru şartları bulunmakta olup, genel olarak aranan şartlar şöyledir:

  • Kredi yapılandırma öncesinde anlaşılan faiz oranı ile yapılandırma sonrasında oluşacak faiz oranı arasında farkın banka tarafından onaylanması gerekiyor.
  • Kişilerin, konut kredi taksitlerini gününde ödemiş olmaları da yapılandırma işlemleri için değerlendirmeye alınan bir konudur.
  • Kişilerin, bu belirtilen şartları sağlamaları halinde, konut kredisi aldıkları bankanın ilgili bölümüne başvuru yaparak, kredi yapılandırması talebinde bulunabilirler.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası kredi yapılandırma işlemine izin veren bankalar arasında yer alıyor. Açıklanan dönemler ve tarihler arasında kredi yapılandırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası üzerinden almış olduğunuz konut kredisinin yapılandırması için, banka ile iletişime geçerek güncel faiz oranlarının takibi ile yapılandırma başvurusu yapmak çok kolay. Kredi yapılandırması yapacak kişiler, Ziraat Bankasını arayarak, yapılandırma işlemi yapıp yapmadıklarını öğrenmelidir.

Ziraat Bankası kredi yapılandırma işlemi yapacak kişiler için güncel yapılandırma faiz oranı %1,43 olarak belirlenmiştir.

Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma

Halkbank da konut kredisi yapılandırma işlemi gerçekleştirebilen bankalar arasında yer alıyor. Halkbank, kredi yapılandırma başvurusu kapsamında, yapılandırma işlemleriniz için banka şubelerine giderek kredi yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Halkbank üzerinden kredi yapılandırma başvurusu yapacak kişilere sunulan güncel faiz oranı %1,38 olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma

Vakıfbank üzerinden kredi yapılandırma başvurusu yapacak olan kişilere %1,37 güncel faiz oranı sunuluyor.

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma

Akbank kredi yapılandırma başvurusu yapacak olan 23 ve 65 yaş arası kişilerin, konut kredilerini ödemekte zorlanmaları halinde, Akbank kredi yapılandırması ile kişilere daha kolay bir ödeme planı sizlere sunuluyor. Kişilerin, banka tarafından istenen gerekli evrakları ve şartları yerine getirmeleri durumunda, müşterilerine kredi yapılandırma imkanı veriyor.

Akbank kredi yapılandırması için güncel faiz oranı %1,37 olarak belirlendi.

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma detayları için > TIKLAYIN

Garanti Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Garanti BBVA şubelerinde görüşeceğiniz kredi yapılandırma işlemi ile yetkili kişi, başvuru için hazırladığınız evraklarınızı ve ödeme planınızı inceleyerek, kredi yapılandırma işlemleri için uygunluk durumunuzu tespit ediyor. Sonrasında ise size başvuru talebinize olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş sağlayacaktır.

Garanti Bankası kredi yapılandırma işlemi yapmak için size sunulan güncel faiz oranı %1,42’dir.

Denizbank Konut Kredisi Yapılandırma

Denizbank kredi yapılandırma işlemleri için, kişilerin bizzat Denizbank banka şubesine müracaat ederek yapılandırma talebinde bulunması isteniyor. Kredi yapılandırma başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde ise Denizbank tarafından size sunulan kredi yapılandırması için güncel faiz oranı %1,68 olarak belirleniyor.

İş Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

İş Bankası Konut Kredisi Yapılandırma başvurusu yapacak olan kişiler, kredi yapılandırma belgelerini eksiksiz olarak bankadaki kişiye teslim etmesi gerekiyor. Bu belgeler doğrultusunda, yapılandırma başvurusunda bulunan kişinin aylık ödeme çizelgesi incelenir ve başvuru talebinde bulunan kişinin, banka tarafından belirlenen asgari şartları sağlaması halinde kredi yapılandırma işlemlerine onay verilerek daha rahat bir ödeme planı hazırlanır.

İş Bankası kredi yapılandırması güncel faiz oranı %1,38 olarak belirleniyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Yapılandırma

Yapı Kredi Bankası üzerinden çekmiş olduğunuz konut kredisi taksitlerini ödemekte zorlanıyorsanız ve kredi yapılandırma başvurusu yaparak aylık taksitli ödemelerinizi kolaylaştırabilir ve daha rahat bir ödeme planı hazırlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası kredi yapılandırması faiz oranı %1,39’dur.

ING Bank Konut Kredisi Yapılandırma

ING Bank da kredi yapılandırma başvurusu yapan kişilere özel yeni bir ödeme planı hazırlıyor. ING Bank kredi yapılandırması yapacak kişiler için banka tarafından sunulan güncel faiz oranı %1,47’dur.

TEB Konut Kredisi Yapılandırma

TEB de çekilen ev kredisini ödemekte zorlanan kişiler için kredi yapılandırma kolaylığı sağlayarak kişilerin ödemelerini rahatlatıyor. TEB kredi yapılandırma başvurusunda bulunacak kişilerin banka tarafından belirlenen gerekli şartları sağlaması gerekiyor. TEB kredi yapılandırma başvurusu yapan kişilere %1,59 faiz oranı sunuluyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi Yapılandırma

QNB Finansbank kredi yapılandırma işlemleri için kredi çekmiş olan kişilerin, bizzat banka şubelerine giderek başvuru yapmaları isteniyor. Ayrıca kredi yapılandırma başvurusu yapan kişilerin banka tarafından belirlenen şartların sağlanması ve yapılandırma başvuru belgelerinin de eksiksiz şartı aranıyor.

QNB Finansbank’ın kredi yapılandırma başvurusu yapacak olan kişilere sunduğu güncel faiz oranı %1,66’dır.

Ayrıca;

Diğer bir kredi yapılandırma seçeneği olan “Refinansman Kredisi” için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.