Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Eminevim Nedir? Güvenilir mi?

Eminevim Nedir? Güvenilir mi?

Sağlanan kolaylıklar ile ev almak, artık zaruri ihtiyaçlardan birisi olarak düşünülmektedir. Konut almayı düşünen kişiler ilk olarak bankaların sunduğu konut kredilerini inceliyor. Bu incelemeler ışığında kendi ekonomilerini de düzenleyen kişiler eğer imkânları varsa ev sahibi oluyorlar. Bu aşamada kişilere bankaların dışına sunulan seçenekler de oluyor.

Kişiler bu seçenekleri kullanarak bankaların talep ettikleri yüksek faiz bedellerini ödemeden de ev sahibi olabiliyorlar. Bu doğrultuda hizmet veren Eminevim sistemi ile birlikte kişiler evlerine herhangi bir faiz bedeli ödemeden sahip oluyorlar. Böylece ceplerinden evler için çıkacak olan bedel de çok düşük seviyelerde oluyor.

Eminevim Nedir? Güvenilir mi?

Eminevim Nedir?

Eminevim sistemi günümüzde altın günü olarak bilinen ve bayanların her ay kendi aralarında altın toplayarak gün içerisindeki bir bayana verdiği düzenin ev için yapılmakta olanıdır. Bu doğrultuda kusursuz bir sistem üzerine kurulan bu organizasyonda kura ile belirlenen kişilere her ay bir ev verilmektedir. Kişiler kuruma kayıt olurken almak istedikleri evin bedelini ve bu doğrultuda çekecekleri kredileri belirtirler. Bu bilgiler ışığında firma kredileri vermeden önce kişileri düzenli bir şekilde gruplarına ayırır. Bu gruplar evleri kişilerin kaç taksitle almasını istediğine göre düzenlenmektedir.

Kişiler 60 aylık taksitle ev almak istiyorlarsa bunu kuruma belirtirler ve diğer 60 ay taksitle ev alacak olan kişilerle birlikte sistemde bir grubu oluştururlar. Bu sistemin işleyebilmesi için grupların 60 kişi olması gerekmektedir. Kuruma başvurular oldukça çok olduğundan bu 60 kişilik grupların oluşturulması zor olmaz. Bu doğrultuda belirlenen tarihlerde grup içerisinde ki herkes faizsiz kredi için 60 aya düşen bedeli yatırmaya başlar. Böylece her ay 60 kişini yatırdığı taksit ile birlikte bir ev parası toplanmış olur. Sonrasında da bu ev parası ile birlikte kurada çıkan kişiye evi alınarak hemen teslim edilir. Bu kişiler de kira ödemeyi bırakarak evlerine çıkarlar. Bu şekilde devam eden sistem ile birlikte her ay grup içerisindeki bir kişi ev sahibi olmaktadır.

Eminevim Güvenilir mi?

1991 senesinde kurulan bu sistem 25 seneyi aşkın süredir aralıksız olarak hizmet vermektedir. Her ay yüzlerce kişi ev sahibi olurken bugüne kadar kişiler ödedikleri taksitler sonrasında evlerini alamadıkları ya da yatırdıkları ücretleri geri alamadıkları için herhangi bir şikâyette bulunmamışlardır. Bu doğrultuda kurumun yapacağı en küçük bir hata mahkemelerce cezalandırılabilir. Ancak bugüne kadar böyle bir durumun gerçekleşmemesi kurumun oldukça güvenilir olduğunu göstermektedir.

Günümüzde kurumun geldiği durum incelendiğinde artık ekstra avantajlar ile çok daha kolay bir biçimde evleri dağıtmaktadır. Oldukça büyük bir firma haline gelen işletmede kişilerin paralarının kalması ya da benzer durumlar söz konusu olmaz. Şirketin bu organizasyonuna kayıt olacak kişiler girişte belirli bir kayıt ücreti ödemektedirler. Bu ücret ödenirken kişilere belgelerle birlikte bu bedelin hiçbir şartta geri verilemeyeceği de belirtilmiştir. Bu sebeple de kişiler yalnızca üyelik ücretlerini geri alamazlar. Bunun dışında içerde paraları kalmayacaktır.

Eminevim Organizasyon Ücreti Ne Kadar?

Eminevim organizasyonuna dâhil olmak isteyen kişiler ilk olarak organizasyon giriş bedelini ödemek zorundadırlar. Bu doğrultuda her yıl artan fiyatlar olsa genel olarak giriş fiyatı 5.000 TL seviyesindedir. Bu ücreti firmaya yatıran kişilerin organizasyon üyelikleri onaylanmaktadır. Kişiler bu onaylamanın ardından alacakları faizsiz kredi için taleplerini açıkça belirtirler ve sonrasında kendilerini gruplara ayrılması beklenir. Gruplar belli olduktan sonra ödemeler de başlayacaktır.

Eminevim Konut Teslimatı Nasıl Yapılıyor?

Bu aşamada kişiler gruplara ayrıldıktan sonra kurada kendi isimlerinin çıkmasını bekliyorlar. 60 ay vade ile kredi alacak olan kişiler evlerini teslim alabilmek için 60 ay bekleyebileceklerini düşünüyorlar. Ancak kurum artık oldukça iyi bir düzeye geldiğinden müşterilerine çok daha kaliteli bir hizmet sunuyor. İlk 30 ay boyunca kuralar çekiliyor ve kurada çıkan kişilere evleri dağıtılıyor. Dağıtılan bu evler sonrasında kuraya katılan kişi sayısı da her ay bir kişi azalıyor. Bu doğrultuda kişilerin kurada çıkma şansları artıyor. Ancak 30 ay geçtikten sonra grubun kalan yarısı hala isimlerini çıkmasını beklerken bu aşamada kuraların çekimi durduruluyor. Bunun ardından kurum kalan 30 kişiye direkt olarak gerekli kredilerini veriyor ve bu kişileri ev sahibi yapıyor. Kalan 30 ayda da bu kişiler ödemelerine devam ederek kredilerini tamamlıyorlar ve evlerinin sahibi oluyorlar.

Eminevim’e Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Kişiler eğer bu organizasyona kayıt olmak istiyorlarsa birkaç seçeneği değerlendirebilirler. Bu aşamada büyük şehirlerde ağırlıklı olmak üzere Türkiye’nin her noktasında Eminevim şubeleri bulunmaktadır. Bu şubelere giden kişiler rahatlıkla başvuru işlemlerini görevli kişiler yardımıyla gerçekleştirebilirler. Bunun sonrasında da başvuruları kısa süre içerisinde onaylanacaktır.

Buna ek olarak kişiler internet sitesine girerek burada yer alan başvuru formunu doldurabilirler. Bu başvuru formuna ulaşmak için sitenin sağ üst kısmında yer alan iletişim sekmesine tıklamaları ve buradan başvuru formu seçeneğini seçmeleri gerekecektir. Bunun sonrasında kişiler kişisel bilgilerini girerek kayıt işlemini kısa sürede tamamlayabilirler.

120 ay vadeli konut kredisi imkanını incelemek için > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.