Kredilog.com

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emekli olmuş ya da emeklilikleri yaklaşmakta olan kişiler uzun süreler çalışarak devletlerine ettikleri hizmetlerin karşılığında emekli maaşı almaya hak kazanırlar. Bu doğrultuda kişiler belirli bir yaştan sonra ömürlerinin sonuna kadar devlet tarafından maaşa bağlanarak bu maaş ile geçimleri sağlanır. İşiler maaşlarını almaya başladıkları dönemlerde resmi yerlerde emekli oldukları için çalışmazken diğer noktalarda da çalışmaları oldukça zor olabilir. Bu sebeple de kişilere ek olarak yardımların yapılması ve bu aşamada kişilerin gerekli yardımlar ile geçimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir. Devlet bu durum için planlamalarını gerçekleştirirken yeni emekli olacak kişiler emekli maaşları bağlanana kadar geçecek olan süre için kredi vermektedir.

Genel olarak emeklilikleri yaklaşan ya da emekli olan kişiler yatırımlar gerçekleştirerek ileride daha rahat bir hayat sürmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda iş yerlerinden ayrıldıklarında aldıkları tazminatların yanı sıra kişilere verilen kredi ile birlikte rahatlıkla planlarını gerçekleştirerek bunları uygulamaya koyabilirler. Bunun için devlet desteğine başvurmaları ve şartlara uygun olmaları yeterli olacaktır.

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye verilecek olan kredilerde faiz olması düşünülmezken çok rahat bir biçimde de kişilerin bu kredileri ödeyebileceği bir planlama gerçekleştiriliyor. Bu doğrultuda kişiler gerekli noktalara başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra faizsiz kredilerini alabiliyor. Bu krediler başvuruda bulunan her emekliye verilmezken gerekli şartlara uyulması en önemli etmenlerden birisini oluşturuyor. Genel olarak emekliler sürekli olarak emekli maaşlarının düşük olması sebebiyle yakınırken bu destek ile birlikte rahatlıkla borçlarını ödeyip rahat bir yaşam standardı yakalayabilecekler.

Krediler tamamen faizsiz olarak emeklilere sunulurken emekliler ödeme planlarını da oldukça memnun karşılayacak. Emeklilere devlet destekli bu kredi içerisinde ödemelerini öteleme imkânı da sunulurken kişiler kredileri aldıktan 1 yıl sonra ödemeye başlayabilecekler. Kişilere bağlanacak olan emekli maaşı oranında kredi alacak olan kişiler maaşlarının 3 katına kadar kredi alabilecekler. Emekliye faizsiz kredi imkânı oldukça beğenilen bir gelişme olsa da 3 kat sınırının arttırılması için de taleplerin olduğu ve bunun ileri ki dönemlerde hesaplar yapılarak karara bağlanacağı belirtildi.

Emekliye Maaşının 3 Katına Kadar Faizsiz Kredi Verilecek

Bu kredileri alabilmek için emekli olan kişilerin maaşlarının kamu bankalarından alınıyor olması gerekiyor. İlk olarak bu aşamada bir düzenleme getirilirken ileri ki dönemde bu şartın tüm bankalar ile de sağlanabileceği belirtiliyor. Bu doğrultuda kişiler bankalar ile yaptıkları anlaşmalar doğrultusunda maaşlarının 3 katına kadar kredi çekebilecekler. Bu krediler ile birlikte kişilerin taşınmazlar satın almaları ya da büyük harcamalar yapmaları çok mümkün olmasa da borçların ödenmesi aşamasında kişilere oldukça faydası dokunabilecek. Alınan bu krediler 3 yıl boyunca geri ödenebilecek. Kişiler isterse ödemeler 1 sene sonrasında başlayacakken bu sayede sıkışık oldukları dönemi de rahat bir biçimde atlatmaları sağlanacak.

Kişiler eğer bu şartları kabul ederek bankalara başvurularda bulunursa aylık ödeme planları da çıkarılacak. Bu aylık ödeme planlarına göre kişilerin ödemesi gereken tutar banka tarafından emekli maaşından kesilecek. Bu sebeple de kişilerin aldıkları kredileri ödeyememe ya da aksatma gibi bir sorunları da olmayacak. Direkt olarak bankalar tarafından kişilerin maaşları kredi taksiti çekilmiş halde yatırılacak. Normal şartlarda bankalar kredileri faizli olarak verdiğinden aradaki faiz farkı bankalara devlet tarafından karşılanacak. Bu şekilde bir sistem ile birlikte emekliler maaşlarının 3 katına kadar rahatlıkla kredi alabilecekler. Yeni emekli olanları kapsayan bu avantajın sonrasında tüm emeklileri kapsayacak bir hale getirilmesi de planlanırken bunun için çalışmaların devam ettiği açıklanıyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Bu krediyi alabilmek için bankalara başvurmaları gerekecek olan emekliler için belirlenen bir başvuru tarihi şuan için bulunmuyor. Tasarı aşamasında olan bu çalışmanın resmiyete dökülmesi ve sonrasında bankalar ile tamamen anlaşmanın gerçekleştirilmesi sonrasında kişiler rahatlıkla bu krediler için başvurularını yapabilecekler.

Bu aşamada açıklamanın yakın dönemde yapılması beklenirken emeklilerin ilkbaharda bu kredileri alabileceği ve sonrasında da rahatlıkla borçlarını kapatabileceği belirtilmektedir. Anlaşmalı olacak olan bankalara yapılacak olan başvurular genel olarak telefonlar ve internet aracılığı ile yapılırken kişilere kısa sürede bankalar tarafından cevabın verilmesi bekleniyor. Buna ek olarak kişilerin kredi kısa süre içerisinde teslim ediliyor.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.