Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim kredisi veren bankalar; Üniversite eğitimi, günümüzde çoğu zaman öğrencilerin yaşadığı il dışına çıkmasına yardımcı oluyor ve bu durum, tek başına yaşayabilme kabiliyeti açısından şüphesiz geliştirici; ancak epey zahmetli hale dönüşebiliyor.

Eğitim Kredisi

Özellikle ailelerin ekonomik durumları çerçevesinde değerlendirildiğinde, bir eğitim kredisi, çocuk için çoğu zaman şart oluyor. Refah bir eğitim hayatı geçirebilmesi adına çocuklar adına alınabilen eğitim kredileri hakkında hemen hemen her şeyi, bugün sizlerle paylaşmaya gayret edeceğiz. Yazımızda, eğitim kredisi veren avantajlı birkaç bankayı da rahatlıkla görebileceksiniz.

Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim kredisi, özellikle üniversite çağına gelmiş öğrencilerin eğitim süreçleri boyunca rahat bir yaşam oluşturabilmeleri adına, banka tarafından verilebilen ve ihtiyaçlar için kullanılabilen toplu paradır. Eğitim kredisi ürünlerini, günümüzde ebeveyn kontrolünde pek çok öğrencinin kullandığını bilmekteyiz. Özellikle Ziraat Bankası önderliğinde, eğitim kredisi ürünlerinin son dönemde geniş ödeme olanakları ile öğrencilere bizzat teklif edildiği de görülebilir.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Eğitim kredisi öğrenciye bizzat verilmemektedir; zira öğrencinin herhangi bir ekonomik gücü, aylık geliri mevcut değildir. Bunun yerine bankalar, öğrencinin ekonomik gücünü oluşturan ebeveynlere yahut bireylere krediyi vermeyi tercih ederler. Dolayısı ile eğitim kredisi almak için öncelikle bu bireyi yahut bireyleri bulmak önemlidir.

Sonrasında, bankaların şubelerine giderek; öğrenci olduğunuzu kanıtlayacak bir belge ile birlikte kredinizi edinebilmeniz mümkündür. Elbette, ebeveynin kredi notu, geçmişte bankacılık ödemelerini nasıl yaptığı, bankacılık profili; eğitim kredisi alırken oldukça önem taşıyacak ayrıntılardan sadece birkaçıdır. Zira alınacak yüklü kredinin ödemesini bu kişi yapacağından, araştırılması elzemdir.

En Uygun Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Aşağıda tarafınıza Türkiye’de en uygun eğitim kredisi veren bankaları sunduk. Siz de, bu bankalardan eğitim kredisi edinebilir ve üniversite yaşamınızı şehir dışında olsanız dahi refah bir biçimde sürdürebilirsiniz. Elbette, düşük bir faiz oranı ve geniş bir ödeme planı çıkartılması da eğitim kredisi alım etabında çok önem taşıyor.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Türkiye’nin en büyük bankalarından Ziraat Bankası, devlet destekli olarak sunduğu kredilerin arasına bir de eğitim kredisini eklemiş durumda. %1,59 faiz oranıyla verilen kredilerin bazı durumlarda faiz oranı sıfıra dahi indirgenebiliyor; ancak sizin bu oranı %1,59 olarak hesaplamanız, evdeki hesabı çarşıya uydurmanızda fayda var. Ziraat Bankası eğitim kredisini dilediğiniz ödeme planı ile elde etmeniz de, yine mümkün.

Başvurular için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine uğramanız yeterli olacaktır, elbette; ebeveyninizle birlikte. Ya da buradaki sayfadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Garanti Bankası da, üniversite öğrencilerinin rahat yaşamasına destek verme amacıyla eğitim kredisi verebilen bankalardan bir tanesi. 12 aya kadar vade seçeneği sunan Garanti Bankası eğitim kredisini kullanabiliyorsunuz.

Başvurular için herhangi bir Garanti Bankası şubesine ebeveyninizle birlikte gidebilir yahut buraya tıklayarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi

Özel okul ve benzeri durumlar için Türkiye İş Bankası da tarafınıza eğitim kredisi sunabiliyor. Pek uygun olmayan faiz oranları ve geniş vade olanakları ile sunulabilen bu kredinin faiz oranı %2,30’dan başlıyor ve 36 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz. Bakıldığında, elbette diğer bankalara nazaran biraz daha fazla olan faiz oranını “başarısız” bulabilirsiniz ancak yine de pek çok bankaya nazaran avantajlı bir oran olduğu aşikâr.

Başvuruları, herhangi bir Türkiye İş Bankası şubesinden ebeveynleriniz aracılığı ile yapabilirsiniz. İşbank Kredi Başvurusu

Denizbank Eğitim Kredisi

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olmasa da; şüphesiz Denizbank çok hızlı yükselen ve Türkiye’nin en büyük bankaları arasına girebilen kuruluşlardan bir tanesi. Eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamanız adına, ebeveyninizle birlikte gittiğiniz Denizbank şubelerinden %1,90’dan başlayan faiz oranları ile kredi edinebiliyorsunuz.

Geniş vade seçenekleri ve uygun bir ödeme planıyla, dilediğiniz okulda okuyabilmeniz ve eğitim masraflarınızı bu krediyle karşılayabilmeniz mümkün. 10.000 TL’ye Kadar verilebilen bu kredinin faiz oranı, diğer bankalara nazaran hayli iyi. Denizbank Kredi

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Koç grup altında işletilen Yapı Kredi Bankası da, öğrencilere destek verebilen ve eğitim kredisi ürününü sunabilen bankalardan bir tanesi. Bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında, eğitim kredisini verebilen Yapı Kredi’nin bu krediyi 50.000 TL’ye kadar verebildiğini bilmekteyiz.

36 aya kadar vade seçeneği sunan Yapı Kredi’de faiz oranı ise kişiden kişiye değişmekte. Muhtemelen, eğitim kredisi ödemesinden sorumlu olacak ebeveynin kredi notuna göre bir faizlendirme seçeneğinin mevcut olduğu söylenebilir.

Başvuruları, herhangi bir Yapı Kredi şubesinden gerçekleştirebilmeniz mümkün. Ayrıca, faiz oranlarını belirleyebilmek için 444 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Başvuru için tıklayın.

Başvuru için Gerekli Belgeler

Eğitim kredisi başvurusu için gerekli belgeler her bankaya göre değişiklik gösterebiliyor; ancak çoğu zaman aşağıdaki belgelerin “ortak” biçimde istenildiğini biliyoruz.

  • Öğrenci kayıt belgesi
  • Varsa öğrenci kimliği
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Emekli ebeveynler için maaş cüzdanı fotokopisi
  • Varsa ebeveynin gelir belgeleri ve teminat sunacağı emtiaların bir belgesi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.