Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusu nasıl yapılır; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir kuruluş olan Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İstanbul il sınırları içerisinde yaşayan yoksul ve muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için pek çok alanda yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Edirnekapı Sosyal Yardımları Neler?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından verilen yardımlardan yararlanmak isteyen kişiler öncelikli olarak Edirnekapı sosyal yardımlarının neler olduğunu, Edirnekapı sosyal yardım telefon numarasını ve Edirnekapı sosyal yardım başvurusunun nasıl yapılması gerektiğini araştırıyor. Biz de sizler için hazırladığımız bu yazımızda Edirnekapı sosyal yardımlarını anlatarak Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusu nasıl yapılır? konusuna değineceğiz.

Edirnekapı sosyal yardımları, ayni ve nakdi yardımlar olmak üzere iki çeşide ayrılıyor. Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından verilen yardımlar ise genel olarak maddi durumu yerinde olmayanlar için Edirnekapı para yardımı, ihtiyaç sahibi aileler için Gıda ve Erzak yardımı, kış aylarında destek olmak için Yakacak yardımı, öğrenciler için Eğitim ve Kırtasiye Yardımı ve dar gelirli aileler için de Doğalgaz Yardımı olmak üzere pek çok konuya ayrılıyor ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarla buluşturuluyor.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımından yararlanmak isteyen kişilerin de Edirnekapı Sosyal Hizmetlere başvuru yaparak, Edirnekapı yardım başvurusu formunu doldurduktan sonra ilgili birime teslim etmesi isteniyor.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler yardım başvurusu yaparken, isterseniz de İstanbulkart olarak bilinen ve İstanbul il sınırları içerisinde toplu taşıma araçlarında kullanabileceğiniz kartı ücretsiz olarak talep ederek ulaşım desteği de alabilirsiniz. Edirnekapı Sosyal Hizmetler tarafından sağlanan Edirnekapı sosyal yardımlardan yararlanmak için, Edirnekapı yardım başvurusu işlemlerini başlatmak üzere, direkt olarak Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gitmeniz, başvuru formu ve gerekli belgeleri doldurarak ilgili birime teslim etmeniz gerekiyor.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de Eyüpsultan ilçesinde bulunuyor. Bizzat müdürlüğe gitmenin yanı sıra, e-Devlet yardım başvuru sayfasına da giderek yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Neler?

İhtiyaç sahibi kişiler için verilen Edirnekapı sosyal yardımları kapsamında sağlanan para desteğinden yararlanmak için, başvuru sırasında sizden bazı evrakları teslim etmeniz isteniyor. Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusu için gerekli belgeler şunlardır:

Edirnekapı sosyal yardım başvurusu yapacak kişiye ait TC kimlik kartı ve fotokopisi,

Muhtarlıktan veya e-Devlet portalı üzerinden alınacak olan ikametgah belgesi,

Muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi,

İkamet adresinize dair tapu belgesi veya kira sözleşmesi,

Vukuatlı nüfus kayıt örneği,

SGK’dan alacağınız ve aylık gelirinizi gösterir resmi belge veya işsizlik belgesi.

Bu belgelere ek olarak, sağlık, engellilik durumu veya evde yaşayan öğrenci var ise bu gibi ekstra durumlara dair belgeleri de hazırlayarak götürebilirsiniz. Yani eğer eşiniz vefat etti ise eşinizin ölüm belgesi, çalışmanıza engel sağlık sorunları veya engellilik gibi bir durumunuz var ise sağlık kurulu tarafından verilmiş olan sağlık raporunuz veya okula devam eden çocuğunuz var ise öğrenci belgesi gibi belgeleri de bu evraklar içerisine eklemeniz yararınıza oluyor.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvuru Formu İçerisinde Neler Soruluyor?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler’in İstanbul il sınırları içerisinde ikamet eden ve maddi durumu yerinde olmayan vatandaşlara verdiği sosyal yardımlardan yararlanmak istiyorsanız, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvuru formunu doldurabilirsiniz. İsterseniz de yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak, e-Devlet portalına giriş yaparak online başvurunuzu da oluşturabilirsiniz.

Bizzat giderek Edirnekapı para yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler, Edirnekapı sosyal yardım başvuru formunu doldurmalıdır. Bu formu doldurmadan yapılan başvurular dikkate alınmaz ve yaptığınız başvuru geçersiz sayılıyor.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusu formu içerisinde sizin maddi durumunuza dair bilgileri doldurmanız isteniyor. Bu bilgiler dahilinde de aylık kazancınız, aynı ev içerisinde yaşayan ve çalışan başka kişiler varsa onların gelirleri, hane halkı kişi başı geliri, aylık giderleriniz ve varsa taşınır ve taşınmaz mallarınıza dair mülkiyet durumlarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız isteniyor.

Edirnekapı sosyal yadım başvuru formunu doldurduktan ve diğer belgeler ile ilgili birime teslim ettikten sonra, başvuru formu üzerindeki bilgilerinizin doğruluğu kontrol ediliyor ve eğer bilgiler doğru ve yardıma ihtiyaç duyduğunuz tespit edilirse de en kısa süre içerisinde Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı sizlere veriliyor. Burada doldurduğunuz başvuru formu işleme alındıktan sonra inceleme komisyonuna gitmesi ve inceleme komisyonu tarafından yardım talebinize ilişkin raporun hazırlanması süreci 15 ile 30 arasında sürebiliyor.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Sosyal Yardım Telefon Numarası Nedir?

İstanbul il sınırları içerisinde ikamet eden ve maddi durumu yerinde olmayan, ihtiyaç sahibi kişilere verilen Edirnekapı sosyal yardımlaşma yardımlarından yararlanmak için Edirnekapı Sosyal Hizmet Müdürlüğüne bizzat giderek başvuru yapmanız isteniyor. Ancak Edirnekapı sosyal yardımları hakkında bilgi almak için öncesinde Edirnekapı sosyal yardım telefon numarası’nı arayabilirsiniz.

Edirnekapı sosyal yardım başvurusu ve diğer işlemlere dair bilgi almak istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz Edirnekapı sosyal yardım telefon numarası 0212 449 74 00’dır. Bu numara üzerinden Edirnekapı Sosyal Hizmet Müdürlüğüne ulaşarak sosyal yardımlara dair merak ettiğiniz soruları sorabilir ve Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusu sürecinizi de yapılan yönlendirmeler doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusu yaptıktan sonra da Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusu sorgulama işlemi yapmak ve başvuru durumunuza dair bilgi almak için isterseniz e-Devlet portalı üzerinden, daha önce verdiğimiz linke tıklayarak, başvuru sorgulama sayfasına gidebilirsiniz.

İsterseniz de Edirnekapı sosyal yardım telefon numarası olan 0212 449 74 00 numaralı iletişim hattı üzerinden sosyal yardım başvuru durumunuza dair bilgi almak istediğinizi ileterek ilgili birim ile iletişime geçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.