Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekli Kredisi

Emekliler için bankalar tarafından sunulmakta olan birçok seçenek mevcut. Bu seçenekler bir çok emeklinin hayatını oldukça kolaylaştırıyor. Bu seçeneklerin bir tanesi de emekli kredileridir. Bu yıl emekli kredileri adı altında bankalar birbirinden değişik promosyon kampanyaları düzenleyerek, farklı vadeler ve faiz oranları sunmaktadır. Yazımız içerisinde emekli kredilerine dair genel olarak aranan şartları ve istenilen belgeleri sıralarken, emekliye kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankaları da araştırdık…

Ülkemizde emekli olan vatandaş sayısının oldukça fazla olmasından dolayı bankalar için emekliler önemli bir müşteri portföyüdür. Bu nedenle bankalar böylesine büyük bir gücü kullanmak adına birbirinden değişik ürünler hazırlayarak, emekli vatandaşların kredi kullanmasına imkân tanıyorlar. Bu ürünlere “emekli kredisi” adı verilmekte olup, emekli maaşı olan kişilere özel faiz oranları ve vadeler hazırlanıyor.

Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte emekli kredisi için birçok kanal üzerinden başvuru yapılabiliyor. Özellikle emekli kredisi çekmek istediğiniz bankanın müşterisiyseniz, bütün bankacılık kanallarını kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Emekli kredisi başvurunuzu bankanın çağrı merkezini arayarak, şubeye şahsen müracaat ederek, internet bankacılığını kullanarak, mobil uygulamadan başvuru yaparak ya da cep telefonunuz ile SMS başvurusu göndererek yapabilirsiniz. Söz konusu kanallar üzerinden yapılan başvuruların ardından kredinizin onaylanıp onaylanmadığı, müşteri temsilcisi tarafından size bildirilecektir. Ne kadar kredi alabileceğinizi merak ediyorsanız “Emekliler ne kadar kredi çekebilir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Emekli Kredisi Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

Emekli kredisi çekmek isteyen kişi eğer maaşını aldığı bankadan kredi kullanmak istiyorsa fazla bir belgeye ihtiyacı olmayacaktır. Çünkü bankanın kendi müşteri olduğunuz için ihtiyaç kredisi gibi bir tüketici kredisi kullanmaya karar verdiğinizde kimlik belgenizle beraber ilk başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu başvuru sonrasında şubede istenebilecek diğer belgeler olabilir. Diğer bankalarda ise tarafınızdan istenilebilecek olan belgeler; emekli maaşınızı gösteren banka hesabınızın cüzdanı, nüfus cüzdanınız, emekli tanıtım kartı, emekli aylığı tahsis belgesi ve başvuru formudur. Bankanın çalışma politikası gereceğinde bu belgeler birini ya da birkaçını isteme hakkı bulunmaktadır.

Emekliye Kredi Veren 5 Banka

Başta da belirttiğimiz gibi bankalar için emekli vatandaşlarımız önemli bir müşteri portföyü oluşturmaktadır. Bu nedenle ülkemizde faaliyet gösteren bankaların hemen hemen hepsi emekli kredisi kullandırıyor diyebiliriz. Çünkü emeklilere kredi vermenin en büyük avantajı, düzenli bir gelirlerinin olması ve bu gelirin devlet tarafından güvence altında olmasıdır.

Bu nedenle tüm bankalar, emeklilere kredi kullandırmak için çeşitli kampanyalar düzenlemekte ve birbirinden avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Hatta bazı bankalar emekli vatandaşlara, emekli maaşını taşıyana özel kredi ya da kefilsiz kredi kullanma gibi imkânlar da sunmaktadır.

Emekli olan kişiler genellikle devlet bankalarından maaşlarını aldıkları için devlet bankalarından kredi kullanan müşteri sayısı daha çoktur. Ancak diğer bankalarda bu müşteri grubunda yer alan kişilere ulaşabilmek adına emeklilere faizsiz kredi, emeklilere çok uygun faiz oranları gibi alternatifler üretmektedir. Bu nedenle emeklilere kredi veren bankalar arasında en avantajlı 5 bankayı sizler için araştırdık…

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankası, maaş ödemeleri kendi bünyesinde olan müşterileri için avantajlı konut ve ihtiyaç kredileri sunmaktadır. Özellikle son dönemde düzenlediği Emeklinin Artısı Kredi Paketi ile oldukça uygun oranlarla konut kredisi kullandırmaktadır.

Ancak bu paket içerisinde yer alan faiz oranlarından yararlanabilmek için Bankkart, kredili mevduat hesabı ve ödeme talimatınız olması ya da bu ürünler için yeni başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Aranan diğer bir koşul ise kredi kartı, bireysel emeklilik, internet bankacılığı ve Ailem Ziraat Güvencesinde ürünlerinden minimum bir tanesine sahip olmanız ya da söz konusu ürünler için yeni başvuruda bulunmanızdır.

Başvuru için tıklayın.

Garanti Bankası Emekli Kredisi

Emekli maaşınızı Garanti Bankası’ndan almanız şart olmamakla birlikte banka tüm emeklilere 48 ay vade ile kredi kullandırmaktadır. Ancak emekli maaşını Garanti’ye taşıyanlara özel 450 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Garanti Bankası emekli kredisi faiz oranları ise kullanmak istediğiniz kredinin tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; 10 bin TL kredi tutarına yüzde 1,69 faiz oranı uygulanırken, maksimum olarak da yüzde 1,49 faiz oranı uygulanmaktadır.

Başvuru için tıklayın.

İş Bankası Emekli Kredisi

İş Bankası emekli maaşını ayda bir alan kişilere ayda bir, 3 ayda bir alan kişilere ise 3 ayda bir ödeme avantajı sunan bankalardan bir tanesidir. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaşı ödemelerini İş Bankası’na aktaran tüm emekliler bu kredi türünden yararlanabiliyor. Emekli tanıtım kartı ile şubeye müracaatta bulunanlara 1 ile 36 ay arasında, yüzde 1.60 faiz oranıyla seçenekler sunulmaktadır.

Başvuru için tıklayın.

QNB Finansbank Emekli Kredisi

Maaşınızı QNB Finansbank’tan alan kişilere de benzersiz fırsatlar sunuluyor. Çünkü bankanın ihtiyaç kredisi ürünleri oldukça fazla seçeneklere sahip. Bunlardan birkaçı QNB Finansbank online kredi, bahar kredi, telefondan anında kredi ve diğer ihtiyaç kredisi ürünleridir. Tümü farklı farklı faiz oranlarına sahip oldukları için kapsamlı bilgi edinmek isteyenler en yakın banka şubesine uğrayabilirler.

Başvuru için tıklayın.

Vakıfbank Emekli Kredisi

Emeklilere kredi veren bankalar arasında devlet bankası olarak Vakıfbank’ta yer almaktadır. Vakıfbank emekli kredisinin başlıca özellikleri; 36 aya kadar vade seçenekleri, 90 bin TL’ye kadar kredi kullanım limiti, ayda bir, üç ayda bir ya da değişken taksitlerle ödeme fırsatı. Bankanın uyguladığı faiz oranları ise kredi limitlerine göre değişmektedir.

Başvuru için tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.