Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

En Ucuz Kasko Yapan Sigorta Firmaları

En Ucuz Kasko Yapan Sigorta Firmaları

En Uygun Kasko Fiyatları

Araçların sigortalanması ülkemizde mecburi bir hizmet olarak verilmektedir. Olası bir trafik kazasında mağduriyetlerin giderilmesi için sigortalar yaptırılarak hasarlar sigorta firmaları tarafından karşılanmaktadır. Bu doğrultuda zorunlu trafik sigortaları herhangi bir kaza durumun yalnızca karşı tarafın masrafını karşılarken kendi araçları için herhangi bir işlem uygulamamaktadır. Bu sebeple de kişiler genel olarak trafik sigortasının yanında kaskolarını da düzgün bir biçimde yaptırarak kendi araçlarını da güvence altına alacaklardır.

Kaskolar diğer zorunlu araç sigortasında olduğu gibi yalnızca trafik kazalarında aktif olmamaktadır. Aracın başına gelen birçok olay kasko çerçevesi içerisinde geri ödenir. Bu geri ödemelere, doğal afetler, kazalar, kullanıcı hataları gibi birçok farklı sorun dâhil olmaktadır. Bu sayede kişiler rahatlıkla araçları için sigortadan paralarını alarak araçlarını yaptırabilirler. Kasko fiyatları her zaman yılın başında belirlenirken büyük bir aksilik olmaması durumunda da yıl sonuna kadar aynı tarife üzerinden devam eder.

Bu doğrultuda kasko bedelleri araçların markasına, modeline, fiyatına, özelliklerine ya da kullanıcısına göre değişiklik göstermektedir. Araç kullanıcıları da bu özellikle doğrultusunda yaptırabilecekleri en ekonomik kasko işlemini gerçekleştirmek isterler. Bu özelliklerde kesin olarak bir firma ismi vermek oldukça zordur. Kişilere ya da araçlara göre kişiler için en uygun kasko firması değişiklik gösterebilir. Bu doğrultuda ülkemizde en avantajlı ve ekonomik 7 sigorta firması sıralanabilir.

En Ucuz Kasko Yapan Sigorta Firmaları

1- Anadolu Sigorta

Ülkemizin önde gelen firmalarından olan Anadolu Sigorta kasko konusunda da oldukça başarılı bir hizmet sunmaktadır. Bu doğrultuda Anadolu Sigorta ile gerçekleştirilen kasko işlemlerinde araç hareket halindeyken ya da dururken gerçekleşen kazalar ve buna ek olarak gerçekleşen çalınma ya da yanma gibi olaylar kasko dahilinde olmaktadır. Bu sorunlarda Anadolu Sigorta direkt olarak hasarı karşılar.

Buna ek olarak oldukça yaygın kullanılan bir firma olduğundan gerektiğinde yol yardımı ve benzeri ihtiyaçlarda en kısa sürede müdahale edilmektedir. Bu doğrultuda firma günün 24 saatinde hizmet vermeye devam eder. Türkiye’nin en köklü sigorta firmalarından birisi olduğu için de genel olarak kişiler kaskolarını yaptırırken ve sonrasında paralarını alırken hiçbir sorun yaşamazlar. Çok büyük bir müşteri kitlesine hizmet ettiği için fiyatlarında rahatlıkla indirim yapma şansı da olacaktır.

2- Allianz Sigorta

Ülkemizin diğer bir başarılı sigorta şirketi olarak Allianz Sigorta gösterilebilir. En küçük hatalarda ya da kusurlarda dahi çok ustalıkla işlemlerini gerçekleştiren ve araçları en iyi haliyle tekrar kullanıcıya sunan firma bu özellikleri ile birçok kişinin ilk tercihi olmaktadır. Oldukça zengin asistan hizmetleri ile birlikte de herhangi bir kaza ya da arıza durumunda kişiler rahatlıkla yol yardımı alabilirler.

Bunlara ek olarak yeni değer anlaşması ile birlikte sıfır araç satın alan kişilere çok büyük avantajlar sunulmaktadır. Bu aşamada kişiler araçlarını aldıktan 1 sene sonra eğer çok büyük bir kaza, yangın ya da çalınma gibi bir durum yaşanırsa kaskolar aracın sıfır değerini kişilere öderler. Böylece direkt olarak kişiler giderek yeni bir araç satın alabileceklerdir.

3- AK Sigorta

Diğer sigorta firmaları gibi yol yardımı sunan AK Sigorta yardımlarında bununla kısıtla kalmayıp kişilerin araçlarını kullanamayacakları için konaklamalarına da imkân tanımaktadır. Eğer araçta yaşanan sorun birkaç gün içerisinde çözülebilecekse kişiler AK Sigorta güvencesiyle birlikte 4 yıldızlı otel içerisinde 3 gün kalarak araçlarının hazır olmasını bekleyebilirler.

Buna ek olarak kişiler araçları hasar gördüğünde araçları tekrar verilene kadar bir araç alabildikleri gibi isterlerse belirli şartlarda profesyonel şoförler de alabilirler. Böylece kişilerin mağduriyetleri tamamen ortadan kalkmış olur. Buna ek olarak kişiler eğer olay yaşandığında evlerine dönmek istiyorlarsa ülkemizin hangi noktasında olurlarsa olsunlar en kısa sürede evlerine özel araçlar ile ulaştırılacaklardır.

4- AXA Sigorta

Axa Sigorta firması araçların başına gelebilecek en küçük sorunlardan en büyük sorunlara kadar tamamını bir poliçe altında toplamaktadır. Bu doğrultuda kişiler araç anahtarlarını kaybettikleri anda direkt olarak yardım ekibi gelerek sorunu çözmektedir. Bunun için de herhangi bir ek bedel istenmez ya da kasko şartlarında değişim olmaz.

Her sene hasarsızlık indirimi ile birlikte daha ucuz fiyatlar sunan AXA Sigorta buna ek olarak kişilerin yaşlarına göre de özel indirimler gerçekleştirmektedir. Bu doğrultuda uzun süreli anlaşmalar ile birlikte kişiler AXA Sigorta üzerinden çok uygun fiyatlarda kaskolarını yaptırabilirler. Kasko çerçevesinde sunulan tüm imkânlar imzalanan sözleşmelerde yer alacaktır.

5-Eureko Sigorta

Aracınızda gerçekleşen bir sorunda vale hizmeti sunan Eureko Sigorta bu hizmeti ile birlikte birçok sigorta firmasının önüne geçmektedir. Aracınız eğer evinizdeyken arızalanmışsa ya da herhangi bir noktada bir arıza meydana gelmişse vale olarak görevlendirilen kişiler gelerek araçlarınız ile ilgilenir ve gerekli işlemler için araçlarınızı götürürler.

Bunun sonrasında araçlar kısa süre içerisinde yapılırken araçların onarılmasının sonrasında aynı kişiler araçları sizlerin istediği adreslere teslim edeceklerdir. Buna ek olarak araçların onarılması döneminde yılda 2 olmak üzere araç kiralama imkânı da bu doğrultuda sunulan imkânlar arasında yer almaktadır. Aracınızın parçaları orijinal parçalar ile değiştirilirken sizler kiralık araçlarınız ile birlikte dilediğiniz yere gidebilirsiniz.

6- Groupama Sigorta

Birçok kişinin sigorta firması denildiğinde akla gelen ilk firma Groupama Sigorta firmasıdır. Bu doğrultuda sunduğu muhteşem avantajlar ile birlikte bu üne kavuşan Groupama Sigorta, özellikle sıfır araçlar konusunda zirvede yer almaktadır. Birçok sigorta firması araçların çalınması ya da yanması gibi durumlarda yalnızca 1 sene içerisinde olay gerçekleştiğinde sıfır araç fiyatı öderken bu süre Groupama Sigorta firmasında 3 senedir. Sıfır araç alarak kaskolarını yaptıran kişiler 3 sene boyunca yaşanan büyük problemlerde aracın tamamının parasını firmadan alabilirler.

Buna ek olarak firma tarafından sizlere sunulan müşteri temsilcileri sayesinde kişiler yapacakları anlaşmaları tamamen kendiler düzenleyebileceklerdir. İstedikleri hasarları anlaşma dâhilinden çıkarabilecekleri gibi istediklerinde sorunları dâhil etme hakları da bulunmaktadır. Bu sayede kişiler kendileri için en uygun kaskoyu rahatlıkla tasarlayabilirler.

7- HDI Sigorta

HDİ Sigorta genel olarak çalınmalar ya da kazalarda en iyi hizmeti veren sigorta firmalarından birisidir. Araçların çalınması durumunda birçok kasko firması araçlar eğer orijinal anahtarları ile çalınırsa gerekli ödemeyi yapmazlar ya da bir kısmını gerçekleştirirler. Ancak bu kural HDI Sigorta içerisinde geçerli olmamaktadır. Araçlar hangi şartlarda çalınırsa çalınsın kasko şartları HDI Sigorta tarafından en iyi şekilde ödenmektedir.

Buna en olarak birçok firmanın aksine grev, halk ayaklanması ya da terör eylemlerinde yaşanan olaylarda da kasko hizmeti devreye girmektedir. Özellikle bu imkânların eklenmesinin yanında bedelin çok artmaması firmanın kullanıcılar için en iyi özelliklerinden birisidir. Her sene müşteri sayısını arttıran firma en iyi sigorta firması olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bankalardan Satılık 2. El Araçlar için > TIKLAYIN

Bankaların Müşteri Hizmetlerine ulaşmak için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.