Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Eğitim Kredisi Başvuru

Eğitim Kredisi Başvuru

Geçtiğimiz haftalarda hem LGS hem YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından çocuklarının iyi bir eğitim almasını isteyen ebeveynler kayıt döneminin yaklaşması ile birlikte okul arayışına başladılar. Ancak çoğu bütçeyi zorlayan okul ücretleri, aileleri eğitim kredisi kullandırmaktan başka çare bırakmıyor. Bu yazımızda eğitim kredisi veren bankaları sizler için derledik.

Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim kredisi, öğrenim hayatı içerisinde olan vatandaşların eğitim süreçlerini rahat bir şekilde finansman sıkıntısı yaşamadan sürdürebilmelerini amaçlayan bir ihtiyaç kredisi türüdür. Günümüzde çoğu ebeveyn için olmazsa olmaz kredi türü olan eğitim kredisi birçok banka tarafından müşterilerine verilmektedir.

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Eğitim kredisi almak için ilgili bankanın şubesine giderek bizzat başvurulması gerekmektedir. Ancak eğitim kredisini alabilmenin en önemli koşulu, bu kredinin eğitim için kullanıldığının kayıt yaptırılan okul tarafından alınacak olan fatura yolu ile ispatlanmasıdır. Eğitim için kullanıldığını ispatlayamayacak olanlar eğitim kredisi çekemezler.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Sizler için derlediğimiz bu yazımızda şuan var olan eğitim kredisi veren en uygun orana sahip bankaları sunduk. Temennimiz, sizlerin eğitim hayatını finansman sorunu yaşamadan idame ettirebilmesidir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından biri olan ziraat bankası he zaman olduğu gibi vatandaşların imdadına yetişmekte. Sadece şubelerden başvuruyu kabul eden Ziraat Bankası, 36 ay vade ve %1,59 faiz oranı ile eğitim kredisi vermektedir. Sizler de istenilen belgeleri tamamladıktan sonra en yakın şubeye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Kurulduğu günden beri bir çok görevi kendine misyon edinmiş olan İş Bankası da eğitim kredisi veren bankalardan. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra yalnızca şubelerden başvuruyu kabul eden İş Bankası 36 ay vade ve %2.30 yüksek oranı ile eğitim kredisi veriyor. Faiz oranının en yüksek olduğu banka olmasına karşın yine de sizler için avantajlı olabilir.

Halkbankası Eğitim Kredisi

Türkiye’nin 3 devlet bankasından biri olan Halkbankası da eğitim kredisi veren bir başka banka. Diğer bankalar gibi sadece şubeden başvuru kabul eden Halkbankası’ndan 100.000TL ye kadar 36 ay vade ve %1,60 faiz oranı ile eğitim kredisi çekebilirsiniz. Kredi limitinin bu denli yüksek olması şüphesiz ki sizler için çok büyük avantaj sağlamakta. Aşağıda Halkbank eğitim kredisi örneğini inceleyebilirsiniz.

eğitim kredisi faiz oranları

Denizbank Eğitim Kredisi

Kurulduğu günden beri Türkiye’nin yükselen değerleri arasına girmeyi başaran Denizbank, eğitim kredisi veren bir başka banka. Yine sadece şubeden başvuru kabul eden Denizbank’tan 55.000TL ye kadar, 36 ay vade ve %1,90 faiz oranı ile eğitim kredisi imkanı sunmakta. Özel banka olmasına karşın nispeten düşük kredi oranına sahip olan Denizbank sizlerin dikkatinden kaçmamalı.

Yapıkredi Bankası Eğitim Kredisi

Türkiye’nin önemli ailelerinden biri olan Koç ailesinin işletmesi olan Yapıkredi Bankası, eğitim kredisi veren bankalar arasında yerini aldı. Üst limit 50.000TL olmak kaydı ile 36 ay vadeye özel %1,79 faiz oranında eğitim kredisi veren köklü bankaya mobil bankacılık, internet bankacılığı veya şubeye giderek eğitim kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca sadece Koç Lisesi ve Koç Üniversitesi öğrencilerine mahsus olmak üzere yine Koç ailesinin işletmesi olan Koçfinans sistemi ile 24 aya varan taksit seçenekleri ve %0 a kadar inebilen faiz oranı ile eğitim kredisine başvuru yapabilirsiniz. Koçfinans imkanlarından yararlanmak için Koç Lisesi numarası 0216 556 03 03 arayarak 3’ü tuşlayıp Koçfinans müşteri ilişkilerine ulaşabilirsiniz.

Odeabank Eğitim Kredisi

Gelişmekte olan ve gün geçtikçe adından daha sık söz ettirmeye başlayan Odeabank, eğitim kredisi veren bankalardan bir diğeri. Sadece şubeden başvurarak üst limit 100.000TL olma kaydıyla 36 ay vade ve %2,11 faiz oranı ile eğitim kredisi veriyor. Yüksek faiz oranı ile kredi veren bankadan eğitim kredisi çekebilmek de diğer bankalara oranla nispeten daha kolay oluyor.

Eğitim Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Eğitim kredisi için gerekli belgeler bankadan bankaya farklılık gösterse de şu şekilde sıralamak mümkün. Ayrıca şubeye gittiğinizde sizden ek belge isteyebileceklerini aklınızdan çıkarmayın.

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • Eğitim için kullanılacağına dair kurumlardan alınacak olan fatura
  • Ayrıca şubeler ek belgeler isteyebilir.

Diğer kredi seçenekleri ile:

50.000 TL kredi imkanı için > TIKLAYIN

30.000 TL kredi imkanı için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.